Schedule

Saturday 22 September 2018

Premier Division

15:00
Basford United
vs
Lancaster City
15:00
North Ferriby United
vs
Scarborough Athletic
15:00
Stalybridge Celtic
vs
Matlock Town
15:00
Whitby Town
vs
Hyde United

East Division

15:00
AFC Mansfield
P - P
Wisbech Town
FAC 2Q
15:00
Gresley FC
vs
Lincoln United
15:00
Loughborough Dynamo
vs
Stocksbridge Park Steels
15:00
Marske United
vs
Stamford
15:00
Morpeth Town
vs
Carlton Town
15:00
Ossett United
vs
Spalding United
14:00
Pickering Town
vs
Belper Town
15:00
Pontefract Collieries
vs
Tadcaster Albion

West Division

15:00
Atherton Collieries
vs
Runcorn Linnets
15:00
Chasetown
vs
Market Drayton Town
15:00
Colwyn Bay
vs
Widnes
15:00
Glossop North End
vs
Droylsden
15:00
Kendal Town
vs
Prescot Cables
15:00
Ramsbottom United
vs
Clitheroe
15:00
Skelmersdale United
vs
Newcastle Town

The Emirates FA Cup 18-19 - SECOND ROUND QUALIFYING

15:00
Anstey Nomads
vs
Mickleover Sports
15:00
Ashton United
vs
Trafford
15:00
Buxton
vs
Coalville Town
15:00
Chorley
vs
Leek Town
15:00
Cleethorpes Town
vs
Bamber Bridge
15:00
Consett
vs
Warrington Town
15:00
FC United of Manchester
vs
Colne
15:00
Farsley Celtic
vs
Southport
15:00
Halesowen Town
vs
Gainsborough Trinity
15:00
Kettering Town
vs
AFC Mansfield
15:00
Kings Lynn Town
vs
Stafford Rangers
15:00
Knaresborough Town
vs
Workington
15:00
Marine
vs
Frickley Athletic
15:00
Mossley
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Nantwich Town
vs
Blyth Spartans
15:00
Radcliffe FC
vs
Curzon Ashton
15:00
Rugby Town
vs
Hednesford Town
15:00
South Shields
vs
Stockport County
15:00
St Ives Town
vs
Grantham Town
15:00
Witton Albion
vs
Spennymoor Town

Monday 24 September 2018

Lancashire FA Challenge Trophy 18-19 - First Round

19:45
Daisy Hill
vs
Bamber Bridge

Tuesday 25 September 2018

Premier Division

19:45
Gainsborough Trinity
vs
North Ferriby United
19:45
Hednesford Town
vs
Buxton
19:45
Matlock Town
vs
Grantham Town
19:45
Mickleover Sports
vs
Scarborough Athletic
19:45
Nantwich Town
vs
Warrington Town
19:45
Stafford Rangers
vs
Basford United
19:45
Witton Albion
P - P
Farsley Celtic
19:45
Workington
vs
Marine

East Division

19:45
AFC Mansfield
vs
Belper Town
19:45
Frickley Athletic
vs
Brighouse Town
19:45
Loughborough Dynamo
vs
Sheffield FC
19:45
Marske United
vs
Tadcaster Albion
19:45
Morpeth Town
vs
Ossett United
19:45
Pickering Town
vs
Lincoln United
19:45
Stamford
vs
Spalding United
19:45
Stocksbridge Park Steels
P - P
Pontefract Collieries
County Cup
19:45
Wisbech Town
vs
Cleethorpes Town

West Division

19:45
Leek Town
vs
Widnes
19:45
Mossley
vs
Runcorn Linnets
19:45
Newcastle Town
vs
Chasetown
19:45
Radcliffe FC
vs
Glossop North End
19:45
Ramsbottom United
vs
Trafford
19:45
Skelmersdale United
vs
Colwyn Bay

Cheshire Senior Cup 18-19 - First Round

19:45
Cammell Laird 1907
vs
Hyde United

Lancashire FA Challenge Trophy 18-19 - First Round

19:45
Clitheroe
vs
Atherton Laburnum Rovers
19:45
Colne
vs
AFC Darwen
19:45
Lancaster City
vs
Charnock Richard
19:45
Nelson
vs
Atherton Collieries

The West Riding County Cup 18-19 - First Round

19:45
Pontefract Collieries
vs
Farsley Celtic

Wednesday 26 September 2018

East Division

19:45
Carlton Town
vs
Gresley FC

West Division

19:45
Kidsgrove Athletic
vs
Market Drayton Town

Saturday 29 September 2018

Premier Division

15:00
Bamber Bridge
vs
Stafford Rangers
15:00
Basford United
vs
Workington
15:00
Buxton
vs
Lancaster City
15:00
Farsley Celtic
vs
Matlock Town
15:00
Grantham Town
vs
Whitby Town
15:00
Hyde United
vs
Mickleover Sports
15:00
Marine
vs
Hednesford Town
15:00
North Ferriby United
vs
Witton Albion
15:00
Scarborough Athletic
vs
Nantwich Town
15:00
Stalybridge Celtic
vs
Gainsborough Trinity
15:00
Warrington Town
vs
South Shields

East Division

15:00
Belper Town
vs
Marske United
15:00
Gresley FC
vs
Frickley Athletic
15:00
Lincoln United
vs
Carlton Town
15:00
Ossett United
vs
Stamford
15:00
Pickering Town
vs
Wisbech Town
15:00
Pontefract Collieries
vs
AFC Mansfield
15:00
Spalding United
vs
Morpeth Town
15:00
Tadcaster Albion
vs
Stocksbridge Park Steels

West Division

15:00
Chasetown
vs
Clitheroe
15:00
Colwyn Bay
vs
Newcastle Town
15:00
Kendal Town
vs
Ramsbottom United
15:00
Market Drayton Town
P - P
Kendal Town
FAT EP
15:00
Radcliffe FC
vs
Skelmersdale United

The FA Trophy 18-19 - EXTRA PRELIMINARY ROUND

15:00
Atherton Collieries
vs
Runcorn Linnets
15:00
Cleethorpes Town
vs
Mossley
15:00
Coleshill Town
vs
Kidsgrove Athletic
15:00
Droylsden
vs
Widnes
15:00
Glossop North End
vs
Brighouse Town
15:00
Loughborough Dynamo
vs
Market Drayton Town
15:00
Sheffield FC
vs
Prescot Cables
15:00
Trafford
vs
Colne

Latest news

Linnets loan deal extended for Watson
Runcorn Linnets Linnets loan deal extended for Watson

Runcorn Linnets have extended the loan agreement with Accrington Stanley for their teenage winger, Niall Watson.

Easton earns his chance
Spalding United Easton earns his chance

Spalding United have confirmed the appointment of Matt Easton as their new manager.

Nathan Preston
NPLFA Nathan Preston

The EVO-STIK League would like to pass on its condolences to the friends and family of NPL Football Academy student Nathan Preston, who has tragically passed away from cancer.

The Evo-Stik League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe