Results

Saturday 29 December 2018

Premier Division

Att. 280
Basford United
  • Matthew Thornhill 8'
  • James Reid 39' (Pen)
2 - 3 Full time
Warrington Town
  • Benjamin Garrity 9'
  • Tony Gray 35'
  • Benjamin Garrity 62'
Att. 220
Mickleover Sports
  • Nathan Jarman 13'
1 - 0 Full time
Marine
Att. 1501
South Shields
  • Lee Mason 12'
  • Nathan Lowe 57'
  • Robert Briggs 68' (Pen)
  • Joshua Gillies 78'
4 - 1 Full time
Workington
  • Conor Tinnion 85'
Att. 325
Witton Albion
  • Thomas Owens 32'
  • James Foley 66' (Pen)
2 - 3 Full time
Farsley Celtic
  • Jack Higgins 42'
  • David Syers 67'
  • Nathan Cartman 87'

West Division

Att. 354
Prescot Cables
  • Jack Lenehan 55'
1 - 2 Full time
Colwyn Bay
  • Lassana Nalatche Mendes 61'
  • Ashley Woods 66'
Att. 404
Runcorn Linnets
  • Zachery Aley 51'
  • Louis Corrigan 83'
2 - 1 Full time
Skelmersdale United
  • John Keatley 86'

North Riding Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 221
Whitby Town
0 - 1 Full time
Middlesbrough U23/Reserves
  • Stephen Walker 27'

Wednesday 26 December 2018

Premier Division

Att. 414
Bamber Bridge
  • Paul Dawson 54'
1 - 2 Full time
Marine
  • Niall Cummins 11'
  • Michael Elstone 25'
Att. 286
Basford United
  • Pablo Mills 12' (OG)
  • Nathan Watson 17'
2 - 1 Full time
Mickleover Sports
  • Shaquille McDonald 65'
Att. 880
Buxton
  • John Pritchard 32'
  • Bradley Grayson 36'
2 - 2 Full time
Matlock Town
  • Marcus Marshall 41'
  • Adam Yates 44'
Att. 324
Farsley Celtic
  • David Syers 31'
  • James Spencer 67'
  • Ben Atkinson 74' (Pen)
3 - 1 Full time
Whitby Town
  • Callum Patton 45'
Att. 709
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 48'
  • Ross Hannah 59'
2 - 3 Full time
Grantham Town
  • Daniel Durkin 57'
  • Ryley Thompson 74'
  • Joseph Maguire 88' (OG)
Att. 320
Lancaster City
0 - 2 Full time
Workington
  • Jason Walker 47'
  • Scott Allison 90'
Att. 273
North Ferriby United
  • Thomas Waudby 75'
1 - 2 Full time
Hednesford Town
  • Daniel Cockerline 45'
  • Isaac Cooper 90'
Att. 1608
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 15'
1 - 3 Full time
South Shields
  • Lee Mason 45'
  • Lee Mason 79'
  • Ben Harmison 90'
Att. 807
Stafford Rangers
  • Joel Stair 39' (OG)
1 - 4 Full time
Nantwich Town
  • Sean Cooke 32'
  • Joseph Malkin 55'
  • Joseph Malkin 72'
  • Tobias Mullarkey 80'
Att. 838
Stalybridge Celtic
  • Neil Kengni 43'
  • Neil Kengni 56'
2 - 2 Full time
Hyde United
  • Chibuzor Chilaka 72'
  • Jordan Fagbola 75'
Att. 507
Witton Albion
  • James Foley 45' (Pen)
1 - 2 Full time
Warrington Town
  • Jack Dunn 8'
  • Jack Mackreth 90'

East Division

Att. 105
AFC Mansfield
  • Giuseppe Iaciofano 2'
  • Giuseppe Iaciofano 53'
  • Oliver Fearon 66'
  • Philip Buxton 90'
4 - 3 Full time
Carlton Town
  • Ben Hutchinson 8' (Pen)
  • Kyle Stovell 27'
  • Ben Hutchinson 71' (Pen)
Att. 304
Belper Town
  • Danny South 16'
1 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Mitchell Dunne 90'
Att. 201
Brighouse Town
  • James Hurtley 25'
  • Zephaniah Thomas 55'
  • Aaron Martin 61'
3 - 1 Full time
Spalding United
  • Kieran Wells 76'
Att. 425
Cleethorpes Town
  • Joshua Batty 47'
  • Scott Vernon 61'
  • Scott Vernon 76'
  • Alex Flett 87'
4 - 1 Full time
Lincoln United
  • Lynton Karkach 74'
Att. 202
Loughborough Dynamo
  • Karl Demidh 8'
  • Ryan Robbins 49'
  • Daniel Gordon 82'
  • Corbi Brown 90'
4 - 1 Full time
Gresley FC
  • Kane Lee 20'
Att. 322
Marske United
  • Glen Butterworth 15'
1 - 4 Full time
Morpeth Town
  • Liam Henderson 3'
  • Sean Taylor 36'
  • Liam Henderson 41'
  • Liam Henderson 71'
Att. 320
Pontefract Collieries
  • Michael Dunn 85'
1 - 0 Full time
Ossett United
Att. 225
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 10'
  • Alex Wiles 84'
2 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 463
Tadcaster Albion
0 - 1 Full time
Pickering Town
  • Joshua Greening 77'
Att. 319
Wisbech Town
0 - 1 Full time
Stamford
  • Joseph Boachie 69'

West Division

Att. 259
Chasetown
  • George Cater 41'
1 - 1 Full time
Leek Town
  • Robert Stevenson 19'
Att. 413
Clitheroe
  • Hyuga Tanner 48'
1 - 3 Full time
Colne
  • Bradley Lynch 23'
  • Alexander Coleman 69'
  • Alex Curran 77'
Att. 217
Colwyn Bay
  • Darren Thornton 18'
  • Astley Mulholland 31'
  • Ashley Woods 54'
  • Lassana Nalatche Mendes 86'
4 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Matthew Ballard 3'
Att. 167
Droylsden
  • Michael Brewster 29' (Pen)
  • Sefton Gonzales 37'
2 - 1 Full time
Kendal Town
  • Ben Thomas 20'
Att. 498
Glossop North End
  • Jack Tuohy 12'
  • Keenan Quansah 34'
  • Jack Tuohy 90' (Pen)
3 - 3 Full time
Mossley
  • Michael Fish 3'
  • Max Leonard 37'
  • Frank Jones 49' (OG)
Att. 201
Newcastle Town
  • George Shaw 90'
1 - 1 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Kyle Diskin 90'
Att. 511
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 45'
  • Thomas Kennedy 60'
2 - 1 Full time
Radcliffe FC
  • Ben Wharton 22'
Att. 354
Skelmersdale United
  • David Moore 20'
1 - 5 Full time
Prescot Cables
  • Louis Coyne 15'
  • James Cooper 31'
  • Matthew Hamilton 57'
  • Luke Griffiths 73'
  • Lloyd Dean 86'
Att. 297
Trafford
  • Aaron Burns 86'
1 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Thomas Bentham 53'
Att. 259
Widnes
0 - 1 Full time
Runcorn Linnets
  • Kurt Sherlock 62'

Saturday 22 December 2018

Premier Division

Att. 195
Grantham Town
0 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Andrew Scott 7'
Att. 303
Hednesford Town
0 - 1 Full time
Witton Albion
  • James Foley 69' (Pen)
Att. 307
Hyde United
  • Connor Simpson 19'
  • Thomas Pratt 67'
  • Chibuzor Chilaka 90'
3 - 0 Full time
North Ferriby United
Att. 254
Lancaster City
  • Benjamin Hudson 87'
1 - 1 Full time
South Shields
  • David Foley 90'
Att. 395
Marine
  • Niall Cummins 69'
1 - 2 Full time
Farsley Celtic
  • Ben Atkinson 18' (Pen)
  • David Syers 39'
Att. 493
Matlock Town
  • Craig Westcarr 16'
  • Craig Westcarr 69'
  • Adam Yates 74'
3 - 2 Full time
Stafford Rangers
  • Joe Cuff 13'
  • Jake Charles 34'
Att. 174
Mickleover Sports
  • Pablo Mills 56'
  • Nathan Jarman 79'
2 - 2 Full time
Bamber Bridge
  • Danny Forbes 18'
  • Alistair Waddecar 42' (Pen)
Att. 488
Nantwich Town
  • Joseph Malkin 10'
  • Jamie Morgan 22'
  • Joseph Malkin 75'
3 - 2 Full time
Basford United
  • Matthew Thornhill 2'
  • Zak Goodson 86'
Att. 368
Warrington Town
  • Jack Dunn 86' (Pen)
  • Dominic Reid 90'
2 - 1 Full time
Buxton
  • Alex Brown 14'
Att. 263
Whitby Town
  • Callum Patton 43'
1 - 0 Full time
Gainsborough Trinity
Att. 390
Workington
  • Conor Tinnion 16'
  • Sean Paterson 90'
2 - 3 Full time
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 18' (Pen)
  • Bailey Gooda 87'
  • Michael Coulson 90'

East Division

Att. 82
AFC Mansfield
0 - 0 Full time
Marske United
Att. 87
Carlton Town
0 - 1 Full time
Tadcaster Albion
  • Joe Lumsden 38'
Att. 200
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 49'
1 - 1 Full time
Wisbech Town
  • Samuel Gaughran 18'
Att. 180
Gresley FC
0 - 1 Full time
Brighouse Town
  • Mohammed Ibrahim 57'
Att. 407
Ossett United
  • James Burke 74'
1 - 1 Full time
Loughborough Dynamo
  • Daniel Gordon 52'
15:00
Pickering Town
P - P
AFC Mansfield
Att. 173
Pickering Town
  • Ryan Blott 81'
1 - 5 Full time
Sheffield FC
  • Luke Rawson 2'
  • James Gregory 29'
  • James Gregory 31'
  • Mitchell Dunne 81'
  • Jamie Yates 89'
Att. 133
Spalding United
  • Kieran Wells 58'
1 - 2 Full time
Cleethorpes Town
  • Joshua Batty 39'
  • Scott Vernon 79'
Att. 265
Stamford
  • Ryan Seal 22'
1 - 0 Full time
Stocksbridge Park Steels

West Division

Att. 304
Atherton Collieries
  • Benjamin Hardcastle 10'
  • Ian Rowlands 12'
2 - 1 Full time
Glossop North End
  • Moussa Samassa 66'
Att. 201
Colne
  • Alex Curran 49'
  • Alex Curran 66'
2 - 2 Full time
Newcastle Town
  • Christopher Smith 14'
  • Matthew Ward 32'
Att. 140
Kendal Town
  • Scott Harries 44'
1 - 3 Full time
Colwyn Bay
  • Lassana Nalatche Mendes 61'
  • Ethan Devine 67'
  • Daniel Andrews 86'
Att. 101
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 12'
  • Adam Freeland 60'
  • Kyle Diskin 78'
3 - 0 Full time
Clitheroe
Att. 255
Leek Town
  • Jordan Johnson 42'
  • Marc Grocott 55'
  • Robert Stevenson 58'
  • Aaron Bott 75'
  • Aaron Bott 88'
  • Robert Stevenson 90'
6 - 0 Full time
Skelmersdale United
Att. 88
Market Drayton Town
  • Glynn Coney 82'
1 - 3 Full time
Ramsbottom United
  • Desean Martin 37' (OG)
  • Ruben Jerome 41'
  • Luke Thompson 45'
Att. 300
Mossley
  • Max Leonard 24'
  • Ben Halfacre 39'
  • Michael Fish 62'
3 - 1 Full time
Chasetown
  • Thomas Hill 4'
Att. 418
Prescot Cables
  • Michael Monaghan 11' (Pen)
  • Michael Monaghan 52'
2 - 0 Full time
Trafford
Att. 190
Radcliffe FC
  • Tunde Owolabi 1'
  • Matthew Crothers 8'
  • Ben Wharton 63' (Pen)
3 - 1 Full time
Widnes
  • Joe Herbert 32'
Att. 389
Runcorn Linnets
0 - 4 Full time
Droylsden
  • Liam Caddick 4'
  • Liam Caddick 10'
  • Liam Caddick 31'
  • Domaine Rouse 85'

Tuesday 18 December 2018

The FA Trophy 18-19 - First Round Replay

Att. 170
Ramsbottom United
  • Ruben Jerome 58'
  • Nic Evangelinos 74'
2 - 0 Full time
Workington

Durham Senior Cup 18-19 - Second Round

Att. 328
Chester Le Street
  • Michael Hepplewhite 68'
1 - 2 Full time
South Shields
  • Ben Harmison 46'
  • Dillon Morse 81'

Monday 17 December 2018

Liverpool County FA Senior Cup 18-19 - First Round

Att. 97
Widnes
  • Ben Hodkinson 8'
  • Kevin Towey 26'
2 - 1 Full time
City of Liverpool
  • Anthony Brown 23'

Saturday 15 December 2018

Premier Division

15:00
Gainsborough Trinity
  • Jonathon Margetts 90'
1 - 2 Full time
Buxton
  • Callum Chippendale 20'
  • Callum Chippendale 78' (Pen)
Att. 331
Hyde United
  • Grant Roberts 19'
1 - 2 Full time
Nantwich Town
  • Sean Cooke 42' (Pen)
  • Jordan Fagbola 60' (OG)
Att. 360
Marine
  • Craig Carney 2'
  • Christoper Doyle 41'
2 - 3 Full time
Witton Albion
  • Robert Hopley 18'
  • Thomas Owens 72'
  • Robert Hopley 78'
Att. 137
Mickleover Sports
  • Pablo Mills 71'
1 - 3 Full time
Grantham Town
  • Shaun Harrad 25'
  • Bradley Fortnam-Tomlinson 80'
  • Ross Barrows 85'
Att. 1152
South Shields
  • Lee Mason 35'
  • Lee Mason 61'
  • Joshua Gillies 90'
3 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
  • Neil Kengni 18'
  • Neil Kengni 47'
Att. 668
Stafford Rangers
  • Jake Charles 3'
  • Joe Cuff 40'
  • Jake Charles 57'
  • Jake Charles 67'
4 - 1 Full time
Hednesford Town
  • Michael Howard 6'
Att. 258
Whitby Town
  • Matthew Tymon 6'
1 - 3 Full time
Matlock Town
  • Marcus Marshall 32'
  • Luke Hinsley 68'
  • Marcus Marshall 79'
15:00
Workington
P - P
Warrington Town

East Division

Att. 62
AFC Mansfield
  • Giuseppe Iaciofano 58'
1 - 2 Full time
Spalding United
  • James Hugo 9'
  • Kieran Wells 28'
Att. 176
Belper Town
  • Ross Duggan 20'
  • Craig Nelthorpe 64' (Pen)
2 - 2 Full time
Lincoln United
  • Thomas Garrick 48'
  • Matthew Wilson 76'
Att. 329
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 28'
1 - 1 Full time
Ossett United
  • Ross Hardaker 90'
Att. 102
Loughborough Dynamo
  • Karl Demidh 61' (Pen)
1 - 0 Full time
Stamford
Att. 203
Marske United
0 - 1 Full time
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 56'
15:00
Tadcaster Albion
A - A
Sheffield FC
Att. 161
Wisbech Town
  • Danny Setchell 39'
1 - 2 Full time
Carlton Town
  • Oliver Clark 34'
  • Ben Hutchinson 78'

West Division

Att. 178
Chasetown
  • Thomas Hill 34'
1 - 2 Full time
Runcorn Linnets
  • Kurt Sherlock 36'
  • Kurt Sherlock 71'
Att. 162
Clitheroe
0 - 7 Full time
Radcliffe FC
  • Tunde Owolabi 4'
  • Tunde Owolabi 18'
  • Tunde Owolabi 28'
  • Callum Grogan 43'
  • Matthew Crothers 55'
  • Elliot Rokka 82'
  • Louis Myers 90'
Att. 170
Colwyn Bay
  • James Barrigan 73'
1 - 2 Full time
Atherton Collieries
  • David Sherlock 62'
  • Ian Rowlands 69'
Att. 137
Droylsden
  • Liam Caddick 44'
  • Sefton Gonzales 54' (Pen)
2 - 3 Full time
Leek Town
  • Timothy Grice 11'
  • Jordan Johnson 55'
  • Timothy Grice 57' (Pen)
Att. 71
Newcastle Town
  • Kyle Stubbs 18'
  • James Steele 27'
  • Christopher Smith 41'
  • Rod Orlando-Young 64'
  • Christopher Smith 77'
  • Matthew Lowe 85'
6 - 2 Full time
Market Drayton Town
  • Harvey Howell 20'
  • Harvey Howell 35'
15:00
Ramsbottom United
P - P
Colne
15:00
Skelmersdale United
A - A
Kendal Town
Att. 140
Trafford
0 - 0 Full time
Kidsgrove Athletic

The FA Trophy 18-19 - First Round

Att. 452
AFC Telford United
  • Daniel Udoh 33'
  • RYAN BARNETT 59'
  • JONATHAN ROYLE 75'
  • HENRY COWANS 82'
4 - 3 Full time
Farsley Celtic
  • Nathan Cartman 45'
  • Jack Dyche 77'
  • Jack Dyche 89'
Att. 1276
Chesterfield
  • ANDREW KIWOMYA 12'
  • Tom Denton 34'
  • Nathan Smith 53'
  • Lee Shaw 58'
  • Tom Denton 61'
5 - 1 Full time
Basford United
  • Zak Goodson 74'
Att. 149
Lancaster City
0 - 3 Full time
Blyth Spartans
  • Michael Liddle 15'
  • Daniel Maguire 60'
  • Jamie Holmes 65'
Att. 298
Workington
0 - 0 Full time
Ramsbottom United

Wednesday 12 December 2018

The Integro League Cup 18-19 - THIRD ROUND

Att. 70
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 43'
1 - 3 Full time
Bamber Bridge
  • Chris Marlow 5'
  • Chris Marlow 32'
  • Brad Carsley 68'

Tuesday 11 December 2018

The Integro League Cup 18-19 - THIRD ROUND

Att. 120
Belper Town
  • Alex Peterson 82'
  • Nathan Curtis 84'
2 - 0 Full time
Gresley FC

The FA Trophy 18-19 - Third Qualifying Round Replays

Att. 283
Guiseley
  • Rowan Liburd 9'
1 - 2 Full time
Lancaster City
  • Mathew Blinkhorn 21'
  • Steven Williams 71'

Sheffield & Hallam Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 123
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 1'
  • Jacob Hazel 17'
  • Connor Smith 42'
  • Jacob Hazel 52'
4 - 2 Full time
Penistone Church
  • Jordan Coduri 64' (Pen)
  • Tom Cadzow 86'

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Second Round

Att. 184
Leek Town
  • Semi Wara 32' (OG)
1 - 2 Full time
Stoke City
  • Gabriel Kyeremateng 10'
  • Oliver Shenton 90'

Derbyshire Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 136
Alfreton Town
  • James Clifton 59'
  • James Clifton 72'
2 - 0 Full time
Buxton

Monday 10 December 2018

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Second Round

Att. 125
Lichfield City
0 - 6 Full time
Hednesford Town
  • Daniel Cockerline 7'
  • Romario Martin 22'
  • Jed Davies 33' (Pen)
  • Lewis Archer 70'
  • Michael Howard 85'
  • Romario Martin 90'

Saturday 8 December 2018

Premier Division

Att. 273
Buxton
  • Liam Hardy 32'
  • Liam Hardy 44'
  • Bradley Grayson 48'
  • James Dean 52'
  • Bradley Roscoe 67'
5 - 0 Full time
Mickleover Sports
Att. 226
Farsley Celtic
  • Jack Higgins 62'
  • Nathan Cartman 76'
2 - 0 Full time
Basford United
Att. 163
Grantham Town
  • Daniel Durkin 16'
1 - 1 Full time
Marine
  • Liam Hynes 75'
Att. 265
Hednesford Town
  • Daniel Cockerline 22'
1 - 2 Full time
Whitby Town
  • Callum Patton 54'
  • Callum Patton 59'
Att. 194
Lancaster City
0 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Ross Hannah 66'
Att. 346
Matlock Town
  • Luke Hinsley 27'
  • Jonathan Wafula 79'
2 - 1 Full time
Workington
  • Niall Cowperthwaite 34'
Att. 422
Nantwich Town
0 - 0 Full time
South Shields
Att. 964
Scarborough Athletic
0 - 2 Full time
Hyde United
  • Connor Simpson 18'
  • Nicholas Platt 22'
Att. 347
Stalybridge Celtic
  • Andrew Scott 72'
  • Neil Kengni 90'
2 - 2 Full time
Stafford Rangers
  • Theodore Bailey-Jones 12'
  • Luke Jones 57'
Att. 164
Warrington Town
  • Jack Mackreth 25' (Pen)
  • Adam Hughes 29'
  • Jake Kirby 42'
  • Jack Dunn 90'
4 - 0 Full time
North Ferriby United
Att. 279
Witton Albion
  • Michael Wilson 75' (Pen)
  • Thomas Owens 77'
2 - 2 Full time
Bamber Bridge
  • Alistair Waddecar 58'
  • Kieran Charnock 90'

East Division

Att. 63
Carlton Town
  • Aaron Opoku 64'
  • Dylan Otshudy 88'
2 - 2 Full time
Marske United
  • Curtis Round 61'
  • Curtis Round 82'
Att. 159
Frickley Athletic
  • Jacob Hazel 37'
  • Jacob Hazel 54'
  • Jacob Hazel 90'
3 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Alex Steadman 13'
  • Josh Riley 56'
Att. 186
Gresley FC
0 - 4 Full time
Pontefract Collieries
  • Vaughan Redford 6' (Pen)
  • Glyn Cotton 24'
  • Glyn Cotton 60'
  • Nicholas Guest 84'
Att. 346
Lincoln United
0 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Joe Lumsden 58'
  • Aiden Savory 74'
Att. 510
Morpeth Town
  • Iulian Petrache 8'
  • Ben Sayer 52'
2 - 4 Full time
Cleethorpes Town
  • Jonathan Oglesby 24'
  • Jonathan Oglesby 49'
  • Paul Walker 56'
  • Scott Vernon 61'
Att. 282
Ossett United
  • Marko Basic 24'
  • Aidan Chippendale 36'
  • Jack Vann 90'
3 - 0 Full time
Stocksbridge Park Steels
Att. 259
Sheffield FC
  • Ashley Grayson 3'
1 - 2 Full time
Brighouse Town
  • Mohammed Ibrahim 7'
  • Aaron Martin 31'
Att. 98
Spalding United
  • Leon Mettam 85'
  • Leon Mettam 90' (Pen)
2 - 1 Full time
Belper Town
  • Nathan Curtis 4'
Att. 233
Stamford
  • Ryan Seal 23'
  • Isai Marselia 32'
2 - 0 Full time
AFC Mansfield

West Division

Att. 66
Kendal Town
  • Mark Buchan 77'
1 - 5 Full time
Widnes
  • Ben Hodkinson 3'
  • Ben Hodkinson 44'
  • Ben Hodkinson 45'
  • George Lomax 72'
  • Dale Korie-Butler 76'
Att. 110
Kidsgrove Athletic
0 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Jamie Rainford 32'
  • Jamie Rainford 36'
Att. 102
Market Drayton Town
  • Andrew Hartlebury 70'
1 - 4 Full time
Trafford
  • Darius Palma 17'
  • Darius Palma 31'
  • Darius Palma 34'
  • Aaron Burns 38' (Pen)
Att. 301
Mossley
  • Ben Halfacre 23'
  • Benjamin Richardson 54'
2 - 0 Full time
Clitheroe
Att. 293
Prescot Cables
  • Christopher Almond 35'
  • Christopher Almond 40'
  • James McCulloch 74'
  • Michael Monaghan 89'
4 - 2 Full time
Droylsden
  • Domaine Rouse 18'
  • Luke Daly 45'
Att. 216
Radcliffe FC
  • Tunde Owolabi 26'
  • Elliot Rokka 38'
2 - 1 Full time
Chasetown
  • Daniel Vann 77'
Att. 328
Runcorn Linnets
  • Louis Corrigan 83' (Pen)
  • Ryan Gibson 90'
2 - 2 Full time
Glossop North End
  • Dominic Marie 22'
  • Peter Boyle 33'

Wednesday 5 December 2018

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Second Round

19:45
Kidsgrove Athletic
P - P
Tamworth FC

Tuesday 4 December 2018

The Integro League Cup 18-19 - THIRD ROUND

Att. 89
Droylsden
  • Liam Caddick 35'
  • Liam Caddick 53'
2 - 2 Full time
Trafford
  • Matthew Bryan 48'
  • Aaron Burns 77'
Trafford win 7 - 8 on penalties.
Att. 183
Farsley Celtic
  • Nathan Cartman 43'
  • James Spencer 59'
2 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 32' (Pen)
Att. 160
Hyde United
  • Connor Simpson 33' (Pen)
1 - 1 Full time
Runcorn Linnets
  • Louis Corrigan 74' (Pen)
Runcorn Linnets win 1 - 4 on penalties.
Att. 156
Marske United
0 - 0 Full time
Morpeth Town
Marske United win 4 - 3 on penalties.
Att. 165
Stafford Rangers
  • Luke Jones 48'
1 - 1 Full time
Marine
  • Samuel Tattum 88'
Stafford Rangers win 4 - 2 on penalties.

Staffordshire Senior Cup 18-19 - Second Round

Att. 166
Chasetown
  • Jazz Luckie 21'
  • Thomas Hill 26'
2 - 2 Full time
Rushall Olympic
  • Daniel Waldron 70'
  • Daniel Waldron 81'
Rushall Olympic win 4 - 5 on penalties.

Mid Cheshire District FA Senior Cup 18-19 - Semi Final

Att. 177
Witton Albion
  • Robert Hopley 45'
  • Liam Delaney 57' (OG)
2 - 2 Full time
Winsford United
  • Rhys Saunders 69'
  • David Short 81'
Winsford win 4-3 on pens

Derbyshire Senior Cup 18-19 - Quarter Final

Att. 280
Matlock Town
  • Luke Hinsley 68'
  • Marcus Marshall 87'
2 - 1 Full time
Belper Town
  • George Milner 64'
Att. 81
Mickleover Sports
  • James Phillips 6'
  • James Phillips 69'
  • Nathan Jarman 80'
3 - 1 Full time
Belper United
  • Benjamin Gowing 15'

Lancashire FA Challenge Trophy 18-19 - Quarter Final

Att. 82
Ashton Athletic
  • Matthew Reed 12'
  • Marcus Cusani 50'
  • Matthew Reed 67'
  • Chris Webster 70'
4 - 2 Full time
Radcliffe
  • Tunde Owolabi 43'
  • Callum Grogan 85'
Att. 92
Colne
  • Oliver Wood 4'
1 - 0 Full time
Charnock Richard
Att. 91
Prestwich Heys
  • Rio Wilson-Hayes 12'
1 - 4 Full time
Bamber Bridge
  • Darren McKnight 8'
  • Alistair Waddecar 34'
  • Danny Forbes 69'
  • Darren McKnight 80'

Monday 3 December 2018

The Integro League Cup 18-19 - THIRD ROUND

Att. 123
Basford United
  • Zak Goodson 42'
  • James Reid 51'
2 - 3 Full time
Buxton
  • Bradley Grayson 64'
  • James Handley 67'
  • James Handley 75'

Saturday 1 December 2018

Premier Division

Att. 315
Bamber Bridge
  • Chris Marlow 53'
  • Alistair Waddecar 73'
  • Paul Dawson 90'
3 - 0 Full time
Stalybridge Celtic
Att. 459
Basford United
  • Gregory Tempest 14'
  • Nathan Watson 28'
  • Nathan Watson 88'
3 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 45'
Att. 506
Gainsborough Trinity
  • Ashley Worsfold 70'
1 - 1 Full time
Witton Albion
  • Joseph Maguire 44' (OG)
Att. 350
Hyde United
  • Thomas Pratt 3' (Pen)
  • Thomas Pratt 29'
  • Chibuzor Chilaka 88'
3 - 0 Full time
Grantham Town
Att. 521
Marine
0 - 2 Full time
Warrington Town
  • Bohan Dixon 33'
  • Tony Gray 69'
Att. 127
Mickleover Sports
  • Adam Prusa 45'
1 - 2 Full time
Farsley Celtic
  • William Hayhurst 57'
  • Ben Atkinson 76' (Pen)
Att. 138
North Ferriby United
  • Jake Martindale 11'
1 - 2 Full time
Lancaster City
  • Steven Williams 8'
  • David Norris 19'
Att. 1119
South Shields
  • Carl Finnigan 11'
  • Gavin Cogdon 21'
  • Gavin Cogdon 27'
  • Jon Shaw 52'
  • David Foley 84'
5 - 0 Full time
Matlock Town
Att. 481
Stafford Rangers
0 - 1 Full time
Buxton
  • Ashley Young 49'
Att. 212
Whitby Town
0 - 1 Full time
Nantwich Town
  • Joseph Malkin 57'
Att. 301
Workington
  • Conor Tinnion 21'
  • Gari Rowntree 55'
  • Scott Allison 59'
  • Jordan Holt 85'
4 - 2 Full time
Hednesford Town
  • Matthias Curley 36'
  • Samuel Griffiths 45'

East Division

Att. 77
Carlton Town
  • Aaron Opoku 88'
1 - 3 Full time
Belper Town
  • George Milner 26'
  • Nathan Curtis 74'
  • Pitou Crouz 87' (Pen)
Att. 276
Frickley Athletic
  • Samuel Cable 21'
  • Samuel Cable 30'
2 - 3 Full time
Pontefract Collieries
  • Spencer Clarke 4'
  • Eli Hey 39'
  • Spencer Clarke 52'
Att. 128
Lincoln United
  • Kallum Smith 50'
1 - 1 Full time
Sheffield FC
  • Stuart Ludlam 59'
Att. 87
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 49'
1 - 0 Full time
Cleethorpes Town
Att. 156
Marske United
  • Curtis Round 5'
  • Jamie Owens 22'
  • Jamie Owens 25'
  • Jamie Owens 34'
4 - 1 Full time
Gresley FC
  • Callum Riddell 52'
Att. 271
Morpeth Town
  • Christopher Reid 6'
  • Sean Taylor 10'
  • Jonathan D'Laryea 20' (OG)
  • David Carson 45'
  • David Carson 83'
  • Jack Foalle 85'
  • David Carson 88' (Pen)
  • Christopher Reid 90'
8 - 3 Full time
AFC Mansfield
  • Giuseppe Iaciofano 18'
  • Giuseppe Iaciofano 38' (Pen)
  • Giuseppe Iaciofano 57' (Pen)
Att. 246
Stamford
0 - 0 Full time
Pickering Town
Att. 114
Stocksbridge Park Steels
  • Brodie Litchfield 80'
1 - 1 Full time
Spalding United
  • Conor Marshall 90'
Att. 327
Tadcaster Albion
  • Billy Whitehouse 19'
  • Joe Lumsden 65'
2 - 2 Full time
Brighouse Town
  • Aaron Martin 30'
  • Zephaniah Thomas 80'
Att. 210
Wisbech Town
  • Toby Hilliard 29'
  • Michael Frew 31'
  • Michael Frew 33'
  • Michael Frew 64'
4 - 1 Full time
Ossett United
  • Marcus Day 22'

West Division

Att. 170
Chasetown
  • Jazz Luckie 52'
1 - 1 Full time
Colne
  • Simon Nangle 5'
Att. 194
Clitheroe
  • Jacob Gregory 3'
  • Lewis Sugden 77' (Pen)
2 - 3 Full time
Market Drayton Town
  • Charles Knowles 5'
  • Jud Ellis 22'
  • William Wells 88'
Att. 201
Colwyn Bay
  • Daniel Andrews 7'
  • James Barrigan 67'
2 - 1 Full time
Glossop North End
  • Jack Tuohy 87'
Att. 313
Leek Town
  • Timothy Grice 24'
  • William Sass-Davies 82'
  • Aaron Bott 90'
3 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 101
Newcastle Town
  • Michael Conlon 90'
1 - 0 Full time
Mossley
Att. 253
Radcliffe FC
  • Callum Grogan 13'
  • Tunde Owolabi 65'
2 - 0 Full time
Atherton Collieries
Att. 274
Ramsbottom United
  • Thomas Kennedy 26'
  • Nialle Rodney 59' (Pen)
2 - 3 Full time
Runcorn Linnets
  • Louis Corrigan 6' (Pen)
  • Peter Wylie 28'
  • Freddie Potter 80'
Att. 92
Skelmersdale United
  • Louis Keegan 60'
  • Sean Yeldrem 69' (Pen)
2 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Peter Williams 36'
  • Adam Freeland 53'
Att. 251
Trafford
  • Daniel Wilkins 4'
  • Lewis Nightingale 67'
  • Christopher Palmer 87'
3 - 4 Full time
Droylsden
  • Sefton Gonzales 9'
  • Liam Caddick 16'
  • Sefton Gonzales 53'
  • Michael Brewster 83' (Pen)
Att. 127
Widnes
  • Dale Korie-Butler 60'
  • Dale Korie-Butler 61'
2 - 1 Full time
Prescot Cables
  • Christopher Almond 20'

Latest news

Matlock captain reaches 450 club appearances
Matlock Town Matlock captain reaches 450 club appearances

Matlock Town captain Adam Yates made his 450th appearance for the club in the defeat to Witton Albion at the weekend.

Ramsbottom earn memorable win in FA Trophy
Ramsbottom United Ramsbottom earn memorable win in FA Trophy

Ramsbottom United booked their place in the third round of the Buildbase FA Trophy with a sensational 3-1 victory over Southern League Premier promotion chasers Weymouth on a memorable night in Dorset.

Grantham to launch women's team
Grantham Town Grantham to launch women's team

Grantham Town have announced their intention to field a Women's side for the 2019/20 season.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe