The Evo-Stik League Northern Premier Fixtures - July

Filter by:
  • Competition
    x
    League Competitions:
    Cup Competitions:
  • Team
    x

Tuesday 7th July 2015

Friendlies 2015 - Tuesday 7 July

Blyth Spartans vs Carlisle United 19:30  
Colwyn Bay vs Wrexham 19:30  
Hallam FC vs Sheffield FC 19:30  
(At Sandygate)  
Carlton Town vs Mansfield Town 19:45  
Daventry Town vs Brackley Town 19:45  

Wednesday 8th July 2015

Friendlies 2015 - Wednesday July 8

Frickley Athletic vs Doncaster Rovers 19:30  
Hucknall Town vs Coalville Town 19:45  
Spennymoor Town vs Bolton Wanderers XI 19:45  

Thursday 9th July 2015

Friendlies 2015 - Thursday 9 July

Barton Town vs Scarborough Athletic 19:45  
Matlock Town vs Chesterfield 19:45  
(Autoworld Cup )  

Friday 10th July 2015

Friendlies 2015 - Friday 10 July

Belper Town vs Derby County 19:30  
Brighouse Town vs Huddersfield Town U21 19:30  
Buxton vs Chesterfield 19:45  
Sutton Coldfield Town vs Lichfield City 19:45  

Saturday 11th July 2015

Friendlies 2015 - Saturday July 11

Kendal Town vs Barrow AFC 14:00  
Newcastle Town vs Port Vale 14:00  
Sandbach Town vs Droylsden 14:00  
Abbey Hey vs Ashton United 15:00  
AFC Bridgenorth vs Stourbridge 15:00  
Athersley Recreation vs Ossett Albion 15:00  
Audley FC vs Nantwich Town 15:00  
Bamber Bridge vs Altrincham 15:00  
Basford United vs Coleshill Town 15:00  
Brickfield Rangers vs Trafford 15:00  
Clitheroe vs Stockport County 15:00  
Hull United vs Scarborough Athletic 15:00  
Leamington vs Stafford Rangers 15:00  
Lincoln Moorlands Railway vs Lincoln United 15:00  
Longridge Town vs Radcliffe Borough 15:00  
Mold Alexandra FC vs Witton Albion 15:00  
Radford vs Coalville Town 15:00  
Stocksbridge Park Steels vs Rotherham United 15:00  
West Didsbury & Chorlton vs Leek Town 15:00  

Sunday 12th July 2015

Friendlies 2015 - Saturday July 11

Gresley FC vs Solihull Moors 15:00  

Monday 13th July 2015

Friendlies 2015 - Monday 13 July

Maltby Main vs Sheffield FC 19:30  
(At Muglet Lane)  
Salford City vs Manchester United U21s 19:45  

Tuesday 14th July 2015

Friendlies 2015 - Tuesday 14 July

Loughborough Dynamo vs Mickleover Sports 15:00  
Bamber Bridge vs Preston North End 19:00  
Ashby Ivanhoe vs Loughborough Dynamo 19:15  
Atherton LR vs Droylsden 19:30  
Clitheroe vs Curzon Ashton 19:30  
Glasshoughton Welfare vs Ossett Albion 19:30  
Kendal Town vs Morecambe 19:30  
Marine vs Southport 19:30  
Nantwich Town vs Macclesfield Town 19:30  
Rocester vs Leek Town 19:30  
Selby Town vs Goole AFC 19:30  
(Eric Lawton Cup)  
Thurnby Nirvana vs Barwell 19:30  
Bewdley Town vs Stourbridge 19:45  
Blackstones vs Stamford 19:45  
Blyth Spartans vs Blackpool 19:45  
Brighouse Town vs FC Halifax Town 19:45  
Coventry Sphinx vs Chasetown 19:45  
Daventry Town vs Northampton Sileby Rangers 19:45  
Gresley FC vs Mickleover Sports 19:45  
Lichfield City vs Stafford Rangers 19:45  
Lincoln United vs Gainsborough Trinity 19:45  
Newcastle Town vs Northwich Victoria 19:45  
Paget Rangers vs Tividale 19:45  
Ruddington vs Basford United 19:45  
Sheffield FC vs FC United of Manchester 19:45  
Sutton Coldfield Town vs Redditch United 19:45  

Wednesday 15th July 2015

Friendlies 2015 - Wednesday 15 July

Carlton Town vs Notts County 19:30  
Colwyn Bay vs Bangor City 19:30  
Stocksbridge Park Steels vs Sheffield United 19:45  
Thackley vs Scarborough Athletic 19:45  

Thursday 16th July 2015

Friendlies 2015 - Thursday 16 July

Barwell vs Solihull Moors 19:30  
Oadby Town vs Coalville Town 19:30  
Parkgate vs Goole AFC 19:30  
Abbey Hey vs Salford City 19:45  
Hednesford Town vs Chasetown 19:45  
Stafford Town vs Stafford Rangers 19:45  

Friday 17th July 2015

Lincolnshire Senior Shield 15-16 - 1st Round

Spalding United vs Stamford 19:45  

Friendlies 2015 - Friday 17 July

Radcliffe Borough vs Huddersfield Town 19:00  
Whitby Town vs Hartlepool United XI 19:00  
Ashton United vs Burnley XI 19:30  
Newcastle Town vs Crewe Alexandra 19:30  
Hemsworth Miners Welfare vs Ossett Albion 19:45  
Lincoln United vs Lincoln City 19:45  
Spalding United vs Stamford 19:45  
(Lincs Senior Trophy)  

Saturday 18th July 2015

Lincolnshire Senior Shield 15-16 - 1st Round

Brigg Town vs Grantham Town 15:00  

Worcestershire Senior Cup 15-16 - Quarter Final

Redditch United vs Stourbridge 15:00  

Friendlies 2015 - Saturday July 18

Loughborough Dynamo vs Lutterworth Athletic 13:00  
(at Loughborough University, 3G pitch)  
Alsager Town vs Leek Town 15:00  
Ashington vs Blyth Spartans 15:00  
Awsworth Villa vs Coalville Town 15:00  
Bamber Bridge vs Chorley 15:00  
Bardon Hill vs Gresley FC 15:00  
Barnton AFC vs Witton Albion 15:00  
Blaby & Whetstone vs Barwell 15:00  
Brickfield vs Warrington Town 15:00  
Buxton vs FC United of Manchester 15:00  
Chadderton vs Ashton United 15:00  
Clitheroe vs Ramsbottom United 15:00  
Colwyn Bay vs Bolton Wanderers 15:00  
Farsley Celtic vs Bradford PA 15:00  
Frickley Athletic vs Hull City XI 15:00  
Goole AFC vs Hull City XI 15:00  
Handsworth Parramore vs Matlock Town 15:00  
Heath Hayes vs Tividale 15:00  
Heather St.John vs Chasetown 15:00  
Hednesford Town vs Stafford Rangers 15:00  
(Mike Hughes Memorial Shield First Leg)  
Redditch United vs Stourbridge 15:00  
(Worcestershire Senior Cup quarter-final)  
Salford City vs Shildon 15:00  
Scarborough Athletic vs Scarborough District 15:00  
(at Silver Royd, Scarborough RUFC )  
Staveley Miners Welfare vs Mickleover Sports 15:00  
Trafford vs Chester 15:00  
West Didsbury & Chorlton vs Glossop North End 15:00  
Marine vs Tranmere Rovers 16:00  
(Confirmed as 4pm KO)  

Sunday 19th July 2015

Friendlies 2015 - Sunday 19 July

Nantwich Town vs Crewe Alexandra 14:00  

Monday 20th July 2015

Friendlies 2015 - Monday 20 July

Tadcaster Albion vs Farsley Celtic 19:45  

Tuesday 21st July 2015

Friendlies 2015 - Tuesday 21 July

Matlock Town vs Belper Town 15:00  
Bamber Bridge vs AFC Fylde 19:30  
Benfield vs Blyth Spartans 19:30  
Colwyn Bay vs Bala Town 19:30  
Mickleover Sports vs Tamworth 19:30  
Mossley vs Ashton United 19:30  
Nantwich Town vs Morecambe 19:30  
Stockport Town vs Glossop North End 19:30  
Thurnby Nirvana vs Coalville Town 19:30  
Wolstanton United vs Leek Town 19:30  
Basford United vs Worksop Town 19:45  
Boldmere St Michaels vs Sutton Coldfield Town 19:45  
Brighouse Town vs Guiseley AFC 19:45  
Handsworth Parramore vs Buxton 19:45  
Heath Hayes vs Chasetown 19:45  
Hemsworth Miners Welfare vs Ossett Town 19:45  
(Steve Kelly Memorial Trophy)  
Hinckley AFC vs Barwell 19:45  
Irlam vs Salford City 19:45  
(Salford Advertiser Trophy)  
Kidderminster Harriers vs Stourbridge 19:45  
(Worcestershire Senior Cup semi-final provisional)  
Lincoln United vs North Ferriby United 19:45  
Penrith vs Kendal Town 19:45  
Radcliffe Borough vs Ramsbottom United 19:45  
Runcorn Town vs Skelmersdale United 19:45  
(To be confirmed)  
Witton Albion vs Altrincham 19:45  

Wednesday 22nd July 2015

Friendlies 2015 - Wednesday 22 July

Staveley Miners Welfare vs Goole AFC 19:30  
AFC Mansfield vs Lincoln United 19:45  
Daventry Town vs Northampton Town 19:45  
Guisborough Town vs Whitby Town 19:45  
(Micky Skinner Memorial Trophy)  
Trafford vs Oldham Athletic 19:45  

Thursday 23rd July 2015

Friendlies 2015 - Thursday 23 July

Dunkirk vs Coalville Town 19:30  
Spennymoor Town vs Middlesbrough 19:45  
Yorkshire Amateurs vs Brighouse Town 19:45  

Friday 24th July 2015

Friendlies 2015 - Friday 24 July

Coventry Sphinx vs Barwell 19:30  
Port Vale XI vs Leek Town 19:30  
(at Hanley Town FC)  
Armthorpe Welfare vs Buxton 19:45  
Hemsworth Miners Welfare vs Farsley Celtic 19:45  
Sheffield FC vs Burnley 19:45  

Saturday 25th July 2015

Lincolnshire Senior Shield 15-16 - Quarter Final

Lincoln United vs Scunthorpe United 13:00  
(Conf 1pm kick off)  

Friendlies 2015 - Saturday July 25

Lincoln United vs Scunthorpe United 13:00  
(Lincolnshire Senior Cup)  
Alsager Town vs Witton Albion 15:00  
Alvechurch vs Stourbridge 15:00  
(Provisional onStourbridge not reaching Worcester Senior Cup Final)  
Ashton United vs Trafford 15:00  
Barnton AFC vs Warrington Town 15:00  
Basford vs Mickleover Sports 15:00  
Basford United vs Mickleover Sports 15:00  
Blyth Spartans vs Edinburgh Spartans 15:00  
Borrowash Victoria vs Belper Town 15:00  
Coalville Town vs AFC Mansfield 15:00  
Colne vs Ramsbottom United 15:00  
Daventry Town vs Newport Pagnell 15:00  
Goole AFC vs Marske United 15:00  
Gresley FC vs Grantham Town 15:00  
Loughborough Dynamo vs Burton Albion Academy 15:00  
Marine vs Accrington Stanley 15:00  
Mold Alexandra FC vs Droylsden 15:00  
Nantwich Town vs AFC Fylde 15:00  
Ossett Town vs Bradford City XI 15:00  
Radcliffe Borough vs Bury 15:00  
Salford City vs Curzon Ashton 15:00  
Silsden vs Bamber Bridge 15:00  
Skelmersdale United vs Glossop North End 15:00  
Stamford vs Histon 15:00  
Stocksbridge Park Steels vs Alfreton Town 15:00  
Sutton Coldfield Town vs Stafford Town 15:00  
Tividale vs Hampton (Studley) 15:00  
Whitby Town vs FC United of Manchester 15:00  
Newcastle Town vs Stoke City XI 19:30  

Monday 27th July 2015

Friendlies 2015 - Monday 27 July

Chasetown vs Halesowen Town 19:45  

Tuesday 28th July 2015

Friendlies 2015 - Tuesday 28 July

Bamber Bridge vs Blackburn Rovers 19:00  
Frickley Athletic vs Barnsley XI 19:00  
Ashton Athletic vs Warrington Town 19:30  
Barnoldswick Town vs Clitheroe 19:30  
Barwell vs Tamworth 19:30  
Irlam Town vs Radcliffe Borough 19:30  
Liversedge vs Goole AFC 19:30  
Marine vs AFC Liverpool 19:30  
Mickleover Sports vs Alfreton Town 19:30  
Uttoxeter Town vs Leek Town 19:30  
Atherton Collieries vs Salford City 19:45  
Barrow Town vs Loughborough Dynamo 19:45  
Basford United vs Mansfield Town 19:45  
Coalville Town vs Ilkeston FC 19:45  
Daventry Town vs Kettering 19:45  
Glossop North End vs Curzon Ashton 19:45  
Kendal Town vs Blackburn Rovers U18s 19:45  
Llandudno vs Colwyn Bay 19:45  
Matlock Town vs Sheffield United 19:45  
Ossett Albion vs Bradford PA 19:45  
Skelmersdale United vs 1874 Northwich 19:45  
South Normanton Athletic vs Gresley FC 19:45  
Spennymoor Town vs Guisborough Town 19:45  
Stourbridge vs Stafford Rangers 19:45  
Sutton Coldfield Town vs Mansfield Town 19:45  
Thackley vs Farsley Celtic 19:45  
Trafford vs Altrincham 19:45  
Witton Albion vs Stalybridge Celtic 19:45  

Wednesday 29th July 2015

Friendlies 2015 - Wednesday 29 July

Belper Town vs Chesterfield 19:00  
Bardon Hill vs Coalville Town 19:30  
Newcastle Town vs Port Vale Development 19:30  
Chasetown vs Walsall 19:45  
Ramsbottom United vs Stockport County 19:45  
Silsden vs Brighouse Town 19:45  
Stamford vs Northampton Town 19:45  
Staveley Miners Welfare vs Lincoln United 19:45  
Willenhall Town vs Tividale 19:45  

Thursday 30th July 2015

Friendlies 2015 - Thursday 30 July

Leicester Road FC vs Barwell 19:30  
AFC Emley vs Ossett Town 19:45  
Glossop North End vs Leek Town 19:45  

Friday 31st July 2015

Friendlies 2015 - Friday 31 July

Colwyn Bay vs Burnley 19:30  
Sheffield FC vs Northampton Town 19:30  

Latest News