Results

Wednesday 20 March 2019

Nottinghamshire Senior Cup 18-19 - Semi Final

19:45
Carlton Town
vs
Kimberley MW FC

Tuesday 19 March 2019

Premier Division

Att. 307
Witton Albion
  • Ben Harrison 43'
1 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Paul Bignot 90'

East Division

Att. 385
Cleethorpes Town
  • Lewis Collins 17'
  • Scott Vernon 34' (Pen)
  • Scott Vernon 87'
3 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Toby Hilliard 29'
Att. 113
Stocksbridge Park Steels
  • Danny Frost 18'
  • Jacob Sturgess 28' (OG)
  • Liam McFadyen 80'
3 - 2 Full time
Gresley FC
  • Bradley Lawley 61'
  • Bradley Lawley 90'

West Division

Att. 191
Droylsden
  • Oliver Ford 30'
  • Sefton Gonzales 76'
2 - 3 Full time
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 3'
  • Jamie Rainford 58'
  • Nic Evangelinos 90'

Nottinghamshire Senior Cup 18-19 - Semi Final

Att. 345
Hucknall
  • Sam Sims 60'
1 - 4 Full time
Basford United
  • James Reid 52'
  • Zak Goodson 68'
  • Liam Hearn 75'
  • Zak Goodson 86'

Liverpool County FA Senior Cup 18-19 - Semi-Final

Att. 441
Prescot Cables
  • Christopher Almond 28'
  • Christopher Almond 66'
2 - 2 Full time
Widnes
  • Ben Hodkinson 55'
  • Aaron Turner 58' (OG)
Prescot Cables win 3 - 1 on penalties.

Saturday 16 March 2019

Premier Division

Att. 355
Basford United
0 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Alexander Simmons 90'
15:00
Farsley Celtic
P - P
Stafford Rangers
Att. 217
Grantham Town
0 - 1 Full time
Buxton
  • Liam Hardy 59'
Att. 807
Hednesford Town
  • Kieran Wells 37'
  • Daniel Sweeney 50' (Pen)
  • Daniel Sweeney 57'
  • Ben OHanlon 86'
4 - 4 Full time
Nantwich Town
  • Jamie Morgan 52'
  • Daniel Glover 65'
  • Joseph Malkin 75'
  • Jamie Morgan 83'
Att. 398
Hyde United
  • Patrick Lane 70'
1 - 2 Full time
Lancaster City
  • Charlie Bailey 62'
  • Lewis Fensome 72'
15:00
Marine
P - P
Matlock Town
15:00
Mickleover Sports
P - P
Witton Albion
15:00
North Ferriby United
P - P
Bamber Bridge
Att. 801
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 30'
1 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
  • Scott Bakkor 87'
  • Joshua Solomon-Davies 89'
15:00
Warrington Town
P - P
Whitby Town
15:00
Workington
P - P
South Shields

East Division

Att. 103
Carlton Town
  • Tyler Blake 3'
  • Ben Hutchinson 67'
2 - 6 Full time
Pontefract Collieries
  • Jack Greenhough 14'
  • Gavin Rothery 16'
  • Jack Greenhough 24'
  • Christopher Jackson 33'
  • Vaughan Redford 61' (Pen)
  • Nicholas Guest 90'
Att. 260
Frickley Athletic
  • Ousman Cham 38'
1 - 3 Full time
Ossett United
  • Adam Priestley 6'
  • Sam Liversidge 45' (OG)
  • Aidan Chippendale 88'
Att. 145
Lincoln United
0 - 4 Full time
Brighouse Town
  • Zephaniah Thomas 38'
  • Aaron Martin 77'
  • Iwan Heeley 82'
  • Thomas Robinson 84'
Att. 170
Loughborough Dynamo
  • Karl Demidh 45'
  • Ryan Robbins 72'
2 - 0 Full time
Belper Town
Att. 214
Stamford
  • Joe Burgess 57'
  • Joe Burgess 60'
2 - 2 Full time
Sheffield FC
  • Andrew Gascoigne 47' (Pen)
  • Luke Rawson 67'
Att. 214
Tadcaster Albion
  • Aiden Savory 59'
  • Aiden Savory 63'
  • Joe Lumsden 89'
3 - 0 Full time
Spalding United
Att. 189
Wisbech Town
  • Danny Setchell 44'
1 - 2 Full time
Gresley FC
  • Mark Smith 5'
  • Devante Reittie 29'

West Division

Att. 163
Chasetown
  • Thomas Hill 22'
  • James Askey 88'
2 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 40'
  • Nic Evangelinos 60' (Pen)
Att. 117
Widnes
  • Jay Roberts 35'
  • Niall Watson 70'
  • Louis Keegan 75' (OG)
4 - 1 Full time
Skelmersdale United
  • Jordan Tyrer 90'

Wednesday 13 March 2019

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Semi Final

Att. 147
Kidsgrove Athletic
0 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Ben Mills 63'

Tuesday 12 March 2019

Premier Division

Att. 909
South Shields
  • Lee Mason 7'
  • Robert Briggs 33'
2 - 1 Full time
Marine
  • Nathan Brown 65'

The Integro League Cup 18-19 - SEMI FINAL

Att. 123
Farsley Celtic
  • Luke Parkin 29'
  • James Spencer 56'
  • Ben Atkinson 90' (Pen)
3 - 1 Full time
Belper Town
  • Danny South 47'
Att. 191
Trafford
  • Adam Farrell 77'
1 - 0 Full time
Buxton

North Riding Senior Cup 18-19 - Semi-Final

Att. 304
Middlesbrough U23/Reserves
  • Isaac Fletcher 25'
1 - 3 Full time
Marske United
  • James Fairley 52'
  • Craig Gott 73' (Pen)
  • Glen Butterworth 77'

Cheshire Senior Cup 18-19 - Semi Final

Att. 375
Nantwich Town
  • Jamie Morgan 45'
  • Joel Stair 48'
  • Callum Saunders 82'
3 - 0 Full time
Stockport County

Monday 11 March 2019

West Division

Att. 329
Atherton Collieries
  • Connor Hughes 35'
  • Thomas Bentham 41'
2 - 1 Full time
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 89'
Att. 157
Widnes
  • Finlay Sinclair-Smith 17'
1 - 1 Full time
Droylsden
  • Sefton Gonzales 55'

Saturday 9 March 2019

Premier Division

Att. 314
Bamber Bridge
  • Alistair Waddecar 4'
1 - 3 Full time
Whitby Town
  • Bradley Fewster 39'
  • Adam Gell 76'
  • Bradley Fewster 83'
Att. 239
Basford United
  • Jack Thomas 17'
  • Bradley Roscoe 90' (OG)
2 - 0 Full time
Buxton
Att. 393
Hyde United
  • Deane Smalley 63'
1 - 2 Full time
Farsley Celtic
  • Nathan Cartman 31'
  • Adam Clayton 83'
Att. 495
Marine
  • Christoper Doyle 84'
1 - 2 Full time
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 5'
  • Michael Coulson 78'
Att. 294
Mickleover Sports
  • Tomas Junek 81'
1 - 3 Full time
South Shields
  • Craig Baxter 7'
  • Ben Harmison 27'
  • Ben Harmison 58'
Att. 553
Warrington Town
  • Bohan Dixon 21'
  • Marcus Cusani 87'
2 - 3 Full time
Stafford Rangers
  • Luke Jones 45'
  • Theodore Bailey-Jones 60'
  • Luke Jones 64'
Att. 288
Witton Albion
  • William Jones 82'
1 - 0 Full time
Grantham Town
15:00
Workington
P - P
North Ferriby United

East Division

Att. 196
Belper Town
  • Danny South 45'
  • Derry Robson 57'
  • George Milner 82'
  • Danny South 86'
4 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 4'
Att. 201
Brighouse Town
  • Aaron Martin 57'
  • Aaron Martin 85' (Pen)
  • Zephaniah Thomas 90'
3 - 3 Full time
Stamford
  • Oliver Brown-Hill 40'
  • Oliver Brown-Hill 50' (Pen)
  • Teddy Bloor 69'
Att. 183
Gresley FC
  • Kane Lee 8'
1 - 2 Full time
Pickering Town
  • Ryan Blott 12' (Pen)
  • Daniel Earl 33'
Att. 185
Lincoln United
0 - 4 Full time
Morpeth Town
  • Joseph Walton 24'
  • Sean Taylor 25'
  • Christopher Reid 41'
  • Stephen Foster 50'
Att. 197
Marske United
  • Andrew May 8'
  • Glen Butterworth 24'
  • Jamie Owens 29'
3 - 1 Full time
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 10'
Att. 395
Ossett United
  • Alexander McQuade 90'
1 - 1 Full time
AFC Mansfield
  • Charlie Dawes 17'
Att. 159
Pontefract Collieries
  • Christopher Jackson 67'
  • Nicholas Guest 81'
  • Spencer Clarke 88'
3 - 0 Full time
Loughborough Dynamo
Att. 226
Tadcaster Albion
  • Joe Lumsden 10'
  • Patrick Miller 49'
2 - 0 Full time
Wisbech Town

West Division

Att. 291
Clitheroe
  • Max Hazeldine 39'
1 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 36'
  • Jamie Rainford 57'
Att. 232
Glossop North End
0 - 0 Full time
Prescot Cables
Att. 121
Kendal Town
0 - 4 Full time
Radcliffe FC
  • Ben Wharton 4' (Pen)
  • Scott Metcalfe 13'
  • Ben Wharton 69'
  • Ben Wharton 73'
Att. 172
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 37'
  • Anthony Malbon 42'
  • Anthony Malbon 58'
3 - 3 Full time
Droylsden
  • Sefton Gonzales 64'
  • Sefton Gonzales 71'
  • Dominic Smith 90'
Att. 379
Runcorn Linnets
  • Peter Wylie 8'
  • Thomas Bailey 39'
  • Paul Shanley 84'
  • Louis Corrigan 90' (Pen)
4 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Joshua Bradburn 49'

Tuesday 5 March 2019

Premier Division

Att. 327
Buxton
  • Nico DeGirolamo 27'
  • Liam Hardy 43'
2 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Daniel Glover 14'
Att. 173
Farsley Celtic
  • Paul Walker 7'
  • James Spencer 40'
2 - 0 Full time
Workington

West Division

Att. 383
Droylsden
  • Sefton Gonzales 66'
1 - 1 Full time
Glossop North End
  • Adam Etches 77'
Att. 410
Leek Town
  • Timothy Grice 67'
1 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Christopher Budrys 55'
  • Rhys Thompson 77'
Att. 108
Skelmersdale United
  • Alex Griffiths 2'
1 - 0 Full time
Kendal Town

North Riding Senior Cup 18-19 - Semi-Final

Att. 1608
Scarborough Athletic
0 - 0 Full time
York City
Scarborough Athletic win 3 - 0 on penalties.

Northumberland Senior Cup 18-19 - Semi-final

Att. 1456
Morpeth Town
  • Liam Henderson 47'
  • Joseph Walton 60' (Pen)
2 - 0 Full time
Newcastle U23

Sheffield & Hallam Senior Cup 18-19 - Semi Final

Att. 152
Frickley Athletic
  • Gregory Young 15'
  • Lewis Szanto 85'
2 - 0 Full time
Staveley Miners Welfare

Cheshire Senior Cup 18-19 - Semi Final

Att. 337
Runcorn Linnets
  • Frank Jones 22'
  • Aaron Morris 70'
2 - 1 Full time
Cammell Laird 1907
  • Joshua Brabin 64'

Saturday 2 March 2019

Premier Division

Att. 527
Gainsborough Trinity
  • Nathan Stainfield 37'
  • Simon Russell 69'
2 - 1 Full time
Bamber Bridge
  • Dominic McGiveron 90'
Att. 365
Hednesford Town
  • Jack Hallahan 19'
  • Courey Grantham 33'
2 - 1 Full time
Grantham Town
  • Chris Dawson 90'
Att. 259
Lancaster City
  • Charlie Bailey 48'
  • Mathew Blinkhorn 65'
2 - 0 Full time
Farsley Celtic
Att. 405
Matlock Town
  • Jonathon Margetts 28'
1 - 0 Full time
North Ferriby United
Att. 328
Mickleover Sports
  • Evan Garnett 54'
1 - 4 Full time
Warrington Town
  • Tony Gray 4'
  • Dylan Vassallo 43'
  • Jack Mackreth 56' (Pen)
  • Robert Evans 69'
Att. 426
Nantwich Town
  • Tobias Mullarkey 55' (Pen)
  • Joseph Malkin 56'
  • Ricardo Fuller 70'
  • Joseph Malkin 88'
4 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
  • Neil Kengni 43'
  • Daniel Cockerline 84'
Att. 1428
South Shields
  • Lee Mason 12'
1 - 1 Full time
Buxton
  • Nico DeGirolamo 20'
Att. 683
Stafford Rangers
0 - 0 Full time
Marine
Att. 293
Whitby Town
  • Matthew Tymon 30'
  • Bradley Fewster 46'
  • Matthew Tymon 61'
  • Bradley Fewster 64'
4 - 1 Full time
Basford United
  • Nathan Watson 15'
Att. 348
Witton Albion
  • James Foley 82' (Pen)
  • Daniel McKenna 85'
2 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 19'
Att. 424
Workington
  • Joshua Calvert 33'
1 - 2 Full time
Hyde United
  • Patrick Lane 40'
  • Nicholas Platt 45' (Pen)

East Division

Att. 87
AFC Mansfield
0 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Jake Picton 43'
Att. 77
Carlton Town
  • Oliver Clark 9'
  • Tyler Blake 37'
  • Tyler Blake 45'
3 - 1 Full time
Lincoln United
  • Thomas Garrick 32'
Att. 208
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 65'
1 - 1 Full time
Gresley FC
  • Kane Lee 14'
Att. 143
Loughborough Dynamo
  • Luke Thorogood 14'
  • Josh Riley 19'
  • Karl Demidh 26'
  • Reuben Asamoah 55'
  • Ryan Robbins 90' (Pen)
5 - 2 Full time
Brighouse Town
  • Aaron Martin 44'
  • Mohammed Ibrahim 46'
Att. 255
Marske United
  • Glen Butterworth 33'
  • James Fairley 68'
2 - 2 Full time
Belper Town
  • Danny South 17'
  • Alfred Thompson 89'
15:00
Morpeth Town
  • Joseph Walton 62' (Pen)
  • Michael Duggan 74' (OG)
  • Sean Taylor 85'
3 - 0 Full time
Spalding United
Att. 159
Pickering Town
0 - 2 Full time
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 72' (Pen)
  • Mark Gray 85'
Att. 330
Stamford
0 - 2 Full time
Ossett United
  • Karl Jones 9'
  • Tom Greaves 90'
Att. 139
Stocksbridge Park Steels
0 - 3 Full time
Tadcaster Albion
  • Aiden Savory 42'
  • Corey Roper 79'
  • Aiden Savory 90'
Att. 209
Wisbech Town
  • Jonathan Fairweather 8'
  • Toby Hilliard 78'
  • Danny Setchell 79'
3 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Adam Millson 45' (OG)

West Division

Att. 402
Atherton Collieries
  • Ian Rowlands 64'
1 - 2 Full time
Colne
  • Joshua Hine 76'
  • Alex Curran 87'
Att. 232
Clitheroe
0 - 3 Full time
Chasetown
  • Jack Langston 63'
  • Callum Cockerill-Mollett 83'
  • Daniel Cocks 89'
Att. 70
Kendal Town
  • Daniel Keenan 29'
  • Aaron Helliwell 58'
  • Ryan Moore 75'
3 - 2 Full time
Market Drayton Town
  • Jordan Davies 40'
  • James Jennings 45'
Att. 200
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 14'
  • Anthony Malbon 31'
  • Christopher Budrys 46'
  • Anthony Malbon 81'
  • Kyle Diskin 87'
5 - 0 Full time
Runcorn Linnets
Att. 391
Leek Town
  • Aaron Bott 20'
1 - 3 Full time
Trafford
  • Liam Ellis 27'
  • Liam Ellis 54'
  • Kamar Moncrieffe 70'
Att. 461
Mossley
  • Adam Jones 62'
  • Dylan Fitzgerald 90'
2 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Matthew Hamilton 71'
Att. 103
Newcastle Town
  • Jordan Cole 20'
  • Joshua Glover 30'
  • Jordan Cole 55'
3 - 4 Full time
Colwyn Bay
  • Thomas McCready 56' (Pen)
  • Thomas McCready 58'
  • Daniel Andrews 74'
  • Thomas McCready 90'
Att. 286
Radcliffe FC
  • Kingsley Williams 20'
  • Ben Wharton 57' (Pen)
2 - 1 Full time
Droylsden
  • Domaine Rouse 90'
Att. 147
Ramsbottom United
0 - 1 Full time
Widnes
  • Ben Hodkinson 74'
Att. 159
Skelmersdale United
0 - 3 Full time
Glossop North End
  • Jack Tuohy 6'
  • Peter Boyle 32'
  • Jack O'Leary 70'

Latest news

Tadcaster start crowdfunding after flood damage
Tadcaster Albion Tadcaster start crowdfunding after flood damage

Tadcaster Albion have started a crowdfunding appeal after they were hit by flooding over the weekend.

Lincoln appoint Housham as manager
Lincoln United Lincoln appoint Housham as manager

Lincoln United have appointed former Gainsborough and North Ferriby boss Steve Housham as their new manager.

West Round-up: Only two games survive the weather
West Division West Round-up: Only two games survive the weather

There were just two games played in the EVO-STIK League West Division at the weekend due to the weather.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe