Results

Tuesday 29 January 2019

The Integro League Cup 18-19 - QUARTER FINAL

Att. 149
Bamber Bridge
  • Christopher Churchman 80'
  • Matthew Dudley 90'
2 - 3 Full time
Belper Town
  • Samuel Colbear 25'
  • Danny South 29'
  • Danny South 61'
Att. 149
Stafford Rangers
0 - 5 Full time
Farsley Celtic
  • Paul Walker 24'
  • Luke Parkin 39'
  • Lewis Turner 44'
  • David Syers 49'
  • Mark Bett 88'

Saturday 26 January 2019

Premier Division

Att. 375
Bamber Bridge
  • Alistair Waddecar 88' (Pen)
1 - 1 Full time
Hednesford Town
  • Kieran Wells 32'
Att. 536
Buxton
  • Bradley Grayson 90'
1 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Scott Bakkor 74'
Att. 487
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 40'
1 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Joshua Green 45' (Pen)
Att. 420
Hyde United
  • Chibuzor Chilaka 56'
1 - 2 Full time
Marine
  • Daniel Mitchley 15'
  • Samuel Barnes 76'
Att. 267
Lancaster City
  • Paul Dawson 90'
1 - 0 Full time
Witton Albion
Att. 460
Matlock Town
0 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Joseph Malkin 72'
Att. 186
North Ferriby United
  • Jordan Windass 37'
1 - 2 Full time
Basford United
  • Lewis Carr 6'
  • Nathan Watson 62'
Att. 1186
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 71'
1 - 3 Full time
Farsley Celtic
  • James Spencer 4'
  • James Spencer 41'
  • David Syers 66'
Att. 1830
South Shields
  • David Foley 10'
  • Robert Briggs 25' (Pen)
  • David Foley 51'
  • Dillon Morse 87'
  • Blair Adams 89'
5 - 2 Full time
Whitby Town
  • Leon Scott 3'
  • Matthew Tymon 68'
Att. 365
Warrington Town
  • Joshua Amis 47'
  • Joshua Amis 50'
  • Joshua Amis 69'
3 - 0 Full time
Grantham Town

East Division

Att. 215
Brighouse Town
  • Aaron Martin 55'
1 - 0 Full time
Marske United
Att. 81
Carlton Town
  • Kyle Stovell 45'
1 - 5 Full time
Cleethorpes Town
  • Joshua Batty 20' (Pen)
  • Joshua Batty 41'
  • Brody Robertson 66'
  • Daniel North 74'
  • Alex Flett 90'
Att. 206
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 66'
  • Tyler Walton 73'
  • Anthony Wilson 87'
  • Jacob Hazel 90'
4 - 1 Full time
Stamford
  • Oliver Brown-Hill 45'
Att. 230
Gresley FC
0 - 5 Full time
Ossett United
  • Adam Priestley 29'
  • Adam Priestley 45'
  • Adam Priestley 52'
  • Thomas Corner 80'
  • Thomas Corner 90'
Att. 149
Lincoln United
  • Thomas Garrick 43'
  • Thomas Garrick 64'
2 - 1 Full time
Spalding United
  • James Hugo 50'
Att. 120
Loughborough Dynamo
  • Luke Thorogood 21'
  • Ryan Robbins 51'
  • Alex Steadman 63'
  • Alex Steadman 90'
4 - 1 Full time
AFC Mansfield
  • Giuseppe Iaciofano 33'
Att. 153
Pontefract Collieries
  • Vaughan Redford 21'
  • Michael Dunn 27'
  • Eli Hey 31'
  • Vaughan Redford 41'
4 - 0 Full time
Wisbech Town
Att. 308
Sheffield FC
  • Andrew Gascoigne 8' (Pen)
  • Stuart Ludlam 22'
  • Mitchell Dunne 90'
3 - 1 Full time
Pickering Town
  • Adam Lund 85'
Att. 137
Stocksbridge Park Steels
0 - 4 Full time
Morpeth Town
  • David Carson 32' (Pen)
  • David Carson 54'
  • Liam Henderson 73'
  • Joseph Walton 90'
Att. 305
Tadcaster Albion
  • Harry Coates 1'
  • Aiden Savory 48'
2 - 1 Full time
Belper Town
  • Pitou Crouz 90'

West Division

Att. 231
Chasetown
  • Liam Kirton 38'
  • Liam Kirton 69'
  • Thomas Hill 74'
3 - 0 Full time
Colwyn Bay
Att. 213
Clitheroe
  • Max Hazeldine 72'
  • Max Hazeldine 79'
2 - 3 Full time
Widnes
  • Kevin Towey 1' (Pen)
  • Ben Hodkinson 36'
  • Ben Hodkinson 90'
Att. 148
Droylsden
  • Michael Brewster 24'
  • Michael Brewster 26' (Pen)
  • Luke Daly 86'
3 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Jordan Cole 82'
Att. 407
Leek Town
  • Aaron Bott 39'
1 - 1 Full time
Runcorn Linnets
  • Paul Shanley 8'
Att. 88
Market Drayton Town
  • Glynn Coney 24'
  • Ryan McLean 76'
2 - 2 Full time
Glossop North End
  • Dominic Marie 47'
  • Jack O'Leary 52'
Att. 416
Mossley
0 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • Ian Rowlands 52'
  • Benjamin Hardcastle 74'
Att. 472
Prescot Cables
  • Michael Monaghan 90' (Pen)
1 - 1 Full time
Radcliffe FC
  • Louis Myers 75'
Att. 167
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 8'
  • Jamie Rainford 17'
  • Iyrwah Gooden 48'
  • Nic Evangelinos 53' (Pen)
  • Jamie Rainford 80'
  • Ruben Jerome 90'
6 - 0 Full time
Skelmersdale United
Att. 284
Trafford
0 - 0 Full time
Colne

Wednesday 23 January 2019

Liverpool County FA Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 245
Lower Breck
  • T Kinsella 10'
  • Stephen Milne 55'
  • James Colbeck 83'
3 - 4 Full time
Prescot Cables
  • Jordan Southworth 26'
  • Jordan Southworth 36'
  • Jordan Wynne 66'
  • Jordan Wynne 89'

Tuesday 22 January 2019

North Riding Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 423
Scarborough Athletic
  • Jamie Forrester 4'
  • Michael Coulson 63'
2 - 1 Full time
Guisborough Town
  • Mark Robinson 40' (Pen)

Nottinghamshire Senior Cup 18-19 - Fourth Round

Att. 35
AFC Mansfield
  • Giuseppe Iaciofano 10'
  • Oliver Fearon 88'
2 - 0 Full time
Teversal
Att. 108
Eastwood C
0 - 3 Full time
Basford United
  • Nathan Watson 2'
  • Nathan Watson 30'
  • Courey Grantham 48'
Att. 126
Newark Flowserve
0 - 2 Full time
Carlton Town
  • Riece Bertram 7'
  • Kyle Stovell 90'

Birmingham Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 236
Hednesford Town
  • Lewis Archer 62' (Pen)
  • Lewis Archer 78'
2 - 4 Full time
Aston Villa
  • Kelsey Mooney 44'
  • Jordan Cox 52'
  • Ben Guy 85'
  • Corey Taylor 90'

Durham Senior Cup 18-19 - Third Round

Att. 335
Sunderland RCA
  • Greg Swansburry 18'
  • Nathan O'Neill 45'
2 - 5 Full time
South Shields
  • Robert Briggs 4'
  • Robert Briggs 39'
  • Callum Guy 73'
  • Nathan Lowe 76'
  • Robert Briggs 90'

Liverpool County FA Senior Cup 18-19 - First Round

Att. 240
Southport
  • JASON GILCHRIST 61'
  • JASON GILCHRIST 65'
2 - 0 Full time
Marine

Saturday 19 January 2019

Premier Division

Att. 247
Grantham Town
0 - 5 Full time
Stafford Rangers
  • Luke Jones 11'
  • Thomas Thorley 20'
  • Theodore Bailey-Jones 29'
  • Lewis Banks 65'
  • Jake Charles 70'
Att. 289
Hednesford Town
  • Shane Benjamin 5'
  • Jud Ellis 49'
  • Jud Ellis 64'
3 - 1 Full time
Basford United
  • James Reid 8'
Att. 418
Hyde United
  • Dominic Smalley 77'
1 - 0 Full time
Witton Albion
Att. 430
Marine
  • Daniel Shaw 80'
1 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Daniel Cockerline 66'
Att. 549
Matlock Town
0 - 0 Full time
Scarborough Athletic
Att. 210
Mickleover Sports
0 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Max Watters 57'
Att. 2013
South Shields
  • Dillon Morse 90'
1 - 0 Full time
Farsley Celtic
Att. 375
Warrington Town
  • Tony Gray 90'
1 - 1 Full time
Lancaster City
  • Brad Carsley 83'
Att. 227
Whitby Town
  • Ashley Coffey 15'
  • Ashley Coffey 38'
  • Greg Rutherford 43' (Pen)
  • Ashley Coffey 45'
  • Callum Patton 57'
  • Dale Hopson 62' (Pen)
6 - 1 Full time
North Ferriby United
  • Mark Hutchinson 88'
Att. 401
Workington
  • Samuel Joel 13'
  • Sam Smith 70'
2 - 1 Full time
Bamber Bridge
  • Scott Harries 16'

East Division

Att. 75
AFC Mansfield
  • Giuseppe Iaciofano 22'
  • Jordan Annable 83'
2 - 2 Full time
Wisbech Town
  • Michael Frew 18'
  • Alex Beck 67'
Att. 192
Belper Town
  • Pitou Crouz 17'
1 - 1 Full time
Frickley Athletic
  • Craig Nelthorpe 45' (OG)
Att. 506
Cleethorpes Town
  • Paul Walker 49'
  • Joshua Batty 56'
  • Brody Robertson 63'
3 - 0 Full time
Gresley FC
Att. 178
Marske United
  • Jamie Owens 12'
  • Curtis Round 21'
  • Jamie Owens 57'
  • Brad Plant 76'
  • Jamie Owens 80'
5 - 0 Full time
Lincoln United
Att. 403
Morpeth Town
  • Jeffrey Henderson 13'
  • David Carson 20'
  • Liam Henderson 30'
  • Sean Taylor 66'
4 - 1 Full time
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 24'
Att. 428
Ossett United
  • Tom Greaves 51'
1 - 1 Full time
Carlton Town
  • Riece Bertram 63'
Att. 117
Pickering Town
0 - 2 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Rory Coleman 23'
  • Scott Ruthven 65'
Att. 258
Sheffield FC
  • Declan Bacon 27'
  • Declan Bacon 49'
2 - 0 Full time
Stamford
Att. 102
Spalding United
  • Bradley Wells 5'
  • Liam Marshall 32'
  • Leon Mettam 46'
  • Bradley Wells 70'
  • Romario Martin 77'
  • Bradley Wells 78'
  • Romario Martin 84'
7 - 3 Full time
Pontefract Collieries
  • Eli Hey 76'
  • Spencer Clarke 85'
  • Connor Smythe 89'

West Division

Att. 258
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 12'
  • Thomas Bentham 45'
  • Thomas Bentham 47'
  • Thomas Bentham 56'
  • Benjamin Hardcastle 59'
  • Thomas Bentham 74' (Pen)
  • James Kirby 85'
  • Thomas Bentham 90'
8 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 179
Colne
  • Oliver Wood 12'
  • Bradley Lynch 15'
  • Oliver Wood 26'
  • Joshua Hine 31'
  • Bradley Lynch 38'
  • Joshua Hine 55'
  • Joshua Hine 70'
  • Alex Curran 77'
8 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Ryan McLean 58'
Att. 215
Colwyn Bay
  • Thomas McCready 26' (Pen)
  • Daniel Andrews 90'
2 - 1 Full time
Trafford
  • Declan Rydings 15'
Att. 256
Glossop North End
0 - 5 Full time
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 45'
  • Nic Evangelinos 51'
  • Nic Evangelinos 56'
  • Jamie Rainford 71'
  • Richard Brodie 75'
Att. 252
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 19'
  • Kyle Diskin 90'
2 - 1 Full time
Leek Town
  • Aaron Bott 7'
Att. 88
Newcastle Town
  • Kyle Stubbs 84'
  • Christopher Smith 86'
2 - 1 Full time
Clitheroe
  • Harry Pratt 59'
Att. 339
Radcliffe FC
  • Lewis Lacy 7'
  • Ben Wharton 57'
  • Tunde Owolabi 67'
3 - 4 Full time
Mossley
  • Max Leonard 44'
  • Max Leonard 47'
  • Lewis Lacy 50' (OG)
  • Michael Fish 70'
Att. 404
Runcorn Linnets
  • Paul Shanley 36'
  • Ryan Gibson 45'
2 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Robert Evans 69' (OG)
Att. 120
Skelmersdale United
0 - 2 Full time
Chasetown
  • Thomas Hill 62'
  • Thomas Hill 87'

Tuesday 15 January 2019

The FA Trophy 18-19 - Second Round Replay

Att. 657
Weymouth
  • Ben Thomson 34'
1 - 3 Full time
Ramsbottom United
  • Ben Thomson 33' (OG)
  • Edward Moran 54'
  • Jason Carey 79'

North Riding Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 237
Marske United
  • Adam Wheatley 15'
  • Brad Plant 72'
  • Curtis Round 90'
3 - 1 Full time
Thornaby

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Second Round

Att. 72
Kidsgrove Athletic
  • Rumenio Martins Valido Barai 11'
  • Anthony Malbon 26'
  • Kyle Diskin 38'
  • Anthony Malbon 54'
  • Rumenio Martins Valido Barai 59'
  • Joshua Lundstram 72'
6 - 0 Full time
Tamworth FC

Monday 14 January 2019

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 152
Rushall Olympic
  • Ashley Sammons 30' (Pen)
  • Orrin Pendley 42'
2 - 0 Full time
Hednesford Town

Saturday 12 January 2019

Premier Division

Att. 431
Bamber Bridge
  • Paul Dawson 19'
  • Chris Marlow 32'
  • Matthew Dudley 45'
  • Paul Dawson 59'
  • Paul Dawson 69'
5 - 2 Full time
Hyde United
  • Jordan Fagbola 9'
  • Chibuzor Chilaka 86'
Att. 401
Basford United
0 - 3 Full time
South Shields
  • David Foley 2'
  • Dillon Morse 28'
  • Gavin Cogdon 90'
Att. 410
Buxton
0 - 3 Full time
Marine
  • Liam Hynes 42'
  • Steven Irwin 74'
  • Daniel Mitchley 77'
Att. 371
Farsley Celtic
  • James Spencer 7'
1 - 1 Full time
Grantham Town
  • Charlie Ward 84'
Att. 572
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 19'
  • Benjamin Gordon 52'
  • Simon Russell 68'
  • Ashley Worsfold 74'
4 - 1 Full time
Workington
  • Jason Walker 83'
Att. 190
Lancaster City
  • Durrell Berry 30' (OG)
  • Brad Carsley 90'
2 - 2 Full time
Mickleover Sports
  • Pablo Mills 54'
  • Durrell Berry 67'
Att. 1054
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 51'
1 - 0 Full time
Warrington Town
Att. 384
Stalybridge Celtic
  • Scott Bakkor 66'
1 - 0 Full time
Hednesford Town
Att. 305
Witton Albion
  • Lee Beevers 51' (OG)
1 - 0 Full time
Matlock Town

East Division

Att. 311
Brighouse Town
  • Aaron Martin 10'
  • Thomas Haigh 24'
  • Adam Jones 73'
3 - 0 Full time
AFC Mansfield
Att. 81
Carlton Town
0 - 4 Full time
Stamford
  • Oliver Brown-Hill 7'
  • Robert Morgan 24'
  • Robert Morgan 61'
  • Ryan Seal 81'
Att. 234
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 33'
1 - 1 Full time
Pickering Town
  • Nick Thompson 24'
Att. 208
Gresley FC
0 - 3 Full time
Morpeth Town
  • David Carson 20' (Pen)
  • Michael Turner 28'
  • Liam Henderson 38'
Att. 146
Lincoln United
0 - 1 Full time
Ossett United
  • Adam Priestley 19'
Att. 149
Loughborough Dynamo
  • Karl Demidh 47' (Pen)
1 - 3 Full time
Wisbech Town
  • Jonathan Fairweather 6'
  • Toby Hilliard 11'
  • Eoin McQuaid 62'
Att. 232
Pontefract Collieries
  • Christopher Jackson 60'
  • Michael Dunn 61'
  • Spencer Clarke 66'
  • Eli Hey 90' (Pen)
4 - 2 Full time
Belper Town
  • Craig Nelthorpe 11' (Pen)
  • Pitou Crouz 45'
Att. 238
Sheffield FC
  • Marc Newsham 12'
  • Edward Cribley 54'
2 - 1 Full time
Spalding United
  • Leon Mettam 53'
Att. 107
Stocksbridge Park Steels
0 - 0 Full time
Marske United
Att. 388
Tadcaster Albion
  • Joe Lumsden 55'
1 - 1 Full time
Cleethorpes Town
  • Joshua Batty 42'

West Division

Att. 104
Kidsgrove Athletic
0 - 1 Full time
Colne
  • Alex Curran 50' (Pen)
Att. 403
Leek Town
  • Aaron Bott 17'
  • Daniel Trickett-Smith 36'
2 - 1 Full time
Radcliffe FC
  • Louis Myers 57'
Att. 365
Mossley
  • Max Leonard 30'
  • Matthew Ballard 48' (OG)
  • Max Leonard 53'
  • Ben Halfacre 78'
  • Ben Halfacre 90'
5 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • William Wells 61'
Att. 102
Newcastle Town
  • Joshua Glover 18'
1 - 1 Full time
Skelmersdale United
  • Georgie Donnelly 90'
Att. 387
Prescot Cables
  • Matthew Hamilton 64'
1 - 1 Full time
Kendal Town
  • Steven Yawson 80'
Att. 480
Runcorn Linnets
0 - 3 Full time
Atherton Collieries
  • Vincent Bailey 40'
  • Benjamin Conway 75'
  • Ian Rowlands 87'
Att. 290
Trafford
  • Matthew Bryan 18'
  • James Moore 37'
  • Liam Ellis 85'
3 - 0 Full time
Chasetown
Att. 78
Widnes
  • Niall Watson 51'
  • George Lomax 88'
2 - 2 Full time
Colwyn Bay
  • Astley Mulholland 73'
  • Craig Pritchard 82'

The FA Trophy 18-19 - Second Round

Att. 457
Ramsbottom United
  • Nic Evangelinos 68'
  • Iyrwah Gooden 90'
2 - 2 Full time
Weymouth
  • Jake McCarthy 37'
  • Calvin Brooks 83'

Wednesday 9 January 2019

Cheshire Senior Cup 18-19 - First Round

Att. 477
Crewe Alexandra
  • Owen Dale 59'
1 - 2 Full time
Nantwich Town
  • Callum Saunders 12'
  • Callum Saunders 22'

Tuesday 8 January 2019

Cheshire Senior Cup 18-19 - First Round

19:45
Runcorn Linnets
  • Kurt Sherlock 90'
1 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Scott Bakkor 55' (Pen)
Runcorn Linnets win 5 - 4 on penalties.

Derbyshire Senior Cup 18-19 - Semi Final

Att. 135
Mickleover Sports
  • Nathan Jarman 43'
  • Nathan Jarman 69'
  • Nathan Jarman 75'
  • Shaquille McDonald 88'
4 - 1 Full time
Clay Cross
  • Josh Scully 65'

Saturday 5 January 2019

Premier Division

Att. 381
Bamber Bridge
  • Paul Dawson 78'
  • Alistair Waddecar 79'
  • Luca Navarro 90'
3 - 1 Full time
Grantham Town
  • Shaun Harrad 6' (Pen)
Att. 237
Basford United
  • Zak Goodson 50'
  • Zak Goodson 83'
  • Lewis Carr 90'
3 - 8 Full time
Hyde United
  • Chibuzor Chilaka 10'
  • Thomas Pratt 19' (Pen)
  • Chibuzor Chilaka 25'
  • John McCombe 37'
  • Chibuzor Chilaka 41'
  • Nicholas Platt 51'
  • Chibuzor Chilaka 70'
  • Janni Lipka 86'
Att. 321
Buxton
  • Liam Hardy 16' (Pen)
  • John Pritchard 50'
2 - 0 Full time
Whitby Town
Att. 471
Farsley Celtic
  • Paul Walker 45'
  • David Syers 57'
  • Mark Roberts 69' (OG)
3 - 3 Full time
Warrington Town
  • Bohan Dixon 30' (Pen)
  • Joshua Amis 72'
  • Joshua Amis 87'
Att. 589
Gainsborough Trinity
0 - 0 Full time
Nantwich Town
Att. 216
Lancaster City
  • Robert Wilson 5' (Pen)
1 - 0 Full time
Matlock Town
Att. 184
Mickleover Sports
  • Shaquille McDonald 10'
  • Shaquille McDonald 49'
2 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Elliot Cooke 83'
Att. 181
North Ferriby United
0 - 2 Full time
Marine
  • Christoper Doyle 46'
  • Liam Hynes 90'
Att. 959
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 18'
  • James Walshaw 40'
  • Ryan Watson 45'
  • Ryan Watson 65'
  • Luke Lofts 75'
5 - 3 Full time
Hednesford Town
  • Reece King 55'
  • Reece King 73'
  • Matt Dodd 90'
Att. 526
Stafford Rangers
  • Theodore Bailey-Jones 5'
1 - 1 Full time
Workington
  • Daniel Wordsworth 80'
Att. 380
Witton Albion
0 - 1 Full time
South Shields
  • Lee Mason 32'

East Division

Att. 130
AFC Mansfield
0 - 0 Full time
Tadcaster Albion
Att. 201
Belper Town
  • Thomas Robinson 24' (OG)
1 - 3 Full time
Brighouse Town
  • Aaron Martin 20'
  • Adam Field 56'
  • Aaron Martin 69'
Att. 315
Cleethorpes Town
  • Paul Walker 36'
  • Joshua Batty 45' (Pen)
  • Andrew Taylor 53'
  • Alex Flett 82'
4 - 2 Full time
Pontefract Collieries
  • Eli Hey 18'
  • Eli Hey 86'
Att. 202
Marske United
  • Matthew Waters 55'
1 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 58'
  • Karl Demidh 71'
Att. 412
Morpeth Town
  • Wayne Phillips 52'
1 - 2 Full time
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 49'
  • Tyler Walton 90'
Att. 586
Ossett United
  • Christopher Chantler 6'
1 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 153
Pickering Town
0 - 2 Full time
Carlton Town
  • Tyler Blake 12'
  • Henry Rollinson 80'
Att. 309
Stamford
  • John Sands 71'
  • Joseph Boachie 77'
2 - 0 Full time
Lincoln United
Att. 194
Wisbech Town
  • Toby Hilliard 7'
1 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 27'

West Division

Att. 215
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 27'
  • Connor Gaul 53'
2 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Lee Williamson 63'
Att. 172
Chasetown
  • William Whieldon 14'
1 - 0 Full time
Droylsden
Att. 201
Colwyn Bay
  • Thomas McCready 5'
1 - 1 Full time
Clitheroe
  • Harry Blackburn 67'
Att. 120
Kendal Town
0 - 1 Full time
Mossley
  • Michael Fish 21'
Att. 143
Market Drayton Town
  • Desean Martin 26'
  • Louis Coyne 41' (OG)
  • Charles Knowles 60'
  • Charles Knowles 85'
4 - 4 Full time
Prescot Cables
  • Jack Lenehan 4'
  • James Edgar 41'
  • Michael Monaghan 43'
  • Michael Monaghan 75'
Att. 259
Radcliffe FC
  • Ben Wharton 1'
  • Ben Wharton 6'
  • Sam Billington 48'
  • Louis Myers 90'
4 - 0 Full time
Newcastle Town
Att. 220
Ramsbottom United
  • Jamie Rother 16'
1 - 1 Full time
Leek Town
  • Aaron Bott 53' (Pen)
Att. 124
Skelmersdale United
  • Alex Griffiths 90'
1 - 6 Full time
Trafford
  • Matthew Bryan 4'
  • Declan Rydings 17'
  • Lewis Nightingale 49' (Pen)
  • Matthew Bryan 63'
  • Curtis Jones 77'
  • Aaron Burns 87'

Tuesday 1 January 2019

Premier Division

Att. 270
Grantham Town
  • Bradley Fortnam-Tomlinson 22'
  • Shaun Harrad 54'
2 - 1 Full time
Basford United
  • Deon Meikle 66'
Att. 439
Hednesford Town
0 - 1 Full time
Farsley Celtic
  • Nathan Cartman 35'
Att. 551
Hyde United
  • Chibuzor Chilaka 64'
1 - 1 Full time
Buxton
  • Thomas Dean 45'
Att. 481
Marine
  • Glenn Steel 45' (OG)
  • Charley Edge 75'
  • Niall Cummins 88'
3 - 1 Full time
Lancaster City
  • Glenn Steel 21'
Att. 665
Matlock Town
0 - 2 Full time
Gainsborough Trinity
  • Jonathon Margetts 44'
  • Simon Russell 90'
Att. 304
Mickleover Sports
  • Shaquille McDonald 61'
  • Shaquille McDonald 77'
  • Nathan Jarman 85' (Pen)
3 - 2 Full time
Stafford Rangers
  • Theodore Bailey-Jones 16'
  • Joe Cuff 22'
Att. 956
Nantwich Town
0 - 1 Full time
Witton Albion
  • William Jones 69'
Att. 1437
South Shields
  • Gary Brown 6'
  • Lee Mason 35'
  • Lee Mason 37'
  • Carl Finnigan 59'
  • Robert Briggs 66'
  • Nathan Lowe 90'
6 - 2 Full time
North Ferriby United
  • Josh Vickers 69'
  • Josh Vickers 78'
Att. 460
Warrington Town
  • Connor McCarthy 48'
  • Connor McCarthy 61'
2 - 0 Full time
Bamber Bridge
Att. 1318
Whitby Town
  • Adam Gell 25'
  • Dale Hopson 73' (Pen)
2 - 0 Full time
Scarborough Athletic
Att. 453
Workington
  • Bradley Carroll 16'
1 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
  • Andrew Scott 37'
  • Andrew Scott 49'

East Division

Att. 84
Carlton Town
  • Aaron Opoku 8'
  • Oliver Clark 14'
2 - 3 Full time
Loughborough Dynamo
  • Luke Thorogood 32'
  • Luke Thorogood 62'
  • Ryan Robbins 79' (Pen)
Att. 233
Frickley Athletic
  • Tyler Walton 43'
1 - 1 Full time
Cleethorpes Town
  • Lewis Collins 85'
Att. 293
Gresley FC
  • Lucas Harrison 79' (Pen)
1 - 5 Full time
Belper Town
  • George Milner 3'
  • Pitou Crouz 14'
  • Pitou Crouz 21'
  • Nathan Curtis 43'
  • Pitou Crouz 47' (Pen)
Att. 144
Lincoln United
  • Andrew Hutchinson 3'
1 - 3 Full time
AFC Mansfield
  • Giuseppe Iaciofano 29' (Pen)
  • Giuseppe Iaciofano 32'
  • Giuseppe Iaciofano 34'
Att. 712
Morpeth Town
  • Jeffrey Henderson 53'
1 - 0 Full time
Tadcaster Albion
Att. 618
Ossett United
  • Adam Priestley 32'
  • Tom Greaves 37'
  • James Knowles 45'
  • Shiraz Khan 46'
4 - 0 Full time
Brighouse Town
Att. 198
Pickering Town
  • Ryan Blott 15' (Pen)
1 - 0 Full time
Marske United
Att. 389
Sheffield FC
  • Marc Newsham 83'
  • Marc Newsham 90'
2 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Alex Wiles 31'
Att. 250
Spalding United
  • Leon Mettam 36' (Pen)
1 - 2 Full time
Wisbech Town
  • Toby Hilliard 5'
  • Conor Marshall 62' (OG)
Att. 330
Stamford
  • Ryan Seal 14'
1 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Gavin Rothery 90'

West Division

Att. 288
Colne
0 - 1 Full time
Glossop North End
  • Jack Tuohy 32'
Att. 197
Kendal Town
  • Scott Harries 14'
  • Scott Harries 89'
2 - 2 Full time
Clitheroe
  • Max Hazeldine 22'
  • Max Hazeldine 74'
Att. 209
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 74'
1 - 1 Full time
Chasetown
  • James O'Neill 3'
Att. 401
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 28'
  • Timothy Grice 37'
  • Robert Stevenson 54'
  • Daniel Trickett-Smith 84'
4 - 1 Full time
Newcastle Town
  • Connor Heath 47'
Att. 175
Market Drayton Town
0 - 2 Full time
Widnes
  • Dale Korie-Butler 56'
  • Ben Hodkinson 78'
Att. 395
Mossley
  • Ben Halfacre 59'
1 - 0 Full time
Droylsden
Att. 291
Radcliffe FC
  • Tunde Owolabi 4'
  • Tunde Owolabi 13'
  • Tunde Owolabi 44'
3 - 0 Full time
Trafford
Att. 410
Ramsbottom United
0 - 3 Full time
Atherton Collieries
  • Connor Gaul 55'
  • Thomas Bentham 65'
  • Benjamin Conway 78'

Latest news

Tadcaster start crowdfunding after flood damage
Tadcaster Albion Tadcaster start crowdfunding after flood damage

Tadcaster Albion have started a crowdfunding appeal after they were hit by flooding over the weekend.

Lincoln appoint Housham as manager
Lincoln United Lincoln appoint Housham as manager

Lincoln United have appointed former Gainsborough and North Ferriby boss Steve Housham as their new manager.

West Round-up: Only two games survive the weather
West Division West Round-up: Only two games survive the weather

There were just two games played in the EVO-STIK League West Division at the weekend due to the weather.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe