The Evo-Stik League Northern Premier Results - July

Filter by:
  • Competition
    x
    League Competitions:
    Cup Competitions:
  • Team
    x

Thursday 24th July 2014

Friendlies 2014 - Thursday July 24

Eccleshall FC vs Stafford Rangers 19:45  
Goole AFC vs Worksop Town 19:45  
Skelmersdale United vs Fleetwood Town 19:45  
South Normanton vs Mickleover Sports 19:45  
Spennymoor Town vs Hamilton Academicals 19:15  
Stourport Swifts vs Stourbridge 19:45  
Vauxhall Motors vs Marine 19:30  

Wednesday 23rd July 2014

Friendlies 2014 - Wednesday July 23

Blackstones vs Stamford 19:45  
Carlton Town vs Scunthorpe United XI 19:45  
Heath Hayes vs Rushall Olympic 19:45  
Kings Lynn Town vs Cambridge United XI 19:45  
Lincoln United vs Boston United 19:45  
Matlock Town vs Mansfield Town 19:45  
Mickleover Sports vs Burton Albion 19:15  
(KC Trust Trophy)  
Shelley vs Ossett Albion 19:45  

Tuesday 22nd July 2014

Friendlies 2014 - Tuesday July 22

Alsager Town vs Nantwich Town 19:30  
Ashton Town vs Skelmersdale United 19:45  
Bamber Bridge vs Preston North End 19:00  
Belper Town vs Dinnington 19:45  
Borrowash Victoria vs Coalville Town 19:45  
Burscough vs Barrow AFC 19:45  
Buxton vs Stockport County 19:45  
Cammell Laird vs Curzon Ashton 19:45  
Carlton Town vs Notts County 19:30  
Clitheroe vs FC United of Manchester 19:45  
Consett vs Spennymoor Town 19:30  
Continental Star vs Romulus 19:45  
Coventry Sphinx vs Barwell 19:30  
Dronfield Town vs Sheffield FC 19:45  
Droylsden vs Oldham Athletic 19:30  
Evesham United vs Stourbridge 19:45  
Farsley AFC vs Bradford City 19:30  
Gainsborough Trinity vs Grantham Town 12:45  
Glasshoughton Welfare vs Farsley AFC 19:30  
Gresley FC vs Heather St Johns 19:45  
Halesowen Town vs Stafford Rangers 19:45  
Hinckley AFC vs Sutton Coldfield Town 19:30  
(At Heather St John FC)  
Ilkeston FC vs Leicester City 19:30  
Kidsgrove Athletic vs Norton United 19:30  
(Jimmy Wallace Memorial Trophy)  
Loughborough Dynamo vs Leicester City 19:45  
Mossley vs Hyde FC 19:45  
North Shields vs Blyth Spartans 19:30  
Ossett Town vs Bradford City 19:30  
Rainworth Miners Welfare vs Worksop Town 19:30  
Runcorn Town vs Marine 19:30  
Salford City vs Stalybridge Celtic 19:45  
Scarborough Athletic vs Mansfield Town 19:45  
(Bridlington)  
Trafford vs Manchester United U18s 19:30  
Walsall Wood vs Tividale 19:45  
Whitby Town vs Hamilton Academicals 19:30  
Winsford United vs Ashton United 19:45  

Monday 21st July 2014

Friendlies 2014 - Monday July 21

Loughborough Dynamo vs Mansfield Town 19:30  
South Normanton vs Mickleover Sports 19:30  
Warrington Town vs 1874 Northwich 19:30  

Saturday 19th July 2014

Friendlies 2014 - Saturday July 19

Abbey Hey vs Ashton United 15:00  
AFC Mansfield vs Rainworth Miners Welfare 15:00  
AFC Wulfrunians vs Halesowen Town 15:00  
Armthorpe Welfare vs Spennymoor Town 15:00  
Atherton Collieries vs Curzon Ashton 15:00  
Bamber Bridge vs Chorley 15:00  
Belper Town vs Chesterfield 15:00  
Blyth Spartans vs Stranraer FC 15:00  
Boldmere St Michaels vs Stourbridge 15:00  
Bootle vs Lincoln United 15:00  
Boston Town vs Lincoln United 15:00  
Cheadle Town vs Ramsbottom United 15:00  
Clitheroe vs Colne 15:00  
Congleton Town vs Droylsden 15:00  
Crewe FC vs Nantwich Town 14:00  
Darlington 1883 vs Sunderland 15:00  
Droylsden vs Prescot Cables 15:00  
Dunston UTS vs Whitby Town 15:00  
Gedling MW vs Carlton Town 15:00  
Glasshoughton Welfare vs Farsley AFC 15:00  
Glossop North End vs Ossett Town 15:00  
Goole AFC vs Hull City XI 15:00  
Harborough Town vs Stamford 15:00  
Hemsworth MW vs Ossett Albion 15:00  
Holbeach United vs Grantham Town 15:00  
Long Eaton United vs Ilkeston FC 15:00  
Maltby Main vs Frickley Athletic 15:00  
Marine vs Tranmere Rovers 15:00  
Ossett Town vs Ilkeston FC 15:00  
Penycae vs Warrington Town 15:00  
Quorn vs Chasetown 15:00  
Retford United vs Matlock Town 15:00  
Romulus vs Highgate United 11:00  
Salford City vs Bury XI 15:00  
Scarborough Athletic vs Scarborough Rep Team 15:00  
(Silver Royd)  
Shepshed Dynamo vs Gresley FC 15:00  
Shirebrook vs Mickleover Sports 15:00  
Skelmersdale United vs Airbus UK Broughton 15:00  
Spalding United vs Kings Lynn Town 15:00  
Sporting Khalsa vs Tividale 15:00  
Stafford Rangers vs Edgware Town 15:00  
Staveley Miners Welfare vs Buxton 15:00  
Sutton Coldfield Town vs Ascot United 15:00  
Thackley vs Kendal Town 15:00  
Thurnby Nirvana vs Barwell 15:00  
Trafford vs Altrincham 15:00  
Walsall Wood vs Rushall Olympic 15:00  
West Didsbury & Chorlton vs FC United of Manchester 15:00  
Winsford United vs Mossley 15:00  
Witton Albion vs AFC Telford 15:00  

Latest News