Fixtures

Saturday 18 November 2017

The EVO-STIK Premier Division

15:00
Ashton United
vs
Barwell
15:00
Buxton
vs
Grantham Town
15:00
Halesowen Town
vs
Marine
15:00
Hednesford Town
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Lancaster City
vs
Coalville Town
15:00
Mickleover Sports
vs
Warrington Town
15:00
Nantwich Town
vs
Whitby Town
15:00
Shaw Lane
vs
Stourbridge
15:00
Stafford Rangers
vs
Farsley Celtic
15:00
Sutton Coldfield Town
vs
Altrincham
15:00
Witton Albion
vs
Matlock Town
15:00
Workington
vs
Rushall Olympic

The EVO-STIK North

15:00
Bamber Bridge
vs
Ramsbottom United
15:00
Brighouse Town
vs
Atherton Collieries
15:00
Clitheroe
vs
Hyde United
15:00
Colne
vs
Radcliffe Borough
15:00
Colwyn Bay
vs
Mossley
15:00
Glossop North End
vs
Tadcaster Albion
15:00
Goole AFC
vs
Prescot Cables
15:00
Ossett Albion
vs
Kendal Town
15:00
Scarborough Athletic
vs
Trafford
15:00
Skelmersdale United
vs
Ossett Town
15:00
South Shields
vs
Droylsden

The EVO-STIK South

15:00
Alvechurch
vs
Sheffield FC
15:00
Bedworth United
vs
Lincoln United
15:00
Corby Town
vs
Cleethorpes Town
15:00
Leek Town
vs
Romulus
15:00
Loughborough Dynamo
vs
Belper Town
15:00
Market Drayton Town
vs
Frickley Athletic
15:00
Newcastle Town
vs
Basford United
15:00
Peterborough Sports
vs
Chasetown
15:00
Spalding United
vs
Gresley FC
15:00
Stamford
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Stocksbridge Park Steels
vs
Carlton Town

Monday 20 November 2017

The EVO-STIK North

19:45
Atherton Collieries
vs
Skelmersdale United

The EVO-STIK South

19:45
Basford United
vs
Stamford

Tuesday 21 November 2017

The EVO-STIK South

19:45
Chasetown
vs
Leek Town

Walsall Senior Cup 17-18 - Second Round

19:45
Lye Town
vs
Rushall Olympic

The West Riding County Cup 17-18 - Second Round

19:45
Tadcaster Albion
vs
Silsden

Mid Cheshire District FA Senior Cup 17-18 - Semi Final

19:45
Witton Albion
vs
Barnton

Saturday 25 November 2017

The EVO-STIK Premier Division

15:00
Altrincham
P - P
Ashton United
15:00
Coalville Town
P - P
Shaw Lane
15:00
Farsley Celtic
vs
Sutton Coldfield Town
15:00
Matlock Town
vs
Halesowen Town
15:00
Nantwich Town
vs
Shaw Lane
15:00
Rushall Olympic
P - P
Lancaster City
15:00
Rushall Olympic
vs
Mickleover Sports
15:00
Stalybridge Celtic
P - P
Stafford Rangers
15:00
Stourbridge
P - P
Buxton
15:00
Whitby Town
vs
Witton Albion

The EVO-STIK North

15:00
Atherton Collieries
vs
Radcliffe Borough
15:00
Bamber Bridge
vs
Hyde United
15:00
Clitheroe
vs
Ossett Albion
15:00
Colne
vs
Skelmersdale United
15:00
Colwyn Bay
vs
Scarborough Athletic
15:00
Goole AFC
vs
Ramsbottom United
15:00
Mossley
vs
Brighouse Town
15:00
Ossett Town
vs
Kendal Town
15:00
Prescot Cables
vs
South Shields
15:00
Tadcaster Albion
vs
Trafford

The EVO-STIK South

15:00
Alvechurch
vs
Newcastle Town
15:00
Belper Town
vs
Spalding United
15:00
Chasetown
vs
Bedworth United
15:00
Cleethorpes Town
P - P
Carlton Town
15:00
Gresley FC
vs
Corby Town
15:00
Kidsgrove Athletic
vs
Sheffield FC
15:00
Leek Town
vs
Stamford
15:00
Lincoln United
vs
Frickley Athletic
15:00
Market Drayton Town
vs
Peterborough Sports
15:00
Romulus
vs
Basford United
15:00
Stocksbridge Park Steels
vs
Loughborough Dynamo

The FA Trophy 17-18 - Third Round Qualifying

15:00
AFC Telford United
vs
Droylsden
15:00
Alfreton Town
vs
Altrincham
15:00
Blyth Spartans
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Bradford (Park Avenue)
vs
Stourbridge
15:00
Cleethorpes Town
vs
Spennymoor Town
15:00
Gainsborough Trinity
vs
Stafford Rangers
15:00
Glossop North End
vs
Workington
15:00
Grantham Town
vs
Chorley
15:00
Lancaster City
vs
Mildenhall Town
15:00
Marine
vs
FC United of Manchester
15:00
Tamworth
vs
Warrington Town
15:00
York City
vs
Coalville Town

Monday 27 November 2017

The Integro League Cup 17-18 - Second Round

19:45
Atherton Collieries
vs
Bamber Bridge

Tuesday 28 November 2017

The Integro League Cup 17-18 - Second Round

19:45
Coalville Town
vs
Stamford
19:45
Gresley FC
vs
Basford United
19:45
Hednesford Town
vs
Newcastle Town
19:45
Matlock Town
vs
Grantham Town
19:45
Mickleover Sports
vs
Bedworth United
19:45
Mossley
vs
Altrincham
19:45
Nantwich Town
vs
Witton Albion
19:45
Ramsbottom United
vs
Hyde United
19:45
Romulus
vs
Kidsgrove Athletic
19:45
Scarborough Athletic
vs
Ossett Town
19:45
South Shields
vs
Stocksbridge Park Steels
19:45
Stafford Rangers
vs
Alvechurch
19:45
Warrington Town
vs
Lancaster City
19:45
Workington
vs
Marine

Wednesday 29 November 2017

The Integro League Cup 17-18 - Second Round

19:45
Cleethorpes Town
vs
Tadcaster Albion

North Riding Senior Cup 17-18 - First Round

19:45
Redcar Athletic
vs
Whitby Town

Latest news

Saturday's Transfer List!
Transfers Saturday's Transfer List!

Player movements registered with the EVO-STIK League from Sunday 12 November to 11am on Saturday 18 November 2017.

Robin needs more super hero mates
Tadcaster Albion Robin needs more super hero mates

EVO-STIK League Tadcaster Albion were urging their travelling support to head to Glossop North End in fancy dress on Friday as they look for a first ever win at Surrey Street this weekend.

Five star line-up on Friday's show!
Podcasts Five star line-up on Friday's show!

A five star line-up of managers look forward to flying the flag for the EVO-STIK League in the Buildbase FA Trophy on Friday's new EVO-STIK NPL Show.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe