Results

Tuesday 30 April 2019

Premier Division Promotion Play Offs 18-19 - Semi-Final

Att. 1878
South Shields
  • Jon Shaw 46'
  • Carl Finnigan 47'
  • Carl Finnigan 71'
  • Joshua Gillies 89'
4 - 2 Full time
Buxton
  • Diego De Girolamo 29'
  • Ashley Young 65'
Att. 1424
Warrington Town
  • Benjamin Garrity 57'
  • Benjamin Garrity 80'
  • Lloyd Allinson 89' (OG)
  • Tony Gray 90'
4 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Callum Saunders 28'

East Division Promotion Play Offs 18-19 - Semi-Final

Att. 489
Brighouse Town
  • Tyler Williams 31'
  • Aaron Martin 45'
  • Gabriel Johnson 81'
3 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Marc Newsham 23'
Att. 486
Pontefract Collieries
  • Vaughan Redford 69' (Pen)
  • Michael Dunn 111'
  • Jamie Williams 116'
3 - 1 Full time
Ossett United
  • Tom Greaves 22'

West Division Promotion Play Offs 18-19 - Semi-Final

Att. 736
Radcliffe FC
  • Scott Metcalfe 40'
  • Tunde Owolabi 55'
  • Ben Wharton 77'
3 - 0 Full time
Ramsbottom United

Monday 29 April 2019

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Final

Att. 754
Rushall Olympic
0 - 3 Full time
Stafford Rangers
  • Daniel Burns 17'
  • Jake Charles 35'
  • Jake Charles 58'

Lancashire FA Challenge Trophy 18-19 - Final

Att. 771
Colne
  • Bradley Lynch 80'
1 - 3 Full time
Southport
  • Dion Charles 11'
  • Dion Charles 27'
  • Dion Charles 34'

Saturday 27 April 2019

Premier Division

Att. 300
Bamber Bridge
  • Danny Forbes 42'
1 - 2 Full time
Mickleover Sports
  • Shaquille McDonald 74' (Pen)
  • Evan Garnett 85'
Att. 201
Basford United
  • Nathan Watson 2'
  • Liam Hearn 14'
  • Liam Hearn 25'
  • Liam Hearn 43'
  • Liam Hearn 45'
  • Zak Goodson 71'
  • Troy Bourne 86' (OG)
7 - 3 Full time
Nantwich Town
  • Callum Saunders 19'
  • Jamie Morgan 87'
  • Callum Saunders 90'
Att. 943
Buxton
  • Jude Oyibo 9'
  • Liam Hardy 45'
2 - 2 Full time
Warrington Town
  • Bohan Dixon 41'
  • Mark Roberts 79'
Att. 1527
Farsley Celtic
  • William Hayhurst 41'
  • James Spencer 75'
2 - 0 Full time
Marine
Att. 1312
Gainsborough Trinity
0 - 1 Full time
South Shields
  • Carl Finnigan 62'
Att. 255
Lancaster City
  • Glenn Steel 72'
  • David Norris 84'
2 - 1 Full time
Whitby Town
  • Bradley Fewster 56'
Att. 819
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 24'
  • Wayne Brooksby 37'
  • Flynn McNaughton 61'
  • Luke Lofts 75'
  • James Walshaw 88'
5 - 1 Full time
Workington
  • Kieran Maguire 90'
Att. 606
Stafford Rangers
  • Ben Mills 36'
  • Andrew Haworth 39'
  • Samuel Coulson 48'
  • Andrew Haworth 86'
4 - 1 Full time
Matlock Town
  • Marcus Marshall 34'
Att. 439
Stalybridge Celtic
  • Andrew Scott 45'
1 - 0 Full time
Grantham Town
Att. 362
Witton Albion
  • Anthony Gardner 9'
1 - 1 Full time
Hednesford Town
  • Kieran Wells 88'

East Division

Att. 95
AFC Mansfield
  • Ellis Wall 21'
  • Charlie Dawes 66'
2 - 1 Full time
Frickley Athletic
  • Tyler Walton 53'
Att. 309
Belper Town
0 - 0 Full time
Spalding United
Att. 352
Brighouse Town
  • Rarmani Edmonds-Green 18'
1 - 2 Full time
Sheffield FC
  • Marc Newsham 32'
  • Luke Rawson 90'
Att. 302
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 1'
  • Scott Vernon 3'
  • Brody Robertson 70'
  • Scott Vernon 72'
  • Alex Flett 75'
  • Brody Robertson 83'
6 - 0 Full time
Stamford
Att. 210
Marske United
  • Matthew Waters 34'
  • Jack Blackford 39'
  • Jamie Owens 84'
  • Jamie Owens 86'
4 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 138
Pickering Town
  • Daniel Earl 4'
1 - 5 Full time
Loughborough Dynamo
  • Ross Haig 55'
  • Luke Thorogood 59'
  • Karl Demidh 60'
  • Ross Haig 80'
  • Kyle Bryant 90'
Att. 203
Pontefract Collieries
  • Michael Dunn 23'
  • Vaughan Redford 45'
  • Christopher Jackson 82'
3 - 0 Full time
Gresley FC
Att. 225
Stocksbridge Park Steels
  • Rory Coleman 45' (Pen)
1 - 1 Full time
Ossett United
  • Jordan Lemon 31' (OG)
Att. 312
Tadcaster Albion
  • Patrick Miller 21'
  • Aiden Savory 25'
  • Patrick Miller 28'
  • Patrick Miller 38'
  • Jason Mycoe 45'
  • Peter Davidson 54'
  • Casey Stewart 65'
  • Casey Stewart 66'
8 - 3 Full time
Lincoln United
  • Matthew Cotton 14'
  • Ben Davison 82'
  • Ben Davison 83'
Att. 240
Wisbech Town
0 - 1 Full time
Morpeth Town
  • Liam Henderson 42'

West Division

Att. 241
Chasetown
  • William Whieldon 9'
  • George Cater 16'
2 - 0 Full time
Radcliffe FC
Att. 226
Clitheroe
  • Jacob Gregory 74' (Pen)
1 - 1 Full time
Mossley
  • Ben Halfacre 65'
Att. 436
Colwyn Bay
0 - 1 Full time
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 89'
Att. 180
Droylsden
  • Sefton Gonzales 58'
  • Sefton Gonzales 90'
2 - 3 Full time
Prescot Cables
  • Jordan Southworth 5'
  • Christopher Almond 52'
  • Lloyd Dean 90'
Att. 301
Glossop North End
0 - 2 Full time
Runcorn Linnets
  • Louis Corrigan 43'
  • Freddie Potter 86'
Att. 146
Newcastle Town
0 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 58'
  • Thomas Bentham 63'
Att. 297
Ramsbottom United
  • Edward Moran 11'
  • Jamie Rother 40'
2 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Lee Williamson 62'
  • Anthony Malbon 90'
Att. 162
Skelmersdale United
  • Alex Griffiths 51'
1 - 2 Full time
Colne
  • Mamadou Djabi 15'
  • Alex Curran 22' (Pen)
Att. 242
Trafford
  • Darius Palma 19'
  • Jack Dorney 42' (Pen)
  • Darius Palma 83'
3 - 2 Full time
Market Drayton Town
  • James Jennings 12' (Pen)
  • Jordan Davies 56'
Att. 91
Widnes
  • Conor Ready 14'
  • Conor Ready 66'
  • Christopher Lomax 89'
3 - 1 Full time
Kendal Town
  • James Moore 76'

Wednesday 24 April 2019

Cheshire Senior Cup 18-19 - Final

Att. 338
Nantwich Town
5 - 2 Full time
Cammell Laird 1907

Derbyshire Senior Cup 18-19 - Final

Att. 401
Mickleover Sports
  • Shaquille McDonald 68'
1 - 2 Full time
Alfreton Town
  • Daniel O'Brien 8'
  • Daniel O'Brien 86'

Monday 22 April 2019

Premier Division

Att. 422
Grantham Town
0 - 2 Full time
Gainsborough Trinity
  • Ross Hannah 44' (Pen)
  • Ben Hughes 46'
Att. 787
Hyde United
  • Deane Smalley 24'
1 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 544
Marine
0 - 2 Full time
Bamber Bridge
  • Alistair Waddecar 32'
  • Alistair Waddecar 48'
Att. 575
Matlock Town
0 - 6 Full time
Buxton
  • Liam Hardy 5'
  • Alex Brown 19'
  • Diego De Girolamo 34'
  • Liam Hardy 56' (Pen)
  • Liam Hardy 80'
  • Liam Hardy 82'
Att. 316
Mickleover Sports
0 - 1 Full time
Basford United
  • Henri Wilder 57'
Att. 605
Nantwich Town
0 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Jake Charles 57'
Att. 2061
South Shields
  • Lee Mason 22'
  • Lee Mason 30'
  • Luke Daly 90'
3 - 2 Full time
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 51'
  • James Walshaw 77' (Pen)
Att. 733
Warrington Town
0 - 0 Full time
Witton Albion
Att. 438
Whitby Town
0 - 2 Full time
Farsley Celtic
  • William Hayhurst 17'
  • Nathan Cartman 71'
Att. 689
Workington
0 - 2 Full time
Lancaster City
  • Brad Carsley 25'
  • Brad Carsley 34'

East Division

Att. 78
Carlton Town
0 - 2 Full time
AFC Mansfield
  • Charlie Dawes 41'
  • Jon Frogatt 82'
Att. 232
Frickley Athletic
  • Karl Byrne 41'
  • Gregory Young 62'
2 - 0 Full time
Stocksbridge Park Steels
Att. 181
Gresley FC
  • Devante Reittie 90' (Pen)
1 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 17'
  • Luke Thorogood 57'
Att. 151
Lincoln United
  • Charlie Ward 40'
1 - 4 Full time
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 12'
  • Brody Robertson 27'
  • Brody Robertson 48'
  • Luke Aldrich 82'
Att. 972
Morpeth Town
  • Sean Taylor 7'
  • Liam Henderson 45'
  • David Carson 90'
3 - 1 Full time
Marske United
  • Jamie Owens 13'
Att. 606
Ossett United
  • Andrew Monkhouse 90'
1 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Vaughan Redford 50' (Pen)
Att. 172
Pickering Town
  • Daniel Earl 84'
1 - 1 Full time
Tadcaster Albion
  • Aiden Savory 90'
Att. 398
Sheffield FC
0 - 0 Full time
Belper Town
Att. 101
Spalding United
0 - 3 Full time
Brighouse Town
  • Gabriel Johnson 10'
  • Aaron Martin 27'
  • Rarmani Edmonds-Green 45'
Att. 379
Stamford
0 - 0 Full time
Wisbech Town

West Division

Att. 843
Atherton Collieries
0 - 0 Full time
Trafford
Att. 292
Colne
  • Mamadou Djabi 15'
  • Billy Priestley 62'
  • Oliver Wood 90'
3 - 0 Full time
Clitheroe
Att. 101
Kendal Town
  • Thomas Stead 43'
1 - 4 Full time
Droylsden
  • Liam Caddick 16'
  • Stavros Tserpes 38'
  • Michael Brewster 59'
  • Sefton Gonzales 67'
Att. 225
Kidsgrove Athletic
  • Lewis Bergin 87'
1 - 0 Full time
Newcastle Town
Att. 518
Leek Town
  • Jordan Johnson 17'
1 - 1 Full time
Chasetown
  • George Cater 72'
Att. 123
Market Drayton Town
  • Ryan McLean 38'
1 - 4 Full time
Colwyn Bay
  • James Barrigan 45'
  • Ashley Woods 45'
  • Astley Mulholland 63'
  • Lassana Nalatche Mendes 74'
Att. 526
Mossley
  • Max Leonard 79'
1 - 3 Full time
Glossop North End
  • Jack O'Leary 23'
  • Jack Tuohy 62'
  • Matthew Russell 90'
Att. 316
Prescot Cables
  • Luke Griffiths 6'
  • Jack Lenehan 19'
  • Christopher Almond 45'
  • Christopher Almond 48'
  • Matthew Hamilton 82'
5 - 0 Full time
Skelmersdale United
Att. 523
Radcliffe FC
0 - 0 Full time
Ramsbottom United
Att. 636
Runcorn Linnets
0 - 2 Full time
Widnes
  • Finlay Sinclair-Smith 45'
  • Conor Ready 90'

Saturday 20 April 2019

Premier Division

Att. 396
Bamber Bridge
  • Scott Harries 5'
  • Matthew Dudley 30'
  • Alistair Waddecar 62'
  • Alistair Waddecar 90' (Pen)
4 - 2 Full time
Matlock Town
  • Jordan Chapel 20'
  • Craig Westcarr 59'
Att. 230
Basford United
0 - 0 Full time
Marine
Att. 436
Buxton
  • Diego De Girolamo 6'
  • Liam Hardy 7'
  • Ashley Young 54'
3 - 2 Full time
Workington
  • Jason Walker 45' (Pen)
  • Jason Walker 77' (Pen)
Att. 518
Farsley Celtic
  • Nathan Cartman 20'
1 - 1 Full time
Hyde United
  • Dominic Smalley 23'
Att. 321
Lancaster City
0 - 2 Full time
Nantwich Town
  • Joel Stair 5'
  • Sean Cooke 9'
Att. 911
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 71'
  • Michael Coulson 78'
2 - 0 Full time
Grantham Town
Att. 801
Stafford Rangers
  • Theodore Bailey-Jones 25'
1 - 1 Full time
South Shields
  • Robert Briggs 90' (Pen)
Att. 386
Stalybridge Celtic
  • Neil Kengni 66'
1 - 2 Full time
Warrington Town
  • Tony Gray 25'
  • Dylan Vassallo 54'
Att. 263
Witton Albion
  • James Foley 10' (Pen)
  • Robert Hopley 68'
2 - 0 Full time
Whitby Town

East Division

15:00
AFC Mansfield
0 - 4 Full time
Stamford
  • Joseph Boachie 37'
  • Robert Morgan 43'
  • Jon Challinor 75'
  • Jon Challinor 88'
Att. 325
Belper Town
  • Derry Robson 58'
  • Pitou Crouz 61' (Pen)
  • Danny South 74'
3 - 2 Full time
Ossett United
  • Adam Priestley 35'
  • Andrew Monkhouse 48'
Att. 248
Brighouse Town
  • Thomas Robinson 25'
  • Aaron Martin 42'
  • Thomas Haigh 65'
  • Aaron Martin 73'
4 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 404
Cleethorpes Town
  • Daniel Lowson 3' (OG)
  • Daniel North 89'
2 - 1 Full time
Morpeth Town
  • Jordan Fry 14'
Att. 131
Loughborough Dynamo
  • Karl Demidh 19'
  • Karl Demidh 90'
2 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 259
Marske United
  • Curtis Round 43'
1 - 1 Full time
Spalding United
  • Neal Spafford 55'
Att. 252
Pontefract Collieries
  • Gavin Rothery 7'
  • Michael Dunn 23'
  • Vaughan Redford 43' (Pen)
3 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 114
Stocksbridge Park Steels
  • Kane Swinburn 19'
  • Rory Coleman 40' (Pen)
  • Danny Frost 77'
3 - 0 Full time
Lincoln United
Att. 369
Tadcaster Albion
  • Aiden Savory 75'
  • William Annan 86'
2 - 1 Full time
Gresley FC
  • Spencer Weir-Daley 27'
Att. 251
Wisbech Town
  • Toby Hilliard 54'
1 - 1 Full time
Pickering Town
  • Matthew Turnbull 90'

West Division

Att. 240
Chasetown
  • Thomas Hill 26'
1 - 4 Full time
Prescot Cables
  • Baba Conteh 47'
  • Matthew Hamilton 68'
  • Lloyd Dean 70'
  • Luke Griffiths 90' (Pen)
Att. 296
Clitheroe
0 - 1 Full time
Leek Town
  • Darren Chadwick 21'
Att. 222
Colwyn Bay
  • Darren Thornton 49'
1 - 2 Full time
Radcliffe FC
  • Callum Grogan 30'
  • Tunde Owolabi 65'
Att. 145
Droylsden
0 - 2 Full time
Market Drayton Town
  • James Jennings 78'
  • James Jennings 84'
Att. 184
Glossop North End
  • Jack Tuohy 16'
1 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Oliver Jepson 48'
  • Lee Williamson 86'
Att. 126
Newcastle Town
  • Christopher Smith 31'
  • Jack Van Der Laan 38'
  • Jordan Cole 59'
  • Sam Bradbury 85'
  • Matthew Ward 90'
5 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 392
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 71'
  • Iyrwah Gooden 74'
2 - 1 Full time
Mossley
  • Adam Jones 88'
Att. 216
Skelmersdale United
0 - 3 Full time
Atherton Collieries
  • Jordan Cover 18'
  • Thomas Bentham 52'
  • Gareth Peet 90' (Pen)
Att. 402
Trafford
0 - 0 Full time
Runcorn Linnets
Att. 125
Widnes
  • Joe Herbert 26'
  • Ben Hodkinson 88'
  • Ben Hodkinson 90'
3 - 2 Full time
Colne
  • Reece Webb-Foster 7'
  • Alex Curran 24'

Friday 19 April 2019

Premier Division

Att. 812
Gainsborough Trinity
0 - 0 Full time
Hednesford Town

Tuesday 16 April 2019

East Division

Att. 124
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 53'
  • Danny Gordon 90'
2 - 1 Full time
Carlton Town
  • Tyler Blake 83'
Att. 382
Morpeth Town
  • David Carson 23'
  • Stephen Foster 56'
  • Jeffrey Henderson 66'
  • Joseph Walton 82' (Pen)
4 - 1 Full time
Pickering Town
  • Daniel Earl 33'

West Division

Att. 296
Colne
  • Alex Curran 13'
1 - 0 Full time
Radcliffe FC
Att. 132
Glossop North End
  • Keenan Quansah 26'
  • Braulio Maieco 44'
  • Szymon Czubik 87'
3 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Christopher Smith 48' (Pen)

The Integro League Cup 18-19 - FINAL

19:45
Farsley Celtic
1 - 2 Full time
Trafford
  • Adam Farrell 38'
  • Ben Atkinson 48'
  • Darius Palma 52'

Monday 15 April 2019

Manchester Premier Cup 18-19 - Final

Att. 668
Curzon Ashton
  • Ryan Brooke 19'
  • LOUIS WARDLE 68'
  • Luke Wall 89'
3 - 1 Full time
Mossley
  • Max Leonard 41'

Saturday 13 April 2019

Premier Division

Att. 229
Grantham Town
0 - 4 Full time
Farsley Celtic
  • James Spencer 26'
  • James Spencer 47'
  • James Spencer 50'
  • Christopher Atkinson 80'
Att. 376
Hednesford Town
  • Reece King 15'
1 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 351
Hyde United
0 - 2 Full time
Bamber Bridge
  • Kieran Charnock 49'
  • Alistair Waddecar 68' (Pen)
Att. 446
Marine
  • Brett Mbalanda 73'
1 - 1 Full time
Buxton
  • John Pritchard 68'
Att. 346
Matlock Town
  • Nyle Blake 77'
1 - 2 Full time
Witton Albion
  • Ben Harrison 10'
  • Robert Hopley 47'
Att. 201
Mickleover Sports
  • Jack Storer 61'
1 - 1 Full time
Lancaster City
  • Paul Dugdale 47'
Att. 1509
South Shields
  • Robert Briggs 90' (Pen)
1 - 1 Full time
Basford United
  • Lewis Carr 60'
Att. 554
Warrington Town
  • Tony Gray 23'
  • Jack Dunn 90'
2 - 0 Full time
Scarborough Athletic
Att. 367
Whitby Town
  • Bradley Fewster 86'
1 - 2 Full time
Stafford Rangers
  • Thomas Thorley 2'
  • Louis Briscoe 45'
Att. 373
Workington
0 - 2 Full time
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 40'
  • Anthony Wilson 57'

East Division

Att. 82
Carlton Town
  • Aaron Opoku 75'
1 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Danny Frost 5'
Att. 207
Frickley Athletic
  • Jameel Ible 22'
1 - 3 Full time
Tadcaster Albion
  • Aiden Savory 60'
  • Casey Stewart 72'
  • Casey Stewart 90'
Att. 163
Gresley FC
0 - 3 Full time
AFC Mansfield
  • Jack Broadhead 43'
  • Jordan Annable 59'
  • Oliver Fearon 60'
Att. 127
Lincoln United
  • Ben Davison 17'
  • Ben Davison 44'
  • Kallum Smith 53'
  • Matthew Cotton 77'
4 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Dylan Edge 64'
Att. 950
Morpeth Town
  • Sean Taylor 38'
  • Joseph Walton 58'
  • Jack Foalle 74'
3 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Michael Dunn 2'
Att. 378
Ossett United
  • Tom Greaves 25' (Pen)
  • Tom Greaves 29'
  • Corey Gregory 53'
  • Tom Greaves 66'
4 - 0 Full time
Marske United
Att. 154
Pickering Town
0 - 2 Full time
Brighouse Town
  • Aaron Martin 30'
  • Kurt Harris 76'
Att. 391
Sheffield FC
  • Andrew Gascoigne 26' (Pen)
  • Marc Newsham 90'
2 - 1 Full time
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 79'
Att. 94
Spalding United
0 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Luke Foster 6'
  • Alex Steadman 10'
Att. 270
Stamford
  • Joe Burgess 42'
1 - 2 Full time
Belper Town
  • Alex Peterson 79'
  • Nathan Curtis 86'

West Division

Att. 453
Atherton Collieries
  • Gareth Peet 4' (Pen)
  • Jordan Cover 27'
  • Benjamin Hardcastle 36'
  • Thomas Bentham 62'
4 - 0 Full time
Clitheroe
Att. 172
Colne
  • Stephen Rigby 89' (OG)
1 - 0 Full time
Droylsden
Att. 300
Glossop North End
0 - 2 Full time
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 58'
  • Robert Stevenson 62'
Att. 145
Kidsgrove Athletic
  • Oliver Jepson 81'
1 - 1 Full time
Widnes
  • Conor Ready 24'
Att. 155
Market Drayton Town
  • Daniel Beddows 74'
  • Daniel Beddows 90'
2 - 1 Full time
Chasetown
  • Thomas Hill 45'
Att. 410
Mossley
  • Adam Jones 51'
1 - 0 Full time
Trafford
Att. 351
Prescot Cables
  • Baba Conteh 40'
  • Jack Lenehan 60'
  • Christopher Almond 70'
  • Jordan Southworth 90'
4 - 0 Full time
Newcastle Town
Att. 369
Runcorn Linnets
  • Louis Corrigan 45'
  • Aaron Morris 56'
  • Freddie Potter 62'
  • Freddie Potter 90'
4 - 0 Full time
Colwyn Bay

Tuesday 9 April 2019

Premier Division

Att. 206
Farsley Celtic
  • David Syers 45'
  • Nathan Cartman 64'
2 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Theodore Bailey-Jones 31'
Att. 253
Marine
  • Christoper Doyle 52'
1 - 3 Full time
Matlock Town
  • Michael Williams 11'
  • Callum Chettle 29'
  • Callum Chettle 68'
Att. 173
Mickleover Sports
0 - 0 Full time
Witton Albion
Att. 355
Warrington Town
  • Marcus Cusani 80'
1 - 0 Full time
Whitby Town
Att. 413
Workington
0 - 2 Full time
South Shields
  • Robert Briggs 41' (Pen)
  • Nathan Lowe 81'

East Division

Att. 162
Marske United
  • Jack Blackford 13'
  • Jack Blackford 16'
  • Jamie Owens 69'
3 - 1 Full time
AFC Mansfield
  • Philip Buxton 71'
Att. 138
Pontefract Collieries
  • Vaughan Redford 45'
  • Nicholas Guest 61'
  • Nicholas Guest 73'
3 - 2 Full time
Pickering Town
  • Ryan Blott 11'
  • Daniel Earl 57'
Att. 105
Stocksbridge Park Steels
0 - 3 Full time
Cleethorpes Town
  • Joshua Batty 36'
  • Jonathan Oglesby 68'
  • Scott Vernon 90'

West Division

Att. 172
Colne
  • Oliver Wood 78'
1 - 0 Full time
Skelmersdale United
Att. 124
Colwyn Bay
  • Blake Robinson 7'
1 - 5 Full time
Mossley
  • Andrew Keogh 2'
  • Andrew Keogh 22'
  • Max Leonard 46'
  • Osebi Abadaki 54'
  • Adam Jones 90'
Att. 275
Prescot Cables
0 - 1 Full time
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 6'

Nottinghamshire Senior Cup 18-19 - Final

19:45
Basford United
3 - 0 Full time
Carlton Town

The West Riding County Cup 18-19 - Final

Att. 1118
Ossett United
2 - 1 Full time
Guiseley

Monday 8 April 2019

West Division

Att. 317
Atherton Collieries
  • Jordan Cover 3'
  • Ian Rowlands 39'
  • Jordan Cover 50'
  • David Sherlock 90'
4 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Christopher Smith 11' (Pen)

Saturday 6 April 2019

Premier Division

Att. 346
Bamber Bridge
  • Alistair Waddecar 65' (Pen)
  • Alistair Waddecar 70'
2 - 4 Full time
Scarborough Athletic
  • Ryan Watson 30'
  • Michael Coulson 49'
  • James Walshaw 68'
  • James Walshaw 77'
Att. 562
Buxton
  • Liam Hardy 61'
1 - 2 Full time
Farsley Celtic
  • Nathan Cartman 18'
  • James Spencer 81'
Att. 523
Gainsborough Trinity
  • Alexander Byrne 27'
1 - 0 Full time
Hyde United
Att. 213
Lancaster City
  • Charlie Bailey 86'
1 - 1 Full time
Grantham Town
  • Jordan Adebayo-Smith 3'
Att. 419
Matlock Town
0 - 2 Full time
Warrington Town
  • Jack Dunn 62'
  • Tony Gray 73'
Att. 410
Nantwich Town
  • Callum Saunders 16'
  • Callum Saunders 31'
2 - 3 Full time
Mickleover Sports
  • Jack Storer 20'
  • Evan Garnett 41'
  • Jiri Boula 45'
Att. 1214
South Shields
  • Nathan Lowe 10'
  • Connor Bell 52'
  • Robert Briggs 58'
  • Robert Briggs 77' (Pen)
4 - 1 Full time
Hednesford Town
  • Bradley Wells 67'
Att. 274
Stalybridge Celtic
0 - 2 Full time
Basford United
  • Stefan Galinski 45'
  • Jerry Nash 66'
Att. 307
Whitby Town
  • Dale Hopson 39'
  • Adam Gell 84'
2 - 1 Full time
Marine
  • Brett Mbalanda 36'
Att. 246
Witton Albion
  • Ben Harrison 8'
  • Ben Harrison 62'
2 - 0 Full time
Workington

East Division

Att. 71
AFC Mansfield
  • Charlie Dawes 80' (Pen)
1 - 2 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 29'
  • Luke Mangham 45'
Att. 382
Cleethorpes Town
0 - 1 Full time
Belper Town
  • Alex Peterson 16'
Att. 154
Frickley Athletic
  • Luke Hinsley 15'
  • Jacob Hazel 27'
  • Jacob Hazel 37'
  • Jacob Hazel 60'
  • Miracle Okafor 72'
  • Miracle Okafor 79'
6 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 172
Gresley FC
0 - 3 Full time
Sheffield FC
  • John Pugh 49'
  • Marc Newsham 76'
  • Luke Rawson 78'
Att. 155
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 35' (Pen)
  • Ryan Robbins 46'
  • Karl Demidh 55'
  • Reuben Asamoah 69'
  • Alex Steadman 71'
5 - 1 Full time
Lincoln United
  • Jack Wightwick 23' (Pen)
Att. 224
Marske United
  • Andrew May 12'
  • Jamie Owens 87'
2 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Danny Setchell 26' (Pen)
Att. 295
Morpeth Town
  • Ben Sayer 72'
1 - 0 Full time
Stamford
Att. 532
Ossett United
  • Tom Greaves 59' (Pen)
  • Christopher Chantler 67'
2 - 1 Full time
Tadcaster Albion
  • Jason Mycoe 78'
Att. 141
Pickering Town
  • Ryan Blott 90'
1 - 1 Full time
Spalding United
  • Leon Mettam 61'
Att. 263
Pontefract Collieries
  • Gavin Rothery 8'
  • Jake Picton 75'
2 - 1 Full time
Brighouse Town
  • Gabriel Johnson 56'

West Division

Att. 179
Chasetown
  • Jack Langston 4' (Pen)
  • Thomas Hill 5'
  • George Cater 21'
  • Thomas Hill 32'
  • Liam Kirton 74'
5 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 231
Clitheroe
  • George West 62'
1 - 2 Full time
Prescot Cables
  • Lloyd Dean 6'
  • James McCulloch 66'
Att. 225
Colwyn Bay
  • Ashley Woods 17'
  • Ashley Woods 59'
2 - 5 Full time
Colne
  • Reece Webb-Foster 26'
  • Oliver Wood 40'
  • Oliver Wood 52'
  • Matthew Morgan 53'
  • Will Bell 54' (OG)
Att. 444
Leek Town
  • William Reeves 30'
  • Niall Maguire 38'
  • Jack Sanders 66'
3 - 1 Full time
Mossley
  • Max Leonard 49' (Pen)
Att. 198
Newcastle Town
  • Christopher Smith 58'
1 - 2 Full time
Runcorn Linnets
  • Anthony Hickey 54'
  • Freddie Potter 85'
Att. 310
Radcliffe FC
  • Tunde Owolabi 28'
1 - 0 Full time
Kidsgrove Athletic
Att. 258
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 6' (Pen)
  • Nic Evangelinos 10'
  • Nic Evangelinos 17'
  • Nic Evangelinos 70' (Pen)
4 - 0 Full time
Droylsden
Att. 110
Skelmersdale United
  • Henoc Mukendi 54'
1 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Glynn Coney 45'
Att. 351
Trafford
  • Darius Palma 22'
  • Jack Dorney 31'
2 - 0 Full time
Glossop North End
Att. 131
Widnes
  • George Webster 12'
1 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Jordan Cover 59'
  • Connor Hughes 66'

Tuesday 2 April 2019

Premier Division

Att. 311
Matlock Town
  • Craig Westcarr 79'
  • Michael Williams 82'
2 - 2 Full time
Basford United
  • Lewis Carr 13'
  • Nathan Watson 49'
Att. 147
Stalybridge Celtic
0 - 1 Full time
Whitby Town
  • Matthew Tymon 88'
Att. 504
Workington
0 - 1 Full time
Mickleover Sports
  • Jack Storer 33'

East Division

Att. 85
AFC Mansfield
  • Ellis Wall 39'
  • Oliver Fearon 68'
  • Oliver Fearon 90' (Pen)
3 - 1 Full time
Morpeth Town
  • Joseph Walton 66' (Pen)
Att. 165
Marske United
0 - 3 Full time
Brighouse Town
  • James Hurtley 21'
  • Adam Wheatley 54' (OG)
  • Adam Wheatley 63' (OG)
Att. 166
Stamford
  • Joe Burgess 33'
  • Jon Challinor 54'
2 - 0 Full time
Tadcaster Albion

West Division

Att. 135
Droylsden
0 - 3 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Tylor Golden 7' (OG)
  • Anthony Malbon 43'
  • Rumenio Martins Valido Barai 66'
Att. 144
Glossop North End
  • Mason Duffy 8'
1 - 2 Full time
Chasetown
  • George Cater 31'
  • Jack Langston 34'
Att. 316
Leek Town
  • Robert Stevenson 3'
  • Timothy Grice 82'
2 - 2 Full time
Colwyn Bay
  • Astley Mulholland 35'
  • Daniel Andrews 87'
Att. 246
Radcliffe FC
  • Scott Metcalfe 39'
  • Ben Wharton 77'
2 - 0 Full time
Kendal Town

Liverpool County FA Senior Cup 18-19 - Final

Att. 1226
Prescot Cables
0 - 0 Full time
Southport
Southport win 3 - 4 on penalties.

Latest news

2018/19 NPL Season Review
General 2018/19 NPL Season Review

We remember the highs and lows of the 2018/19 EVO-STIK League season.

Key takeaways from the AGM
General Key takeaways from the AGM

The curtain was brought down on the 2018-19 EVO-STIK Northern Premier League season on Saturday, with the league AGM in Blackpool.

Matlock sign Wright for undisclosed fee
Matlock Town Matlock sign Wright for undisclosed fee

Matlock Town have signed goalscoring midfielder Andrew Wright from Coalville Town for an undisclosed fee.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe