Results

Saturday 29 September 2018

Premier Division

Att. 383
Bamber Bridge
  • Alistair Waddecar 13'
  • Andrew Haworth 27'
  • Alistair Waddecar 60'
  • Jordan Darr 70'
  • Alistair Waddecar 87'
  • Alistair Waddecar 89'
6 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Samuel Coulson 25'
Att. 211
Basford United
  • Liam Hearn 35'
  • Kole Lambert 55'
  • Deon Meikle 70'
3 - 2 Full time
Workington
  • Conor Tinnion 2'
  • Matthew Douglas 29'
Att. 403
Buxton
  • Diego De Girolamo 5'
1 - 2 Full time
Lancaster City
  • Lewis Fensome 56'
  • Glenn Steel 89'
Att. 224
Farsley Celtic
  • James Spencer 38'
  • James Spencer 40'
  • Jack Higgins 68'
3 - 2 Full time
Matlock Town
  • Marcus Marshall 13'
  • Marcus Marshall 65'
Att. 272
Grantham Town
  • Ryan Oliver 31'
  • Ryan Oliver 55'
  • Tom Siddons 90'
3 - 2 Full time
Whitby Town
  • Dale Hopson 18' (Pen)
  • Adam Gell 23'
Att. 402
Hyde United
  • Luke Porritt 21'
  • Tom Greaves 45'
2 - 1 Full time
Mickleover Sports
  • Ben Turner 59'
Att. 379
Marine
  • Craig Carney 15'
  • Christoper Doyle 57'
  • James Murray 87'
3 - 1 Full time
Hednesford Town
  • Reece King 36'
Att. 195
North Ferriby United
0 - 4 Full time
Witton Albion
  • James Foley 16' (Pen)
  • William Smart 26'
  • James Foley 33'
  • William Smart 57'
Att. 1055
Scarborough Athletic
  • Wayne Brooksby 27'
  • James Walshaw 45'
2 - 3 Full time
Nantwich Town
  • Daniel Glover 39'
  • Daniel Glover 83'
  • Daniel Glover 85'
Att. 330
Stalybridge Celtic
  • Scott Bakkor 8'
  • Matthew Wolfenden 86'
2 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Ross Hannah 90'
Att. 505
Warrington Town
  • Bohan Dixon 37'
  • Jake Kirby 80'
  • Joshua Amis 90'
3 - 0 Full time
South Shields

East Division

Att. 232
Belper Town
  • Pitou Crouz 11'
  • Alex Peterson 77'
2 - 2 Full time
Marske United
  • Jamie Owens 38'
  • Curtis Round 57'
Att. 220
Gresley FC
  • Martin Smyth 18' (Pen)
1 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 182
Lincoln United
  • Andrew Hutchinson 72'
1 - 1 Full time
Carlton Town
  • Ben Hutchinson 42'
Att. 462
Ossett United
  • Karl Jones 31'
1 - 0 Full time
Stamford
Att. 117
Pickering Town
  • Joshua Greening 56'
  • Ryan Blott 66' (Pen)
2 - 0 Full time
Wisbech Town
Att. 254
Pontefract Collieries
  • Vaughan Redford 15'
  • Eli Hey 38'
  • Eli Hey 78'
3 - 2 Full time
AFC Mansfield
  • Kieran Wells 47'
  • Charlie Dawes 50'
Att. 135
Spalding United
0 - 4 Full time
Morpeth Town
  • Sean Taylor 4'
  • Adam Burnicle 36'
  • Tom Potter 72'
  • Wayne Phillips 85'
Att. 228
Tadcaster Albion
  • Casey Stewart 32'
1 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Scott Ruthven 58'

West Division

Att. 204
Chasetown
  • Jacob Lovatt 14'
1 - 1 Full time
Clitheroe
  • Andreas Bianga 35'
Att. 192
Colwyn Bay
  • Daniel Andrews 38'
  • Thomas McCready 45'
  • James Barrigan 49'
3 - 3 Full time
Newcastle Town
  • Jack Van Der Laan 25'
  • Christopher Smith 28'
  • Christopher Smith 54'
Att. 104
Kendal Town
  • Shaun Gardner 56'
  • Kyle Jacobs 73' (OG)
2 - 2 Full time
Ramsbottom United
  • Jerome Wright 12'
  • Jerome Wright 45'
Att. 265
Radcliffe FC
0 - 2 Full time
Skelmersdale United
  • Sean Yeldrem 46'
  • Kevin Edgar 90'

The FA Trophy 18-19 - EXTRA PRELIMINARY ROUND

Att. 226
Atherton Collieries
  • Adam Farrell 25'
  • Jordan Cover 47'
  • Jordan Cover 66'
  • James Sigsworth 84'
4 - 2 Full time
Runcorn Linnets
  • Kristian Holt 36'
  • Connor McCarthy 77'
Att. 179
Cleethorpes Town
  • Joshua Batty 2'
  • Jonathan Oglesby 23'
  • Joshua Batty 49'
3 - 1 Full time
Mossley
  • Ben Halfacre 85'
Att. 120
Coleshill Town
  • Joe Hassall 89'
1 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Anthony Malbon 23'
  • Anthony Malbon 43'
Att. 114
Droylsden
  • Michael Brewster 30' (Pen)
  • Philip Marsh 72'
2 - 1 Full time
Widnes
  • Sean Myler 23'
Att. 201
Glossop North End
0 - 2 Full time
Brighouse Town
  • Aaron Martin 52'
  • Gabriel Johnson 59'
Att. 91
Loughborough Dynamo
  • Karl Demidh 44'
  • Liam Read 45'
  • Karl Demidh 50' (Pen)
  • Karl Demidh 63'
  • Liam Read 63'
5 - 2 Full time
Market Drayton Town
  • Charles Knowles 32'
  • Matthew Ballard 37'
Att. 270
Sheffield FC
  • Samuel Wright 30'
  • Mitchell Dunne 66' (Pen)
2 - 2 Full time
Prescot Cables
  • Jack Lenehan 40'
  • Josh Klein-Davies 90'
Att. 317
Trafford
  • Aaron Burns 60'
  • Daniel Wilkins 73'
2 - 1 Full time
Colne
  • Waqas Azam 88'

Wednesday 26 September 2018

East Division

Att. 106
Carlton Town
  • Luke Smithson 10'
  • Ben Hutchinson 24'
  • Riece Bertram 36'
  • Oliver Clark 55'
  • Oliver Clark 86'
5 - 0 Full time
Gresley FC

West Division

Att. 121
Kidsgrove Athletic
  • Lee Williamson 18'
  • Lee Williamson 28'
2 - 2 Full time
Market Drayton Town
  • Joshua Bradburn 53'
  • Charles Knowles 75'

Tuesday 25 September 2018

Premier Division

Att. 482
Gainsborough Trinity
  • Damian Reeves 45'
1 - 0 Full time
North Ferriby United
Att. 221
Mickleover Sports
  • Isai Marselia 45'
1 - 1 Full time
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 47'
Att. 411
Stafford Rangers
  • Luke Jones 23'
  • Samuel Coulson 25'
  • Kyle Perry 45'
3 - 1 Full time
Basford United
  • Liam Hearn 17'
Att. 317
Workington
  • Samuel Joel 22'
1 - 1 Full time
Marine
  • Daniel Mitchley 24'

East Division

Att. 105
AFC Mansfield
  • Kieran Wells 13'
  • Kieran Wells 24'
2 - 3 Full time
Belper Town
  • Alex Peterson 42'
  • Nathan Curtis 74'
  • Pitou Crouz 90'
Att. 215
Frickley Athletic
0 - 3 Full time
Brighouse Town
  • Aaron Martin 13'
  • Gabriel Johnson 56'
  • Ousman Cham 83'
Att. 80
Loughborough Dynamo
  • Karl Demidh 14'
  • Karl Demidh 15'
  • Alfie Eagle 18' (OG)
  • Karl Demidh 36' (Pen)
  • Ryan Robbins 54'
  • Charlie Young 66'
6 - 0 Full time
Sheffield FC
Att. 200
Marske United
  • Jamie Owens 77'
  • Damien Stevens 90'
2 - 1 Full time
Tadcaster Albion
  • Lamin Colley 48'
Att. 344
Morpeth Town
  • Iulian Petrache 63'
1 - 0 Full time
Ossett United
Att. 103
Pickering Town
  • Nick Thompson 6'
1 - 2 Full time
Lincoln United
  • Matthew Cotton 15' (Pen)
  • Michael Jacklin 51'
Att. 239
Stamford
  • Robert Morgan 2'
  • Joe Burgess 28'
  • Reece Morris 45'
  • Stanley Mugisha 62'
4 - 0 Full time
Spalding United
Watch video highlights

West Division

Att. 220
Leek Town
  • Robert Stevenson 3'
  • Aaron Bott 9'
  • Aaron Bott 13'
  • Aaron Bott 35'
4 - 1 Full time
Widnes
  • Kevin Pollard 8'
Att. 270
Mossley
  • Andrew Keogh 25'
1 - 2 Full time
Runcorn Linnets
  • Freddie Potter 76'
  • Freddie Potter 90' (Pen)
Att. 151
Newcastle Town
  • Rod Orlando-Young 52' (Pen)
  • Rod Orlando-Young 61'
  • Taylor Attrell 81'
3 - 1 Full time
Chasetown
  • Muziwandile NDuna 23'
Att. 241
Radcliffe FC
  • Ben Wharton 70'
1 - 2 Full time
Glossop North End
  • Jack Tuohy 17'
  • Darrhyl Mason 22'
Att. 147
Ramsbottom United
0 - 1 Full time
Trafford
  • Sam Heathcote 54'
Att. 129
Skelmersdale United
0 - 0 Full time
Colwyn Bay

The Emirates FA Cup 18-19 - SECOND ROUND QUALIFYING - REPLAYS

Att. 315
Bamber Bridge
0 - 5 Full time
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 13'
  • Jonathan Oglesby 15'
  • Jonathan Oglesby 38'
  • Jonathan Oglesby 67'
  • Brody Robertson 90'
Att. 491
Blyth Spartans
  • Daniel Maguire 81'
1 - 0 Full time
Nantwich Town
Att. 198
Coalville Town
  • Alex Dean 6'
  • Thomas McGlinchey 41'
  • Daniel Creaney 76'
  • Tom Berridge 90'
4 - 1 Full time
Buxton
  • Bradley Grayson 66'
Att. 294
Grantham Town
0 - 2 Full time
St Ives Town
  • Sam Cartwright 67'
  • Oliver Snaith 71'
Att. 312
Warrington Town
  • Tony Gray 7'
  • Bohan Dixon 12'
2 - 0 Full time
Consett

The West Riding County Cup 18-19 - First Round

Att. 49
Pontefract Collieries
  • Jack Greenhough 67'
1 - 3 Full time
Farsley Celtic
  • Nathan Cartman 27'
  • James Spencer 80'
  • Christopher Atkinson 89'

Cheshire Senior Cup 18-19 - Preliminary Round

Att. 61
Cammell Laird 1907
  • Colm Lynch 10'
  • Stephen Rothwell 57'
  • Charlie McGuiness 90'
3 - 0 Full time
Hyde United

Lancashire FA Challenge Trophy 18-19 - First Round

Att. 120
Clitheroe
  • Niall Battersby 1' (OG)
  • Antoine Recizac 83'
  • Jonah Gosling 90'
3 - 0 Full time
Atherton Laburnum Rovers
Att. 86
Colne
  • Joseph Gaughan 28'
  • Alexander Pope 40'
  • Joseph Gaughan 44'
  • Frank Jones 70'
  • Bradley Lynch 86'
5 - 3 Full time
AFC Darwen
  • Nyle Ellis 2'
  • Sam Knowles 39'
  • Sam Holt 90'
Att. 140
Lancaster City
  • Charlie Bailey 12'
1 - 2 Full time
Charnock Richard
  • Ashley Ball 5'
  • James Walker 22' (Pen)
Att. 68
Nelson
  • Nathan Webb 2'
1 - 5 Full time
Atherton Collieries
  • Luke Giverin 16'
  • Jordan Cover 59'
  • Jordan Cover 61'
  • Vincent Bailey 63'
  • Adam Farrell 88'

Saturday 22 September 2018

Premier Division

Att. 160
Basford United
  • Deon Meikle 62'
  • Deon Meikle 82'
  • Kole Lambert 90'
3 - 1 Full time
Lancaster City
  • Mathew Blinkhorn 12'
Att. 605
North Ferriby United
  • Jordan Harrison 54'
1 - 3 Full time
Scarborough Athletic
  • Michael Coulson 69'
  • James Walshaw 82'
  • James Walshaw 87'
Att. 271
Stalybridge Celtic
  • Matthew Wolfenden 38'
  • Scott Bakkor 74'
  • Neil Kengni 78'
3 - 1 Full time
Matlock Town
  • Craig Westcarr 89'
Att. 251
Whitby Town
0 - 1 Full time
Hyde United
  • John McCombe 15'

East Division

Att. 190
Gresley FC
  • Alex Steadman 56'
  • Martin Smyth 65' (Pen)
2 - 1 Full time
Lincoln United
  • Thomas Garrick 16'
Att. 94
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 9'
  • Ryan Robbins 29'
  • Ryan Robbins 49' (Pen)
  • Karl Demidh 81'
  • Devante Reittie 90'
5 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Tyler Williams 45'
Att. 196
Marske United
  • Callum Martin 74'
  • Joshua Rowbotham 79'
2 - 1 Full time
Stamford
  • Glen Butterworth 34' (OG)
Att. 352
Morpeth Town
  • Iulian Petrache 63'
  • Sean Taylor 75'
  • Joseph Walton 88'
  • Liam Henderson 90'
4 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 455
Ossett United
  • Adam Priestley 18'
1 - 1 Full time
Spalding United
  • Leon Mettam 48' (Pen)
Att. 128
Pickering Town
0 - 3 Full time
Belper Town
  • Alex Peterson 36'
  • Craig Nelthorpe 57'
  • Tyler Johal 83'
Att. 233
Pontefract Collieries
  • Michael Dunn 78'
1 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Lamin Colley 29'
  • Aiden Savory 77'
Att. 168
Wisbech Town
  • Alex Beck 30'
1 - 1 Full time
Brighouse Town
  • Iwan Heeley 63'

West Division

Att. 220
Atherton Collieries
  • Vincent Bailey 46'
  • Matthew Grimshaw 54'
  • Daniel Lambert 83'
3 - 2 Full time
Runcorn Linnets
  • Freddie Potter 52'
  • Connor McCarthy 88'
Att. 181
Chasetown
0 - 2 Full time
Market Drayton Town
  • Desean Martin 22'
  • Desean Martin 23'
Att. 235
Colwyn Bay
  • Joshua Brizell 25'
  • Elliott Jones 32' (OG)
2 - 4 Full time
Widnes
  • Christopher Lomax 7'
  • Kevin Towey 35'
  • George Webster 47'
  • Kevin Towey 59'
Att. 281
Glossop North End
  • Darren McKnight 72'
1 - 1 Full time
Droylsden
  • Febian Brandy 36'
Att. 145
Kendal Town
0 - 3 Full time
Prescot Cables
  • Christopher Almond 27'
  • Christopher Almond 30'
  • Christopher Almond 90' (Pen)
Att. 180
Ramsbottom United
  • Jamie Rother 16'
  • Jack Higgs 65'
  • Thomas Brooks 81'
3 - 3 Full time
Clitheroe
  • Max Hazeldine 2'
  • Jason Jeffries 36'
  • James Sloane 54'
Att. 96
Skelmersdale United
0 - 0 Full time
Newcastle Town

The Emirates FA Cup 18-19 - SECOND ROUND QUALIFYING

Att. 283
Anstey Nomads
  • Tenda Chitiza 55'
1 - 7 Full time
Mickleover Sports
  • Oliver Roberts 10'
  • Nathan Jarman 20'
  • Isai Marselia 62'
  • Isai Marselia 75'
  • Nathan Jarman 79'
  • Isai Marselia 80'
  • James Phillips 83'
Att. 240
Ashton United
  • Matthew Chadwick 25' (Pen)
  • BRADLEY JACKSON 82'
  • Nic Evangelinos 90'
3 - 0 Full time
Trafford
Att. 322
Buxton
0 - 0 Full time
Coalville Town
Att. 746
Chorley
  • Marcus Carver 24'
  • Adam Blakeman 28' (Pen)
  • Dale Whitham 30'
3 - 0 Full time
Leek Town
Att. 302
Cleethorpes Town
  • Brody Robertson 15'
  • Brody Robertson 39'
  • Joshua Batty 59'
3 - 3 Full time
Bamber Bridge
  • Brad Carsley 32'
  • Brad Carsley 75'
  • Brad Carsley 81'
Att. 451
Consett
  • Luke Carr 9'
  • Michael Mackay 15'
  • Arjun Purewal 57'
3 - 3 Full time
Warrington Town
  • Bohan Dixon 22'
  • Dylan Vassallo 45'
  • Tony Gray 63'
Att. 1130
FC United of Manchester
  • MICHAEL DONOHUE 2'
  • Kurt Willoughby 39'
2 - 0 Full time
Colne
Att. 306
Farsley Celtic
0 - 3 Full time
Southport
  • Dion Charles 46'
  • Dion Charles 57'
  • Devarn Green 64'
Att. 338
Halesowen Town
0 - 3 Full time
Gainsborough Trinity
  • Shane Clarke 24'
  • Ashley Worsfold 55'
  • Alexander Simmons 74'
Att. 504
Kettering Town
  • Gary Stohrer 23'
  • Ben Milnes 56'
2 - 1 Full time
AFC Mansfield
  • Bradley Wells 77'
Att. 601
Kings Lynn Town
  • Ryan Hawkins 3'
  • Harrison Holgate 65' (OG)
  • Craig Parker 70'
3 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Joe Cuff 86'
Att. 507
Knaresborough Town
1 - 4 Full time
Workington
  • Conor Tinnion 15'
  • Scott Allison 68'
  • Jason Walker 78'
  • Samuel Joel 85'
Att. 401
Marine
  • Daniel Mitchley 46'
1 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 439
Mossley
  • Max Leonard 88'
1 - 2 Full time
Kidsgrove Athletic
  • Kyle Diskin 48'
  • Anthony Malbon 72'
Att. 371
Nantwich Town
  • James Lawrie 13'
  • Casper Hughes 57'
  • James Lawrie 85'
3 - 3 Full time
Blyth Spartans
  • Jamie Holmes 44'
  • Sean Reid 58'
  • Bradley Fewster 65'
Att. 381
Radcliffe FC
  • Kingsley Williams 2'
1 - 2 Full time
Curzon Ashton
  • JOE GUEST 24'
  • Niall Cummings 51'
Att. 328
Rugby Town
1 - 3 Full time
Hednesford Town
Att. 1708
South Shields
  • Carl Finnigan 31'
1 - 2 Full time
Stockport County
  • Samuel Walker 37'
  • Nyal Bell 90'
Att. 293
St Ives Town
  • Robert Parker 43'
1 - 1 Full time
Grantham Town
  • Kevin Bastos 83'
Att. 322
Witton Albion
  • James Foley 50'
  • Robert Hopley 87'
2 - 1 Full time
Spennymoor Town
  • Shane Henry 90'

Wednesday 19 September 2018

The Integro League Cup 18-19 - FIRST ROUND

Att. 89
Kidsgrove Athletic
  • Peter Williams 43'
  • William Saxon 64'
  • Anthony Malbon 89'
3 - 1 Full time
Hednesford Town
  • Charley Edge 29'
Att. 90
Lincoln United
  • Matthew Cotton 27'
1 - 2 Full time
Carlton Town
  • Aaron Opoku 33'
  • Oliver Clark 55'
Att. 114
Ramsbottom United
  • Jack Higgs 90'
1 - 1 Full time
Clitheroe
  • Harry Cannon- Noren 61'
Clitheroe win 7-6 on penalties

Tuesday 18 September 2018

The Integro League Cup 18-19 - FIRST ROUND

Att. 174
Bamber Bridge
  • Matthew Dudley 80'
  • Jordan Darr 90'
2 - 1 Full time
Mossley
  • Logan Jeffs 72'
Att. 136
Buxton
  • Daniel Deakin 70'
1 - 0 Full time
Colwyn Bay
Att. 95
Colne
  • Bradley Lynch 70'
  • Bradley Lynch 90'
2 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 88
Farsley Celtic
  • Isaac Baldwin 63'
  • Ben Atkinson 70'
  • Ben Atkinson 81'
  • Matthias Britton 90'
4 - 0 Full time
Pontefract Collieries
Att. 107
Frickley Athletic
  • James Morris 12'
  • Alistair Smith 32'
  • James Morris 42'
  • Akeem Hinds 62'
  • Alistair Smith 69'
5 - 4 Full time
Cleethorpes Town
  • Jack Richardson 22'
  • Luke Aldrich 47'
  • Luke Aldrich 73'
  • Luke Aldrich 80' (Pen)
Att. 116
Grantham Town
0 - 6 Full time
Glossop North End
  • Matthew Russell 10'
  • Joel Bembo-Leta 13'
  • Oliver Thornley 15'
  • Matthew Russell 64' (Pen)
  • Darrhyl Mason 75'
  • Sam Brown 90' (OG)
Att. 100
Gresley FC
  • Zakim Evans 1'
  • Albert Lansdowne 15'
  • Kane Lee 41'
  • Callum Riddell 76'
4 - 1 Full time
Gainsborough Trinity
  • Tyler Connor 27'
Att. 282
Hyde United
  • Tom Greaves 5'
  • Tom Greaves 19'
  • Thomas Pratt 46'
  • Thomas Pratt 61'
4 - 2 Full time
Stalybridge Celtic
  • Ross Dent 15'
  • Liam Tongue 25'
Att. 113
Lancaster City
  • Ryan Winder 41'
  • Charlie Bailey 55'
2 - 2 Full time
Radcliffe FC
  • James Daniels 21'
  • Callum Grogan 86'
Lancaster win 4-3 on penalties
Lancaster City win 4 - 3 on penalties.
Att. 59
Loughborough Dynamo
  • Devante Reittie 38'
1 - 3 Full time
Basford United
  • Deon Meikle 62'
  • Kole Lambert 71'
  • Nathan Watson 75'
Att. 136
Marske United
  • Damien Stevens 34'
  • Craig Gott 51' (Pen)
  • Jamie Owens 79'
3 - 1 Full time
North Ferriby United
  • James Nichols 13'
Att. 145
Nantwich Town
  • Stephen Jones 39'
1 - 1 Full time
Chasetown
  • William Whieldon 45'
Chasetown win 4-1 on penalties
Att. 172
Pickering Town
  • Alex Burton 52'
1 - 2 Full time
Whitby Town
  • Junior Mondal 3'
  • Junior Mondal 81'
Att. 228
Runcorn Linnets
  • Louis Corrigan 45' (Pen)
1 - 1 Full time
Warrington Town
  • Robert Evans 35'
Runcorn win 5-4 on penalties
Att. 605
Scarborough Athletic
  • Matthew Dixon 36'
  • James Cadman 57'
  • James Cadman 76'
3 - 2 Full time
Tadcaster Albion
  • Aaron Hardy 65' (Pen)
  • Billy Whitehouse 81'
Att. 205
Sheffield FC
  • Waide Fairhurst 2'
  • John Pugh 68'
  • James Gregory 77'
3 - 1 Full time
Stocksbridge Park Steels
  • Kane Swinburn 13'
Att. 61
Skelmersdale United
  • William Dunne 44'
  • Sean Yeldrem 60'
  • Alex Griffiths 90'
3 - 3 Full time
Trafford
  • Joseph Thompson 24'
  • Matthew Crothers 50' (Pen)
  • Mark Derbyshire 89'
Trafford win 4-2 on penalties
Trafford win 2 - 4 on penalties.
Att. 977
South Shields
  • Gavin Cogdon 48'
1 - 4 Full time
Morpeth Town
  • Iulian Petrache 16'
  • Adam Burnicle 45'
  • Ben Sayer 76'
  • Ben Sayer 90'
Att. 68
Spalding United
  • Jonathan Lockie 46'
1 - 1 Full time
Belper Town
  • George Milner 89'
Belper win 4-2 on penalties
Att. 180
Stafford Rangers
  • Joshua Green 37'
1 - 1 Full time
Market Drayton Town
  • Jamie Russell 82'
Stafford win 5-3 on penalties
Att. 116
Stamford
0 - 3 Full time
Mickleover Sports
  • Nathan Jarman 24'
  • Isai Marselia 45'
  • Isai Marselia 84'
Att. 137
Wisbech Town
  • Ryan Harnwell 74'
1 - 3 Full time
AFC Mansfield
  • Bradley Wells 34'
  • Bradley Wells 55'
  • Patrick Lindley 90'
19:45
Witton Albion
  • Matthew Devine 21'
  • William Jones 22'
C - C
Widnes
  • Dale Korie-Butler 47'
Att. 147
Workington
  • Kieran Maguire 7'
1 - 2 Full time
Prescot Cables
  • Christopher Almond 19'
  • Reece Fishwick 45'

The Emirates FA Cup 18-19 - FIRST ROUND QUALIFYING - REPLAYS

Att. 214
Leek Town
  • Daniel Trickett-Smith 42'
  • Jordan Johnson 55'
  • Niall Maguire 73'
3 - 0 Full time
Parkgate

Monday 17 September 2018

The Integro League Cup 18-19 - FIRST ROUND

Att. 181
Atherton Collieries
  • Jordan Cover 2'
1 - 2 Full time
Droylsden
  • Luke Daly 41'
  • Lewis Doyle 80'
Att. 172
Brighouse Town
  • Thomas Robinson 90'
1 - 0 Full time
Ossett United

Saturday 15 September 2018

Premier Division

Att. 501
Buxton
  • Jude Oyibo 21'
  • Diego De Girolamo 31'
  • Diego De Girolamo 39'
  • Alex Brown 42'
4 - 1 Full time
Stafford Rangers
  • Joshua Green 64'
Att. 196
Farsley Celtic
1 - 0 Full time
Mickleover Sports
  • Ben Turner 33' (OG)
Att. 275
Grantham Town
  • Jack McGovern 87' (Pen)
1 - 0 Full time
Hyde United
Att. 301
Hednesford Town
  • Lewis Archer 54'
  • Jed Davies 65' (Pen)
2 - 0 Full time
Workington
Att. 228
Lancaster City
0 - 0 Full time
North Ferriby United
Att. 530
Matlock Town
0 - 3 Full time
South Shields
  • Gavin Cogdon 39'
  • Joshua Gillies 42'
  • David Foley 56'
Att. 272
Nantwich Town
  • James Lawrie 23'
  • James Lawrie 51'
  • Joseph Mwasile 71'
  • Nathan Cotterell 88'
4 - 1 Full time
Whitby Town
  • Junior Mondal 58' (Pen)
Att. 1068
Scarborough Athletic
  • Bailey Gooda 26'
  • Michael Coulson 50'
  • Michael Coulson 78' (Pen)
3 - 1 Full time
Basford United
  • Nathan Watson 75'
Att. 305
Stalybridge Celtic
  • Matthew Wolfenden 2'
  • Scott Bakkor 45'
  • Neil Kengni 65'
3 - 2 Full time
Bamber Bridge
  • Kieran Charnock 7'
  • Ryan White 67'
Att. 383
Warrington Town
  • Jack Mackreth 16' (Pen)
1 - 0 Full time
Marine
Att. 241
Witton Albion
0 - 0 Full time
Gainsborough Trinity

East Division

Att. 207
Belper Town
  • Danny Gordon 19'
1 - 5 Full time
Cleethorpes Town
  • Scott Vernon 32'
  • Brody Robertson 40'
  • Paul Walker 54'
  • Scott Vernon 72'
  • Lewis Collins 90'
Att. 183
Brighouse Town
0 - 1 Full time
Pontefract Collieries
  • Connor Smythe 72'
Att. 98
Carlton Town
  • Ben Hutchinson 29' (Pen)
1 - 2 Full time
Frickley Athletic
  • Jameel Ible 42'
  • Gavin Allott 78'
Att. 115
Lincoln United
  • Andrew Hutchinson 49'
  • James Blunden 56'
2 - 2 Full time
Loughborough Dynamo
  • Ryan Robbins 4'
  • Karl Demidh 21'
Att. 235
Sheffield FC
  • Marc Newsham 14'
  • Marc Newsham 44'
  • Marc Newsham 62'
  • Leon Osborne 69'
4 - 1 Full time
Gresley FC
  • Alex Steadman 86'
Att. 110
Spalding United
0 - 0 Full time
Pickering Town
Att. 285
Stamford
  • Samuel Grouse 67'
1 - 2 Full time
Morpeth Town
  • Joseph Walton 30' (Pen)
  • Jeffrey Henderson 58'
Watch video highlights
Att. 138
Stocksbridge Park Steels
  • Kane Swinburn 10'
  • Rory Coleman 71'
2 - 1 Full time
AFC Mansfield
  • Liam McFadyen 55' (OG)
Att. 335
Tadcaster Albion
0 - 1 Full time
Ossett United
  • Adam Priestley 74'
Att. 249
Wisbech Town
  • Samuel Gaughran 55'
  • Ryan Harnwell 61'
  • Sam Murphy 63'
3 - 1 Full time
Marske United
  • Craig Gott 43' (Pen)

West Division

Att. 242
Clitheroe
0 - 2 Full time
Colwyn Bay
  • James Barrigan 47'
  • Ethan Devine 90'
Att. 188
Droylsden
  • Sefton Gonzales 23'
  • Brandon Zibaka 81'
2 - 4 Full time
Chasetown
  • George Cater 3'
  • Jacob Lovatt 43'
  • Jack Langston 62' (Pen)
  • William Whieldon 90'
Att. 130
Kidsgrove Athletic
0 - 1 Full time
Atherton Collieries
  • Connor Gaul 66'
Att. 257
Leek Town
  • Robert Stevenson 16'
  • Daniel Trickett-Smith 18'
  • Jordan Johnson 65'
  • Darren Chadwick 76' (Pen)
4 - 0 Full time
Ramsbottom United
Att. 330
Mossley
  • Logan Jeffs 25'
  • Max Leonard 49'
2 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 111
Newcastle Town
  • Rod Orlando-Young 74'
1 - 1 Full time
Radcliffe FC
  • Shelton Payne 8'
Att. 402
Prescot Cables
  • Christopher Almond 82'
  • Morgan Homson - Smith 87'
  • Josh Klein-Davies 89'
3 - 0 Full time
Market Drayton Town
Att. 391
Runcorn Linnets
  • Freddie Potter 60'
  • Aaron Morris 74'
2 - 0 Full time
Colne
Att. 286
Trafford
  • Daniel Wilkins 27'
  • Aaron Burns 55'
  • Matthew Bryan 66'
  • Matthew Bryan 74'
  • Matthew Bryan 89'
5 - 1 Full time
Skelmersdale United
  • Sean Yeldrem 90'
Att. 105
Widnes
  • Michael Grogan 28'
  • Jamie Rainford 63'
2 - 0 Full time
Glossop North End

Wednesday 12 September 2018

West Division

Att. 171
Skelmersdale United
  • William Dunne 54'
1 - 2 Full time
Radcliffe FC
  • Richard Smith 13'
  • Ben Wharton 28'

The Emirates FA Cup 18-19 - FIRST ROUND QUALIFYING

Att. 199
Parkgate
  • Martin Brissett 52'
  • Ash Burberry 65'
2 - 2 Full time
Leek Town
  • Timothy Grice 58'
  • Timothy Grice 75' (Pen)

Tuesday 11 September 2018

Premier Division

Att. 330
Bamber Bridge
  • Ryan White 83'
  • Chris Marlow 90'
2 - 2 Full time
Buxton
  • Bradley Roscoe 6'
  • Callum Chippendale 20'
Att. 306
Hyde United
0 - 2 Full time
Warrington Town
  • Adam Hughes 8'
  • Jack Mackreth 11'
Att. 172
Mickleover Sports
  • Nathan Jarman 37'
1 - 0 Full time
Hednesford Town
Att. 247
North Ferriby United
  • Jack Mail 85'
  • Luke Lofts 90'
2 - 2 Full time
Grantham Town
  • Ross Barrows 50'
  • Max Watters 60'
Att. 1151
South Shields
  • Joshua Gillies 66'
  • Dillon Morse 71'
2 - 0 Full time
Lancaster City
Att. 483
Stafford Rangers
  • Theodore Bailey-Jones 10'
  • Michael Wilson 60' (OG)
  • Lewis Banks 86'
3 - 1 Full time
Witton Albion
  • James Foley 66'
Att. 287
Whitby Town
  • Junior Mondal 1'
  • Junior Mondal 33'
2 - 1 Full time
Stalybridge Celtic
  • Ross Dent 11'

East Division

Att. 100
AFC Mansfield
  • Martin Smyth 3'
  • Bradley Wells 10'
2 - 1 Full time
Gresley FC
  • Nicholas Guest 34'
Att. 213
Belper Town
  • Kai Hancock 32'
1 - 1 Full time
Stamford
  • Jon Challinor 83'
Att. 288
Cleethorpes Town
  • Matthew Bloomer 37'
  • Jonathan Oglesby 46'
  • Joshua Batty 48'
3 - 4 Full time
Sheffield FC
  • Marc Newsham 43'
  • Marc Newsham 45'
  • Julian Lawrence 66'
  • Mitchell Dunne 81'
Att. 83
Loughborough Dynamo
  • Liam Read 53'
  • Ryan Robbins 66'
2 - 2 Full time
Spalding United
  • Jordan Lemon 48'
  • Ben Davison 58'
Att. 226
Marske United
0 - 0 Full time
Ossett United
Att. 107
Stocksbridge Park Steels
  • Benjamin Rhodes 86'
1 - 0 Full time
Carlton Town
Att. 231
Tadcaster Albion
  • Joe Lumsden 12'
  • Casey Stewart 14'
  • Joe Lumsden 29'
  • Joe Lumsden 72'
4 - 0 Full time
Frickley Athletic
Att. 167
Wisbech Town
  • Aaron Hart 38'
  • Adam Millson 85' (Pen)
2 - 2 Full time
Lincoln United
  • Thomas Garrick 7'
  • Matthew Wilson 16'

West Division

Att. 219
Clitheroe
  • Zehn Mohammed 5'
  • Obi Anoruo 21'
  • Ian Rowlands 45'
3 - 5 Full time
Atherton Collieries
  • Benjamin Hardcastle 8'
  • Connor Gaul 46'
  • Benjamin Conway 68'
  • James Sigsworth 84'
  • Benjamin Hardcastle 90'
Att. 194
Droylsden
  • Sefton Gonzales 46'
1 - 1 Full time
Colne
  • Alex Curran 44'
Att. 154
Ramsbottom United
  • Ryan Ellison 90'
1 - 0 Full time
Kendal Town
Att. 233
Trafford
  • Mark Derbyshire 90'
1 - 0 Full time
Mossley

The Emirates FA Cup 18-19 - FIRST ROUND QUALIFYING - REPLAYS

Att. 412
Gainsborough Trinity
  • Ross Hannah 4'
  • Ashley Worsfold 9'
  • Shane Clarke 21'
  • Ashley Worsfold 50'
  • Simon Russell 59'
  • Alexander Byrne 70'
  • Liam King 77'
  • James O'Neill 80' (OG)
8 - 2 Full time
Chasetown
  • George Cater 86'
  • Jacob Lovett 88'
Att. 307
Morpeth Town
  • Joe Walton 79' (Pen)
1 - 2 Full time
Ashton Athletic
  • Marcus Cusani 14'
  • Christopher Bandell 35'
Att. 975
Scarborough Athletic
  • James Walshaw 41'
  • James Walshaw 81'
2 - 3 Full time
Marine
  • Danny Mitchley 6'
  • Dominic Reid 24'
  • Craig Carney 60'