Fixtures

Monday 2 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

19:45
Stourbridge
vs
Coalville Town

Manchester Premier Cup 17-18 - First Round

19:45
Curzon Ashton
vs
Droylsden

Tuesday 3 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

19:45
Altrincham
vs
Nantwich Town
19:45
Barwell
vs
Halesowen Town
19:45
Buxton
vs
Witton Albion
19:45
Farsley Celtic
vs
Ashton United
19:45
Grantham Town
vs
Rushall Olympic
19:45
Hednesford Town
vs
Matlock Town
19:45
Mickleover Sports
vs
Shaw Lane
19:45
Stalybridge Celtic
vs
Whitby Town
19:45
Sutton Coldfield Town
vs
Stafford Rangers
19:45
Warrington Town
vs
Lancaster City
19:45
Workington
vs
Marine

The EVO-STIK North

19:45
Bamber Bridge
vs
Prescot Cables
19:45
Glossop North End
vs
Scarborough Athletic
19:45
Hyde United
vs
Atherton Collieries
19:45
Ossett Albion
vs
Colne
19:45
Ramsbottom United
vs
Brighouse Town
19:45
Skelmersdale United
vs
Kendal Town
19:45
South Shields
vs
Goole AFC
19:45
Tadcaster Albion
vs
Ossett Town
19:45
Trafford
vs
Clitheroe

The EVO-STIK South

19:45
Alvechurch
vs
Market Drayton Town
19:45
Bedworth United
vs
Leek Town
19:45
Gresley FC
vs
Stamford
19:45
Loughborough Dynamo
vs
Peterborough Sports
19:45
Newcastle Town
vs
Romulus
19:45
Sheffield FC
vs
Lincoln United
19:45
Spalding United
vs
Basford United
19:45
Stocksbridge Park Steels
vs
Chasetown

Manchester Premier Cup 17-18 - First Round

19:45
Mossley
vs
Ashton United

Wednesday 4 October 2017

The EVO-STIK South

19:45
Carlton Town
vs
Frickley Athletic
19:45
Cleethorpes Town
vs
Belper Town
19:45
Kidsgrove Athletic
vs
Corby Town

Saturday 7 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

15:00
Altrincham
vs
Rushall Olympic
15:00
Barwell
vs
Shaw Lane
15:00
Buxton
vs
Marine
15:00
Farsley Celtic
vs
Nantwich Town
15:00
Grantham Town
vs
Stafford Rangers
15:00
Hednesford Town
vs
Witton Albion
15:00
Mickleover Sports
vs
Ashton United
15:00
Stalybridge Celtic
vs
Matlock Town
15:00
Stourbridge
vs
Halesowen Town
15:00
Sutton Coldfield Town
vs
Lancaster City
15:00
Warrington Town
vs
Whitby Town
15:00
Workington
vs
Coalville Town

The FA Trophy 17-18 - Preliminary Round

15:00
AFC Rushden and Diamonds
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Bamber Bridge
vs
Brighouse Town
15:00
Basford United
vs
Peterborough Sports
15:00
Belper Town
vs
Alvechurch
15:00
Chasetown
vs
Market Drayton Town
15:00
Cleethorpes Town
vs
Hyde United
15:00
Clitheroe
vs
Colne
15:00
Gresley FC
vs
Bedworth United
15:00
Kendal Town
vs
Radcliffe Borough
15:00
Leek Town
vs
Lincoln United
15:00
Mossley
vs
Skelmersdale United
15:00
Newcastle Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Ossett Albion
vs
Droylsden
15:00
Ossett Town
vs
Goole AFC
15:00
Prescot Cables
vs
Trafford
15:00
Ramsbottom United
vs
Colwyn Bay
15:00
Scarborough Athletic
vs
South Shields
15:00
Sheffield FC
vs
Frickley Athletic
15:00
Stamford
vs
Loughborough Dynamo
15:00
Stocksbridge Park Steels
vs
Atherton Collieries
15:00
Tadcaster Albion
vs
Glossop North End

Sunday 8 October 2017

The FA Trophy 17-18 - Preliminary Round

14:00
Romulus
vs
Corby Town

Monday 9 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

19:45
Shaw Lane
vs
Buxton

The EVO-STIK South

19:45
Basford United
vs
Gresley FC

Tuesday 10 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

19:45
Ashton United
vs
Warrington Town
19:45
Coalville Town
vs
Grantham Town
19:45
Halesowen Town
vs
Hednesford Town
19:45
Marine
vs
Stalybridge Celtic
19:45
Nantwich Town
vs
Stourbridge
19:45
Rushall Olympic
vs
Barwell
19:45
Stafford Rangers
vs
Mickleover Sports
19:45
Whitby Town
vs
Altrincham
19:45
Witton Albion
vs
Workington

The EVO-STIK North

19:45
Colne
vs
Bamber Bridge
19:45
Colwyn Bay
vs
Droylsden

The EVO-STIK South

19:45
Peterborough Sports
vs
Carlton Town

The West Riding County Cup 17-18 - First Round

19:45
Farsley Celtic
vs
Knaresborough Town
19:45
Ossett Albion
vs
Pontefract Collieries
19:45
Ossett Town
vs
Campion

Sheffield & Hallam Senior Cup 17-18 - First Round

19:45
Sheffield FC
vs
Rossington Main

Wednesday 11 October 2017

The EVO-STIK South

19:45
Corby Town
vs
Alvechurch

Sheffield & Hallam Senior Cup 17-18 - First Round

19:45
Worksop Town
vs
Stocksbridge Park Steels

Saturday 14 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

15:00
Altrincham
vs
Stourbridge
15:00
Barwell
vs
Warrington Town
15:00
Buxton
vs
Farsley Celtic
15:00
Grantham Town
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Hednesford Town
vs
Workington
15:00
Lancaster City
vs
Nantwich Town
15:00
Marine
vs
Matlock Town
15:00
Mickleover Sports
vs
Rushall Olympic
15:00
Shaw Lane
vs
Halesowen Town
15:00
Stafford Rangers
vs
Ashton United
15:00
Sutton Coldfield Town
vs
Whitby Town
15:00
Witton Albion
vs
Coalville Town

The EVO-STIK North

15:00
Bamber Bridge
vs
Mossley
15:00
Brighouse Town
vs
Kendal Town
15:00
Clitheroe
vs
Atherton Collieries
15:00
Colne
vs
Prescot Cables
15:00
Colwyn Bay
vs
Ossett Town
15:00
Glossop North End
vs
Radcliffe Borough
15:00
Goole AFC
vs
Hyde United
15:00
Ossett Albion
vs
Trafford
15:00
Scarborough Athletic
vs
Droylsden
15:00
Skelmersdale United
vs
Ramsbottom United
15:00
South Shields
vs
Tadcaster Albion

The EVO-STIK South

15:00
Alvechurch
vs
Chasetown
15:00
Bedworth United
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Corby Town
vs
Carlton Town
15:00
Leek Town
vs
Basford United
15:00
Loughborough Dynamo
vs
Frickley Athletic
15:00
Market Drayton Town
vs
Belper Town
15:00
Newcastle Town
vs
Cleethorpes Town
15:00
Peterborough Sports
vs
Romulus
15:00
Spalding United
vs
Sheffield FC
15:00
Stamford
vs
Lincoln United
15:00
Stocksbridge Park Steels
vs
Gresley FC

Monday 16 October 2017

The Integro League Cup 17-18 - First Round

19:45
Shaw Lane
vs
Cleethorpes Town
19:45
Stourbridge
vs
Alvechurch

Tuesday 17 October 2017

The Integro League Cup 17-18 - First Round

19:45
Altrincham
vs
Ashton United
19:45
Bedworth United
vs
Barwell
19:45
Belper Town
vs
Basford United
19:45
Buxton
vs
Coalville Town
19:45
Colne
vs
Workington
19:45
Colwyn Bay
vs
Warrington Town
19:45
Frickley Athletic
vs
Stocksbridge Park Steels
19:45
Glossop North End
vs
Mossley
19:45
Grantham Town
vs
Lincoln United
19:45
Halesowen Town
vs
Romulus
19:45
Hednesford Town
vs
Rushall Olympic
19:45
Hyde United
vs
Trafford
19:45
Kendal Town
vs
Lancaster City
19:45
Marine
vs
Brighouse Town
19:45
Mickleover Sports
vs
Loughborough Dynamo
19:45
Nantwich Town
vs
Droylsden
19:45
Newcastle Town
vs
Market Drayton Town
19:45
Ossett Town
vs
Goole AFC
19:45
Prescot Cables
vs
Bamber Bridge
19:45
Ramsbottom United
vs
Stalybridge Celtic
19:45
Skelmersdale United
vs
Atherton Collieries
19:45
South Shields
vs
Farsley Celtic
19:45
Spalding United
vs
Gresley FC
19:45
Stamford
vs
Peterborough Sports
19:45
Sutton Coldfield Town
vs
Stafford Rangers
19:45
Tadcaster Albion
vs
Ossett Albion
19:45
Whitby Town
vs
Scarborough Athletic
19:45
Witton Albion
vs
Radcliffe Borough

Leicestershire Challenge Cup 17-18 - First Round

19:45
Coalville Town
vs
Leicester Nirvana

Wednesday 18 October 2017

The Integro League Cup 17-18 - First Round

19:45
Carlton Town
vs
Matlock Town
19:45
Kidsgrove Athletic
vs
Leek Town

Saturday 21 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

15:00
Ashton United
vs
Shaw Lane
15:00
Coalville Town
vs
Buxton
15:00
Farsley Celtic
vs
Mickleover Sports
15:00
Halesowen Town
vs
Lancaster City
15:00
Matlock Town
vs
Stafford Rangers
15:00
Nantwich Town
vs
Witton Albion
15:00
Rushall Olympic
vs
Marine
15:00
Stalybridge Celtic
vs
Barwell
15:00
Stourbridge
vs
Grantham Town
15:00
Warrington Town
vs
Altrincham
15:00
Whitby Town
vs
Hednesford Town
15:00
Workington
vs
Sutton Coldfield Town

The EVO-STIK North

15:00
Atherton Collieries
vs
Goole AFC
15:00
Droylsden
vs
Ossett Albion
15:00
Hyde United
vs
Brighouse Town
15:00
Kendal Town
vs
Scarborough Athletic
15:00
Mossley
vs
South Shields
15:00
Ossett Town
vs
Bamber Bridge
15:00
Prescot Cables
vs
Clitheroe
15:00
Radcliffe Borough
vs
Colwyn Bay
15:00
Ramsbottom United
vs
Colne
15:00
Tadcaster Albion
vs
Skelmersdale United
15:00
Trafford
vs
Glossop North End

The EVO-STIK South

15:00
Basford United
vs
Bedworth United
15:00
Belper Town
vs
Alvechurch
15:00
Carlton Town
vs
Market Drayton Town
15:00
Chasetown
vs
Newcastle Town
15:00
Cleethorpes Town
vs
Stocksbridge Park Steels
15:00
Frickley Athletic
vs
Stamford
15:00
Gresley FC
vs
Peterborough Sports
15:00
Kidsgrove Athletic
vs
Loughborough Dynamo
15:00
Lincoln United
vs
Leek Town
15:00
Romulus
vs
Spalding United
15:00
Sheffield FC
vs
Corby Town

Monday 23 October 2017

Birmingham Senior Cup 17-18 - First Round

19:45
Coleshill Town
vs
Sutton Coldfield Town
19:45
Stourbridge
vs
Halesowen Town

Tuesday 24 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

19:45
Altrincham
vs
Lancaster City
19:45
Buxton
vs
Warrington Town

The EVO-STIK North

19:45
Kendal Town
vs
Hyde United
19:45
Mossley
vs
Radcliffe Borough

The EVO-STIK South

19:45
Peterborough Sports
vs
Alvechurch

Birmingham Senior Cup 17-18 - First Round

19:45
Bromsgrove Sporting
vs
Romulus

Manchester Premier Cup 17-18 - First Round

19:45
Glossop North End
vs
Trafford

Leicestershire Challenge Cup 17-18 - First Round

19:45
Loughborough Dynamo
vs
Ashby Ivanhoe
19:45
Oadby Town
vs
Barwell

Wednesday 25 October 2017

Cheshire Senior Cup 17-18 - Preliminary Round

19:45
Runcorn Town
vs
Witton Albion

Saturday 28 October 2017

The FA Trophy 17-18 - First Round Qualifying

15:00
Altrincham
vs
Clitheroe or Colne
15:00
Ashton United
vs
Sheffield or Frickley Athletic
15:00
Barwell
vs
Carlton Town
15:00
Buxton
vs
Cleethorpes Town or Hyde United
15:00
Chasetown or Market Drayton Town
vs
Spalding United
15:00
Farsley Celtic
vs
Scarborough Athletic or South Shields
15:00
Grantham Town
vs
Halesowen Town
15:00
Hednesford Town
vs
Mickleover Sports
15:00
Mossley or Skelmersdale United
vs
Lancaster City
15:00
Prescot Cables or Trafford
vs
Stalybridge Celtic
15:00
Redditch United
vs
Coalville Town
15:00
Rushall Olympic
vs
Nantwich Town
15:00
Shaw Lane
vs
Ramsbotoom United or Colwyn Bay
15:00
Stafford Rangers
vs
St Ives Town
15:00
Stamford or Loughborough Dynamo
vs
Sutton Coldfield Town
15:00
Stourbridge
vs
Basford United or Peterborough Sports
15:00
Tadcaster Albion or Glossop North End
vs
Matlock Town
15:00
Warrington Town
vs
Bamber Bridge or Brighouse Town
15:00
Whitby Town
vs
Marine
15:00
Workington
vs
Witton Albion

Tuesday 31 October 2017

The EVO-STIK Premier Division

19:45
Ashton United
vs
Matlock Town
19:45
Buxton
vs
Rushall Olympic
19:45
Halesowen Town
vs
Coalville Town
19:45
Hednesford Town
vs
Grantham Town
19:45
Lancaster City
vs
Marine
19:45
Mickleover Sports
vs
Whitby Town
19:45
Nantwich Town
vs
Warrington Town
19:45
Stafford Rangers
vs
Barwell
19:45
Sutton Coldfield Town
vs
Stourbridge
19:45
Witton Albion
vs
Farsley Celtic
19:45
Workington
vs
Stalybridge Celtic

The EVO-STIK North

19:45
Colne
vs
Hyde United

Cheshire Senior Cup 17-18 - Preliminary Round

19:45
Altrincham
vs
Chester

Latest news

Thanks in advance for your support!
General Thanks in advance for your support!

Sports Traider are asking fans around the EVO-STIK League to dig deep again for the charity on Non-League day 2017 and are thanking fans in advance for their efforts after their generosity of recent seasons.

Saturday's South Division review
The EVO-STIK South Saturday's South Division review

Newly-promoted Cleethorpes Town and Basford United both maintained their unbeaten starts to the EVO-STIK League South season on Saturday, writes Pitchero's Steve Whitney.

Saturday's North Division review
The EVO-STIK North Saturday's North Division review

Newly-promoted South Shields march on at the top of the EVO-STIK League North table following Saturday`s comfortable 4-1 win against Clitheroe at Mariners Park, writes Pitchero's Steve Whitney.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe