Results

Tuesday 26 February 2019

West Division

Att. 257
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 80'
1 - 3 Full time
Colne
  • Alex Curran 16'
  • Richard Baker 25'
  • Joshua Hine 29'

Saturday 23 February 2019

West Division

Att. 215
Chasetown
  • James Askey 26'
  • Ryan Wynter 50'
  • Jack Langston 73' (Pen)
  • Jack Langston 78' (Pen)
  • Daniel Cocks 85'
5 - 0 Full time
Newcastle Town
Att. 214
Colne
  • Bradley Lynch 28'
  • Oliver Wood 40'
  • Mamadou Djabi 77'
3 - 1 Full time
Kendal Town
  • Daniel Keenan 65'
Att. 196
Colwyn Bay
  • Thomas McCready 5'
  • James Barrigan 14'
  • Daniel Andrews 22'
  • Thomas McCready 34' (Pen)
  • James Barrigan 35'
  • Ashley Woods 52'
  • Ethan Devine 74'
  • Daniel Andrews 89'
  • Astley Mulholland 90'
9 - 0 Full time
Skelmersdale United
Att. 146
Droylsden
  • Shaquille Antoine-Clarke 87'
1 - 0 Full time
Clitheroe
Att. 261
Glossop North End
  • Mason Duffy 70'
1 - 3 Full time
Radcliffe FC
  • Aaron Burns 28'
  • Scott Metcalfe 59'
  • Tunde Owolabi 63'
Att. 609
Prescot Cables
  • James McCulloch 18'
1 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 29'
Att. 478
Runcorn Linnets
  • Paul Shanley 54'
  • Kurt Sherlock 62'
2 - 2 Full time
Mossley
  • Max Leonard 34'
  • Max Leonard 70'
Att. 416
Trafford
0 - 4 Full time
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 37'
  • Thomas Kennedy 41'
  • Jamie Rainford 72'
  • Kieran Lugsden 76'
Att. 126
Widnes
0 - 2 Full time
Leek Town
  • Robert Stevenson 37'
  • Aaron Bott 46'

Friday 22 February 2019

West Division

Att. 220
Market Drayton Town
  • Daniel Beddows 68'
1 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • William Saxon 80'

Tuesday 19 February 2019

West Division

Att. 75
Kendal Town
  • Kyle Delves 69'
1 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 50'
  • Kyle Diskin 67'
Att. 162
Newcastle Town
0 - 6 Full time
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 38'
  • Nic Evangelinos 51' (Pen)
  • Jamie Rainford 56'
  • Khalil Osi-Efa 80'
  • Ruben Jerome 87'
  • Anthony Donaldson 88'

Saturday 16 February 2019

West Division

Att. 194
Chasetown
  • James Askey 34'
  • William Whieldon 43'
  • Thomas Hill 90'
3 - 1 Full time
Widnes
  • George Lomax 21'
Att. 380
Clitheroe
0 - 5 Full time
Runcorn Linnets
  • Liam O'Neill 10'
  • Kurt Sherlock 16'
  • Paul Shanley 34'
  • Mitchell Bryant 45'
  • Mitchell Bryant 47'
Att. 237
Droylsden
0 - 0 Full time
Atherton Collieries
Att. 125
Kendal Town
  • George Mason 56'
1 - 3 Full time
Glossop North End
  • Matthew Russell 13'
  • Jack Tuohy 21'
  • Kane Hickman 22'
Att. 428
Leek Town
0 - 0 Full time
Colne
Att. 105
Market Drayton Town
  • Andrew Hartlebury 32'
  • James Jennings 84'
2 - 1 Full time
Radcliffe FC
  • Tunde Owolabi 73'
Att. 490
Mossley
  • Raul Correia 23'
1 - 0 Full time
Skelmersdale United
Att. 551
Prescot Cables
  • Josh Klein-Davies 77'
  • Lloyd Dean 84'
2 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Kyle Diskin 37'
Att. 276
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 87'
1 - 0 Full time
Colwyn Bay
Att. 266
Trafford
0 - 2 Full time
Newcastle Town
  • Rod Orlando-Young 56' (Pen)
  • Jordan Cole 79'

Tuesday 12 February 2019

West Division

Att. 228
Radcliffe FC
  • Scott Metcalfe 10'
1 - 3 Full time
Leek Town
  • Robert Stevenson 2'
  • Charlie Walford 56'
  • Robert Stevenson 76'
Att. 102
Skelmersdale United
  • Alex Griffiths 12'
1 - 4 Full time
Clitheroe
  • Harry Blackburn 19'
  • Harry Pratt 29' (Pen)
  • Max Hazeldine 53'
  • Harry Blackburn 90'

Saturday 9 February 2019

West Division

Att. 252
Atherton Collieries
  • James Kirby 46'
  • James Kirby 59'
2 - 0 Full time
Chasetown
Att. 240
Droylsden
0 - 2 Full time
Radcliffe FC
  • Scott Metcalfe 37'
  • Ben Wharton 44'
Att. 192
Glossop North End
0 - 5 Full time
Colwyn Bay
  • Craig Pritchard 5'
  • Craig Pritchard 9'
  • Alexander Downes 16'
  • Thomas McCready 33' (Pen)
  • Lassana Nalatche Mendes 84'
Att. 122
Market Drayton Town
  • Paul McMullen 5'
  • Jordan Davies 9'
2 - 4 Full time
Kendal Town
  • Aaron Helliwell 15' (Pen)
  • Aaron Helliwell 40' (Pen)
  • Cory Vickers 44'
  • George Mason 80'
Att. 321
Prescot Cables
  • Alexander Coleman 13' (OG)
  • Christopher Almond 38'
  • Christopher Almond 60'
3 - 1 Full time
Colne
  • Mamadou Djabi 10'
Att. 303
Runcorn Linnets
  • Liam O'Neill 87'
  • Aaron Morris 90'
2 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Kyle Diskin 10'
Att. 260
Trafford
0 - 3 Full time
Leek Town
  • Aaron Bott 7'
  • Matthew Hughes 23' (OG)
  • Aaron Bott 52'
Att. 107
Widnes
  • Michael Grogan 6'
1 - 4 Full time
Mossley
  • Ben Halfacre 16'
  • Michael Fish 28'
  • Adam Jones 45'
  • Ben Halfacre 85'

Saturday 2 February 2019

West Division

Att. 201
Colwyn Bay
  • Astley Mulholland 24'
1 - 2 Full time
Droylsden
  • Reece Webb-Foster 19'
  • Sefton Gonzales 76'
Att. 255
Widnes
0 - 1 Full time
Trafford
  • Declan Rydings 28'

Latest news

Saturday's live commentaries
Podcasts Saturday's live commentaries

Where to listen to live EVO-STIK League action this weekend.

New Evo-Stik NPL Show available
Podcasts New Evo-Stik NPL Show available

The weekly Evo-Stik NPL Show returns this week as we look ahead to this weekend's crucial Easter matches in the Northern Premier League.

Premier Preview: Brig aim to jump out of relegation zone
Premier Division Premier Preview: Brig aim to jump out of relegation zone

Bamber Bridge have the chance to climb out of the relegation zone this weekend if they can overcome mid-table Matlock Town.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe